Db kredyt będzie uniwersalny, ale dla zarabiających powyżej 2,5 tys. zł

db kredyt, detaliczna część Deutsche Banku PBC, wzbogaca się o konta osobiste i produkty inwestycyjne. W ciągu kilku miesięcy poszerzy się o kredyty hipoteczne oraz produkty oszczędnościowe i inwestycyjno-ubezpieczeniowe dla osób średniozamożnych.
Marka Deutsche Banku PBC kojarzona jest głównie z bankowością dla zamożniejszych klientów. To bank uniwersalny, ale specjalizujący się w produktach inwestycyjnych. W 2007 roku powstała oddzielna marka db kredyt obsługująca klientów z segmentu consumer finance. Do tej pory detaliczne ramię DB PBC udzielało pożyczek gotówkowych i wydawało karty kredytowe. Teraz bank chce dotrzeć do osób średniozamożnych, zarabiających powyżej 2-2,5 tys. zł.

Od dzisiaj oferta db kredyt poszerza się o konta osobiste w trzech wariantach: db Open, db Koneser (dla osób, które ukończyły 50. rok życia) i db Life dla klientów korzystających z oferty kredytowej. Dostępne są też produkty inwestycyjne: db Inwestuj w Przyszłość Aktywne Oszczędzanie (przygotowany we współpracy z Generali), produkt strukturyzowany db Gwarancja Rok Pegaza (oferowany we współpracy z TU na Życie EUROPA), db Invest Optimum (przygotowany we współpracy z Nordeą TU) i db Invest Plus Open (stworzony z PZU Życie).

Pod koniec kwietnia w ofercie db kredyt znajdą się też produkty hipoteczne (kredyty mieszkaniowe, konsolidacyjne oraz pożyczka hipoteczna), a w trzecim kwartale 2010 r. lokaty terminowe i polisy lokacyjne (lokaty w formie ubezpieczenia na życie).

- Poszerzenie oferty db kredyt o produkty dostępne do tej pory jedynie w oddziałach Deutsche Bank PBC to kolejny etap rozwoju naszego banku. Jego głównym założeniem jest przejście z modelu consumer finance na na model bankowości uniwersalnej dla segmentu klientów średniozamożnych, o dochodach powyżej 2-2,5 tys. zł - mówi Leszek Niemycki, prezes Deutsche Banku PBC.

W 2009 roku DB PBC obsługiwał 322 tys. klientów, w tym połowę w segmencie consumer finance. W porównaniu z 2008 rokiem liczba klientów db kredyt wzrosła o prawie 38 proc. Na koniec ubiegłego roku saldo kredytów udzielonych przez db kredyt wynosiło 2,64 mld zł, o 43 proc. więcej niż w 2008 r.

Więcej o: