Netto otwiera kolejne sklepy. Wkrótce 260 placówek

8 listopada sieć handlowa Netto otwiera trzy nowe sklepy: w Szczecinie przy ul. Ostoi-Zagórskiego 1, lubuskiej Witnicy przy ul. Świerczewskiego 3h i w Rypinie w kujawsko-pomorskim przy ul. Mławskiej 47A. Tym samym liczba sklepów duńskiej sieci zamknie się cyfrą 260.
Trzy nowe placówki pod szyldem Scottiego będą miały nieco większą powierzchnię od standardowych 700 m kw., bo w każdy ma ponad 1100 mkw.

Do obsługi klientów sieć zatrudniła od 15 (Szczecin) do 12 osób w pozostałych dwóch miejscowościach. W sklepach znajdą się także stoiska poddzierżawców: mięsne, kioski, piekarnie. Przy marketach znajdują się parkingi mieszczące od 74 aut (Szczecin) do 62 w Witnicy i 55 w Rypinie.

Duńska sieć dyskontów rozwija się bardzo dynamicznie - według szacunków sieci do końca roku w całej Polsce ma być ponad 300 sklepów działających pod marką Netto.

ieć dyskontów Netto na naszym rynku debiutowała w 1995 r. sklepem w Szczecinie. 11 lat zajęło jej dobicie do progu 100 sklepów. Kolejną setkę otworzyła w cztery lata. Najsilniejszą pozycję i najwięcej sklepów ma w Zachodniopomorskiem. Duńczycy na razie nieśmiało zaglądają na prawy brzeg Wisły - w ogóle nie mają sklepów w trzech województwach ściany wschodniej. Nieobecni są też w Warszawie. W marszu na wschód ma im jednak pomóc nowe centrum dystrybucyjne, którego powstaje w pomorskim Kopytkowie, tuż obok autostrady A1.

Komentarze (1)
Netto otwiera kolejne sklepy. Wkrótce 260 placówek
Zaloguj się
  • recsiu

    Oceniono 3 razy 1

    Bedziecie zarli coraz tansze psie jedzenie z dyskontow. Potem przyjda tego efekty, czyli rak, rak i jeszcze rak. Tylko czekac jak statystyka zachorowan na nowotwory spowodowana wysoko przetworzonym zarciem z cala tablica mendelejewa wyskoczy do gory. Wspolczuje bo to scenariusz dokladnie taki jaki przeszlo spoleczenstwo w stanach kiedy ponad cwierc wieku temu FDA zaaprobowala mase rakotworczych "polepszaczy" ktore poprawily konkurencyjnosc na rynku drastycznie obnizajac ceny zywnosci. Efekty sa widzoczne dzisiaj jak na dloni czyli najwyzszy odsetek nowotworow w krajach uprzemyslowionych w przeliczeniu na liczbe ludnosci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX