Zmiany w McDonald's - dostawa do domu i śniadanie przez całą dobę

ms
29.04.2013
McDonald's może wkrótce zacząć serwować śniadanie przez całą dobę, nagradzać stałych klientów, a nawet dostarczać zamówione potrawy do domu czy firmy - to tylko część planów ogłoszonych przez Dona Thompsona, prezesa firmy w wywiadzie dla telewizji CNBC
Dostawy do domu zostały już wprowadzone w Ameryce Środkowej. Dalsze testy związane z rozwojem tej usługi prowadzone będą zarówno w Stanach, jak i w innych krajach - szczegóły nie zostały jednak podane. Media zwracają uwagę, że jeden z największych konkurentów - Burger King - już od ponad roku dowozi jedzenie klientom w kilku miastach w Stanach, w tym m.in. w Nowym Jorku, Chicago, San Francisco, Los Angeles czy Waszyngtonie. - Z dowożeniem do domu jesteśmy trochę spóźnieni. Liczę jednak, że będzie to dla nas duża szansa, szczególnie w tych miejscach, gdzie nie mamy placówek typu "drive-in" - powiedział Don Thompson, prezes McDonald's.

Amerykańska sieć planuje również umożliwić klientom zamawianie potraw z menu śniadaniowego przez całą dobę. W ubiegłym roku firma zrobiła w tym kierunki pierwszy krok, uruchamiając akcję pod hasłem "Śniadanie po północy", dzięki której dania z menu śniadaniowego można było zamawiać w środku nocy. Obecnie śniadania w McDonald's serwowane są w większości krajów do godziny 10:30. Brytyjski Daliy Mail zauważa, że pierwsze sygnały odnośnie możliwości zamawiania śniadań przez całą dobę były głoszone już w 2006 roku, przez ówczesnego prezesa Jima Skinnera.

McDonald's zapowiada również wprowadzenie zmian w menu, płatności mobilnych i systemu lojalnościowego. Wśród nowych dań znaleźć się mają potrawy z kurczakiem, wołowiną, śniadania i napoje. - Nie uważam, że jesteśmy spóźnieni z wprowadzeniem płatności mobilnych. Mamy jednak możliwość podpatrzenia, jak robili to inni. To sprawi, że nie popełnimy tych samych błędów - dodał Thompson.

PYTANIE Czy jedzenie z fast foodów będzie zamawiane na telefon?

  • tak
  • tylko sporadycznie
  • raczej nie
  • to zależy od jakości dowozu
  • trudno ocenić
Komentarze (47)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najważniejsze informacje