Rosyjski mistrz w reklamach polskiego banku!

Słynny rosyjski szachista Gari Kasparow to kolejna zagraniczna gwiazda w reklamie polskiego banku. Reklamy ING Banku Śląskiego z Kasparowem są emitowane od niedzieli
Gari Kasparow ruszył na odsiecz innej gwieździe reklamowej - Markowi Kondratowi, który od 12 lat jest twarzą ING Banku Śląskiego. Reklamy z Kasparowem i Kondratem są emitowane w telewizji od niedzieli. Rosyjski arcymistrz szachowy międzynarodową sławę zyskał w 1985 r., pokonując w wieku 22 lat, w meczu o szachowe mistrzostwo świata, Anatolija Karpowa. Występował już w reklamach m.in. Pepsi i wyszukiwarki internetowej Altavista.

W reklamach ING Banku Śląskiego Kasparow udziela polskim widzom darmowych minilekcji szachów - po polsku, angielsku i rosyjsku. Towarzyszący mu Marek Kondrat podkreśla, że w internecie - gdzie odbywają się telewizyjne lekcje Kasparowa - nie płaci się ani za lekcje szachów, ani za korzystanie z konta bankowego.

Kasparow to już kolejna zagraniczna gwiazda w reklamie polskiego banku. Wcześniej BZ WBK wynajmował do reklam m.in. aktorów Danny'ego DeVito, Gerarda Depardieu, komika Johna Cleesa i trenera Leo Beenhakkera. Kasparow nie jest tak znaną postacią, jak gwiazdy BZ WBK, ale z drugiej strony nie jest tak kontrowersyjny jak Maria Peszek, która ostatnio została gwiazdą reklam banku Inteligo.

Więcej o: