Jak pracują sklepy w Wielką Sobotę? Spóźnialscy zdążą zrobić zakupy

dlahandlu.pl
06.04.2012 10:42
Przed Świętami większość hipermarketów wydłużyła godziny otwarcia nawet do 23, zaś w Wielką Sobotę sklepy będą czynne krócej. Wciąż jednak spóźnialscy będą mogli zrobić zakupy - niektóre sieci zamykają się nawet o 18
Najwcześniej o godz. 16 zostaną zamknięte sklepy Lidla i Biedronki. W komunikacie Biedronki podano, że wynika to z chęci pogodzenia interesu pracowników i klientów sieci.

O godzinę później pracę skończą hipermarkety Real i Carrefour zaś o 18 ostatnich klientów przyjmą hipermarkety Auchan, Kaufland i Tesco. Dłużej będą działać wybrane sklepy osiedlowe, które liczą na klientów, którzy u nich zrobią ostatnie sprawunki.

W Wielką Niedzielę i Wielkanocny Poniedziałek wszystkie sklepy sieciowe będą zamknięte zgodnie z przepisami o zakazie handlu w placówkach handlowych w wyznaczone dni świąteczne, wolne od pracy.

Pracownicy zatrudnieni w placówkach handlowych nie mogą wykonywać pracy w święta. Zakaz wykonywania pracy w dni świąteczne przez pracowników nie oznacza, że wszystkie placówki handlowe muszą być zamknięte. W te dni małe sklepy mogą być czynne, jeżeli pracę będzie w nich wykonywał np. właściciel sklepu lub osoby zatrudnione na umowy cywilnoprawne.

W święta podstawowe zakupy będzie można zrobić w sklepach na stacjach benzynowych.

PYTANIE Czy zakupy wielkanocne bedziesz robił w ostatnią chwili?

 Tak
 Nie
 Nie robię zakupów
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najważniejsze informacje