Nowe karty debetowe i kredytowe w BOŚ. Z opcją zbliżeniową

Od 1 września Bank Ochrony Środowiska będzie wydawał nowe karty debetowe i kredytowe: debetowe z logo MasterCard, kredytowe z logo Visa. Wszystkie będą działały w systemie płatności zbliżeniowych PayPass lub PayWave
Podstawową kartą debetową wydawaną do rachunku będzie zbliżeniowa karta MasterCard, która zastąpi wydawaną dotychczas posiadaczom kont osobistych kartę Maestro. Bank będzie wydawał też nowe karty kredytowe z logo Visa.

Nowe karty otrzymywać będą nowi klienci banku oraz dotychczasowi, którym wygasa ważność starych plastików.

Wszystkie karty będą wyposażone w system płatności zbliżeniowych. Co to takiego? Płacąc za zakupy do kwoty 50 zł, wystarczy taką kartę zbliżyć do specjalnego czytnika. Nie trzeba karty przekazywać sprzedawcy ani podawać kodu PIN. Sytuacja nieco się komplikuje, jeśli rachunek przekracza 50 zł. Wtedy - jeśli mamy kartę z logo MasterCard (nazwa systemu płatności zbliżeniowych MasterCard to PayPass) - wystarczy podać kod PIN, ale kartę nadal trzeba zbliżyć do czytnika - bez wypuszczania jej z rąk. Jeśli jest to karta Visa (nazwa systemu płatności zbliżeniowych Visy to PayWave), wówczas trzeba umieścić kartę w terminalu i podać PIN - transakcja przestaje mieć charakter zbliżeniowy.

Żeby można było zapłacić zbliżeniowo, sklep musi być wyposażony w specjalny terminal. Aktualnie dostępnych jest 26 tys. takich terminali z logo Visa PayWave oraz 30 tys. punktów akceptujących karty MasterCard PayPass.

Nowymi kartami wydawanymi przez BOŚ można oczywiście płacić w punktach handlowych wyposażonych w tradycyjne terminale oraz wypłacać gotówkę z bankomatów.

Więcej o: