Jak kupują warszawiacy? Najwięcej wydaje Wilanów, najczęściej zamawia Mokotów

374 zł - tyle wynosi przeciętna wartość zamówienia zakupów spożywczych przez internet dla mieszkańców Wilanowa - podał e-sklep Frisco.pl, który przeprowadził badania na temat warszawiaków robiących zakupy spożywcze przez internet
Z badania wynika, że prawie co czwarta osoba z Warszawy, która kupuje jedzenie w internecie, mieszka na Mokotowie. Kolejne miejsca w stawce zajmują mieszkańcy Ursynowa i Śródmieścia (po 13 proc.). Te trzy dzielnice przodują nie tylko pod względem liczby klientów, lecz także liczby zamówień, łącznie trafia tam bowiem ponad połowa e-koszyków z żywnością, kosmetykami i chemią gospodarczą. Najczęstszy paragon warszawiaka za spożywcze zakupy w e-supermarkecie to ok. 255 zł.

Najwięcej wydaje Wilanów

Z analizy Frisco.pl wynika, że średni rachunek na spożywcze e-zakupy dla stolicy to 302 zł, ale kwota, jaką klienci najczęściej płacą za zamówienie, kształtuje się na poziomie 255 zł. W siedmiu dzielnicach ten koszt jest niższy. W Śródmieściu i Ursusie rachunek z e-supermarketu najczęściej wynosi 250 zł, we Włochach - 220 zł, na Bielanach, Ochocie i Pradze Północ - 155 zł, a na Żoliborzu - 150 zł.

Jeśli chodzi o średni paragon, liderem jest Wilanów, gdzie przeciętna wartość zamówienia wynosi 374 zł. Wysoko uplasował się też Wawer - w tej dzielnicy średnia kwota za zakupy to 354 zł. Na jedzenie i produkty codziennego użytku z sieci najmniej wydają natomiast mieszkańcy Pragi Północ, gdzie przeciętny rachunek wynosi 257 zł.

Na Ursynowie rachunek za 6 tys. zł

- Różnice w wartości zamówień w Warszawie są naprawdę duże. Wiele osób robi spożywcze zakupy online za kilkadziesiąt złotych, a są i tacy, którzy płacą za jedno zamówienie znacznie więcej. Tak było choćby na Ursynowie, skąd pochodzi rachunek na najwyższą kwotę - ponad 6 tys. zł. Co ciekawe, nie było to zamówienie firmowe, ale złożone przez klienta indywidualnego - mówi Grzegorz Bielecki, prezes Frisco.pl, należącego do czołówki e-supermarketów w Polsce. - Niezależnie od tego, kim są warszawiacy korzystający z e-supermarketu, w jakiej mieszkają dzielnicy i ile wydają na spożywcze zakupy z internetu, łączy ich wybierana pora dostawy. Zdecydowana większość chce, by zamówione produkty dostarczono wieczorem. W przypadku aż 15 spośród 18 warszawskich dzielnic najpopularniejszą godziną dostawy jest 21. Z kolei mieszkańcy Rembertowa preferują godzinę 20, Wawra - 19, a Wesołej - 18. We Frisco proponujemy naszym klientom właśnie jednogodzinne przedziały, w których zamówione produkty zostaną dowiezione do domu. To duże udogodnienie, bo wiedząc, kiedy kurier przywiezie zakupy, można swobodniej zaplanować sobie dzień - zauważa Bielecki.

Analiza Frisco.pl została opracowana na podstawie zamówień zrealizowanych na terenie Warszawy w okresie styczeń - maj 2013.Więcej o:
Komentarze (66)
Jak kupują warszawiacy? Najwięcej wydaje Wilanów, najczęściej zamawia Mokotów
Zaloguj się
 • wuetend

  Oceniono 144 razy 124

  Artykuł, z którego nie można wyciągnąć absolutnie żadnych wniosków oprócz może tego, że pisany był na zamówienie. Ile kosztuje taka reklama?

 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 66 razy 62

  To proste. Na Mokotowie nie ma dobrego, dużego hipermarketu.
  Podobnie jest z Media-Markt, czy Saturnem. Na Mokotowie czegoś takiego nie ma.

 • sharn1

  Oceniono 80 razy 58

  Dla mnie to akurat nic dziwnego:
  1. Na Wilanowie nie ma wiekszego sklepu spożywczego.
  2. Na Biedronkę się nie zgodzili bo ich blokowisko ma być tym "lepszym" blokowiskiem niż inne blokowiska.
  3. Raty za kredyty na przeszacowane mieszkania nie pozwalają na codzienne zakupy w osiedlowych delikatesach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX