Komentarze (104)
Czytelnik: "Uważam, że nas oszukali". Znana siłownia podnosi ceny i informuje o tym klientów za pomocą... [ALERT24]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • osielsko21

  Oceniono 8 razy 6

  zgoda na obciążanie rachunku była warunkiem korzystania z usług Pure....

 • janusz_z_rabki

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Macieju, przypakowałeś Pan już, to im z dyńki.

 • radon13

  Oceniono 6 razy 6

  Zebrać innych klientów i dla zasady oskarzyc ich o oszustwo, nienalezne pobranie pieniedzy z konta bez zawiadomienia na pismie i do prokuratury - coś a la Macierewicz

 • zespol-macierewicza

  Oceniono 5 razy 5

  Pani Annie można wystawić referencje na portalach społecznościowych związanych z karierą :)

 • bloxyx

  Oceniono 5 razy 5

  Przypadek Pure powinien zainteresować Urząd Skarbowy....

 • jerzonek

  Oceniono 5 razy 5

  O w mordę! W życiu nie pójdę do siłowni!

 • tyson06

  Oceniono 4 razy 4

  NAJGORSZY KLUB W POLSCE. KARYGODNIE TRAKTUJĄ STAŁYCH KLIENTÓW. NIE POLECAM !!!!! MAŁO TEGO ODRADZAM !!!!!

 • kmieciuz

  Oceniono 4 razy 4

  Wystarczy zajrzeć do ich dokumentów finansowych złożonych w KRS. Straty idące w dziesiątki milionów. Aż dziw, że to się jeszcze trzyma. A jeszcze bardziej dziwi mnie to, że ktoś z private equity ciągle do tego dokłada.

 • zmyslowasowa

  Oceniono 3 razy 3

  Wystarczy wejść na próbny trening, żeby zobaczyć: tłumy, kolejka do wejścia, sprzątaczka w męskiej szatni, zakurzone maszyny, koty na podłodze (koty z kurzu). Mam wrażenie, że to najgorszy dyskont pośród siłowni.

 • red-herring

  Oceniono 3 razy 3

  To jest smutne i żałosne. Czy w tym kraju naprawdę nie ma żadnej kultury biznesu?

 • dell77

  Oceniono 3 razy 3

  Piekny przyklad do zaznajomienia sie z instrumentami przydatnymi do regulowania zobowiazan. Silownie (i nie tylko) stusuja najczesciej dwa sposoby pobierania oplat. Obciazenia karty kredytowej lub polecenie zaplaty. Jednak polecenie zaplaty ma jedna bardzo istotna zalete - jesli jakas firma pobierze kwote z ktorej wysokoscia sie nei zgadzamy - dzwonimy do swojego banku i odwolujemy taka platnosc - bez zadnych wyjasnien. KAZDY bank w polsce ma OBOWIAZEK bez gadani (i zwloki) oddac pieniadze na konto. tak to dziala. Nie dajcie sobie wmawiac ze jest inaczej. Wiecej na www.poleceniezaplaty.org.pl. Zadna inna forma platnosci automatycznych nie pozwala na odwolanie dokonanej wplaty i to do 8 tygodni po jej wykonaniu. Rada dla Klientow JATOMI, dzwoncie do bankow i odwolujcie platnosci - jesli korzystaliscie z polecenia zaplaty macie 100% pieneidzy zwrocone. Wtedy inaczej sie rozmawia z firma :-)

  Dla zainteresowanych - www.poleceniezaplaty.org.pl

 • profesor.kleks

  Oceniono 5 razy 3

  proszę, tu też można trochę powywierać presję :)

  www.facebook.com/PureJatomiFitnessPolska

 • muzeumsnow

  Oceniono 3 razy 3

  ta silownia to dno i dwa metry mułu, tu moja przeprawa z nią, dodam że nie jestem odosobniona wszyscy znajomi mieli takie akcje, żal
  orbita.blox.pl/2013/07/Pure-Fitness-wisicie-mi-kase.html

 • abcd23

  Oceniono 5 razy 3

  Miałem identyczną sytuację w Pure w Gdyni w centrum handlowym Klif 1,5 roku temu. Jakaś jedna śmieszna karteczka wywieszona, podwyżka była o 7zł, tłumaczyli że inflacja, olałem sprawę tylko dlatego że miałem dwa miesiące do końca umowy.

 • karol_7

  Oceniono 5 razy 3

  jak się daje zgodę na realizację płatności poleceniem zapłaty (direct-debit) to tak jest (w żadnym innnym przypadku nikt nikomu poza komornikiem niczego z konta nie ściągnie
  A jeśli już ma polecenie zapłaty to ma też prawo do jego cofniecia jeżeli coś się nie zgadza.
  A poza tym zaniast chodzić i płacić za siłownię można żreć połowę, wykazywać nieco ruchu w życiu codziennym i na jedno wyjdzie

 • antey

  Oceniono 2 razy 2

  Pure to franczyza. Poza szyldem, klub z klubem nie ma NIC wspólnego. Natomiast w odróżnieniu KFC/MC itp nie pilnują tak mocno procesu/jakości, zatrudnienia...i wcale tak mocno nie standaryzują.

  W Pasażu Grunwaldzkim owszem, wisiały wyraźne ogłoszenia i to chyba w zeszłym roku jeszcze a także rozesłano maile.

  PS: A umowę ktoś z narzekających czytał ? :)

 • klaa

  Oceniono 6 razy 2

  <Gmoch> Hehehehe. </Gmoch>
  Ludzie się snobują po siłowniach (które z zasady muszą być drogie, bo wynajmują powierzchnię w dużych centrach handlowych), kupują drogie buty i stroje sportowe w drogich (bo wynajmujących powierzchnię w dużych centrach handlowych) sklepach, zamiast kupić sobie drążek rozporowy, kilka hantli i dodatkowo ćwiczyć pompki, brzuszki oraz przysiady w domu.
  Bycie niemądrym kosztuje, przykro mi. Łączę wyrazy współczucia.

 • kokocica

  Oceniono 3 razy 1

  Ja chodzę do Pure w Krakowie, nie było żadnych podwyżek i nie zgadzam się z twierdzeniem jednej czytelniczki "Jeśli chcesz liczyć na jakąkolwiek opiekę musisz wykupić treningi personalne, bo inaczej mają cię w gdzieś."

  Jak zaczynałam ćwiczyć na przyrządach, nie prosiłam nikogo o instruktaż, tylko robiłam po swojemu, a trener sam do mnie podszedł, pyta jak mam na imię i czy może zwrócić na coś uwagę, po czym wskazał mi, co robię źle. Potem jak ćwiczyłam na innych przyrządach, to też zerkał, czy wszystko jest ok i przy innym ćwiczeniu także mi doradził. (i nie, nie ze względu na to, że jestem dziewczyną, bo nie jestem jakaś super piękna :P) Innym razem podczas ćwiczeń podeszła do mnie chyba motywatorka lub trenerka i także dała mi wskazówkę. Wiem, że gdybym spytała o cokolwiek lub poprosiła o pomoc, to zostałaby mi ona udzielona. Na zajęciach grupowych trenerzy też nie robią nic na "odwal się", tylko traktują uczestników indywidualnie - zwracają uwagę, gdy coś robi się źle.

  Rozumiem, że w różnych miastach może być inaczej, ale ja z tej siłowni jestem zadowolona. Nie podoba mi się praktyka podwyższenia kosztów, gdyby w moim oddziale coś takiego zaszło, to na pewno bym się upomniała o swoje, umowa jest umową i nie można jej zmieniać, chyba że obydwie strony się zgodzą. Jeśli muszą ponosić większe opłaty, to nowym członkom powinni narzucić większe kwoty przy podpisywaniu umowy.

 • kluskaroman

  Oceniono 3 razy 1

  w 2013r. firma Multimedia /kablówka/ wyslala z rachunkiem kolorową ulotke /którą normalnie się wyrzuca - taka jak za wycieraczką samochodu/. Po kilku miesiącach MM zaczęła z automatu doliczać 5zł do rachunku "za przyspieszenie internetu/. Trzeba podkreślić, że dodatkowa kwota nie była w żaden sposób uwidoczniona na fakturze - zorientowali się tylko ci - którzy każdą fakturę analizują /różnica w kwocie/. Żeby było śmiesznie - mimo tego, że osobiście kwoty nie opłaciłem co = nie wyrażanie zgody na ten wałek /zgodnie z ulotką kolorową/ to Multimedia zaliczyła brak mojej opłaty jako ZALEGŁOŚĆ!! Rewelacja!. Po moich licznych interwencjach i oświadczeniu, że rezygnuję z jakichkolwiek usług tej wspaniałej firmy - skorygowano kwoty. Całość działań jak jasno widać miała na celu wprowadzenie dodatkowych opłat w sposob taki aby abonent się nie zorientowal, a co gorsze - ponownej próby wyłudzenia poprzez nie uwzględnienie odmowy...
  O sprawie poinformowałem UOKiK bo sprawa dotyczyla tysiecy osob - zapewne rowniez tych ktorzy mieli zlecenia stale w bankach = automatycznej akceptacji tego zlodziejstwa /zgodnie z ulotką/...
  Chciałbym dodać, że rachunki z MM przychodziły zawsze w końcówce terminów płatności ponieważ były roznoszone przez pracownika BOK, a nie wysyłane listownie.
  Znajomi których poinformowałem o tym procederze nawet nie wiedzieli, że płaca więcej /tak więc widać jaki to miało cel/.

 • greenreds

  Oceniono 1 raz 1

  trzeba byc naprawdę naiwniakiem by tak chodzić i płacić!!Konkurencji niebrakuje byłem 2 razy i powiedziałem nigdy wiecej!!

 • edyta.zawora

  0

  Już po tytule wiedziałam, że chodzi o Pure, oni są znani z naciągania ludzi na kasę ;) Ja już na szczęście stamtąd uciekłam, ale nie obyło się oczywiście bez problemów z przepisaniem mojej umowy na drugą osobę, bo nagle okazało się, że mojego karnetu nie można przepisać! Dopiero telefon do centrali w Warszawie poskutkował i magicznym sposobem umowę nie dość, że udało się przepisać, to udało się to zrobić za połowę ceny, jaką zaśpiewano mi na początku. Z kolei mojej koleżance ściągali kasę z konta już po zakończeniu okresu umowy. Dobrze Wam radzę, jeśli możecie, to nie miejcie nic wspólnego z tą siłownią.

 • ya-nek

  0

  Z tego co wiem, po to sie takie terminowe umowy podpisuje, aby uniknac podwyzek itp. niespodzianek, zatem to co robi Pure Jatomi jest calkowicie niezgodne z prawem. Przy okazji: czy to pure w nazwie utworzono od purkac?, bo innego podobnie brzmiacego polskiego slowa nie znam.

 • kluskaroman

  Oceniono 2 razy 0

  w 2013r. firma Multimedia /kablówka/ wyslala z rachunkiem kolorową ulotke /którą normalnie się wyrzuca/. Po kilku miesiącach zaczęła z automatu doliczać 5zł do rachunku "za przyspieszenie internetu/. Trzeba podkreślić, że dodatkowa kwota nie była w żaden sposób uwidoczniona na fakturze - zorientowali się tylko ci - którzy każdą fakturę analizują /różnica w kwocie/. Żeby było śmiesznie - mimo tego, że osobiście kwoty nie opłaciłem = nie wyrażanie zgody na ten wałek /zgodnie z ulotką kolorową którą przeczytałem - po 3 miesiącach odnalazłem w internecie bo oryginal wyrzucilem odrazu/ to Multimedia zaliczyła brak mojej opłaty jako ZALEGŁOŚĆ!! Rewelacja!. Po moich licznych interwencjach i oświadczeniu, że rezygnuję z jakichkolwiek usług tej wspaniałej firmy - skorygowano kwoty. Całość działań jak jasno widać miała na celu wprowadzenie dodatkowych opłat w sposob taki aby abonent się nie zorientowal, a co gorsze - ponownej próby wyłudzenia poprzez nie uwzględnienie odmowy...
  O sprawie poinformowałem UOKiK bo sprawa dotyczyla tysiecy osob - zapewne rowniez tych ktorzy mieli zlecenia stale w bankach = automatycznej akceptacji tego zlodziejstwa...

 • arius9

  Oceniono 4 razy 0

  Tak to juz w Polsce.
  Kazdy kazdego wali w dupe.

 • crypolskocry

  Oceniono 6 razy 0

  nie rozumiem, w jaki sposob silownia pobrala z konta tego godcia pieniadze???
  chyba nie byl takim debilem aby dac obcej firmie polecenia zaplaty
  znam takich cwoków co daja komus dostep do swoich pieniedzy, potem ten ktos wystawia polecenie zaplaty i kasa sie ulotnila.
  tylko ciezki debil daje dostep do swoich pieniedzy komus innemu niz swojej zonie (tu w zasadzie tez trzeba uwazac)

 • xxl_100

  0

  Tyle, że energia od dwóch lat to jednak tanieje.
  Zresztą trzeba mieć wiele rozsądku aby zgodzić się na płacenie abonamentu przez rok... To okres minimalny, bo zapewne umowa jest tak skonstruowana, że automatycznie przedłuża się na kolejny rok?!

 • 4pietrowydrapaczchmur

  Oceniono 34 razy 0

  Ja rozumiem że niektórzy uważają to za oszustwo które trzeba tępić
  ALE żeby ten "NEWS" znalazł sie na stronie głównej w najważniejszym okienku?
  Czyżby nic ważniejszego sie w Polsce (i na świecie) nie działo????

 • marjot77

  Oceniono 10 razy 0

  A ja chciałbym zobaczyć wzrost cen na prąd tudzież energię gdyż mnie drugi rok z rzędu cena jednostki spadła :) i taka teraz polityka jest firm energetycznych. Podwyżki w roku przyszłym mają być.

 • dell77

  Oceniono 1 raz -1

  Ja tam place poleceniem zaplaty i jak mi ktos podnosi ceny bez ustalenia odwoluje w swoim banku i pieniadze wracaja na konto. Wowczas inaczej sie rozmawia o przyczynie podwyzki.
  Wiecej na www.poleceniezaplaty.org.pl

 • gr_ub_y

  Oceniono 11 razy -1

  Ja nie mam takich problemów.

  Siedzę sobie przed TiVikiem, popijam 4-te piwko i pierdzę w kanapę! W nosie mam cuchnące cielska lansujące się w tych śmierdzących pseudo odtłuszczalniach.

 • krzykacd

  Oceniono 12 razy -2

  Mnie też oszukali! A już miałem upatrzony zestaw: mortadela z biedronki (2,19zł), i chleb Polskie zboża (1,39zł) na przeżycie całego miesiąca! Jatomi zabierając mi 4 zł skazuje mnie na śmierć głodową - a razem ze mną połowę Narodu Polskiego! Walczmy z kapitalistą! POLACY! Czas wyjść na ulicę! NIE BĘDZIE FITNES-KLUB PLUŁ NAM W TWARZ!

 • seydlitz

  Oceniono 2 razy -2

  Wczoraj komentowałem i co? I ch wybiórcza jesteście coraz denniejszy, a nakład już poniżej 200 tys.

 • annna12

  Oceniono 14 razy -2

  kiedyś facet to był facet a teraz wylewa żale albo na alert 24 albo na facebuku że ktoś go zrobił na 4 zł

 • mundry123

  Oceniono 25 razy -5

  Sieć Pure jest największym konkurentem dla kart multisport wydawanych przez Benefit Systems S.A. której prezesem jest Pan Józefacki.
  W/w pan był wcześniej vice prezesem Agora S.A.
  Może dlatego artykuł wisi na samej górze gazeta.pl

  Swoją drogą bardzo ekscytujące są rozterki jakiegoś ludzika, który płaci za możliwość chodzenia do klubu przez cały miesiąc tyle co za jedną kolację w restauracji a oni mu 4pln w górę. Normalnie hrabia powinien płacić 30pln i mieć w tej cenie 10 treningów personalnych i napoje gratis.

 • berkowaty

  Oceniono 9 razy -7

  a po co tam chodzisz? Idź do lasu na spacer i przestań mieć pretensje... sam zapłąciłeś, że swoich.... to won...

 • krys_76

  Oceniono 12 razy -8

  Tak szczerze, to mogę polecić jedną siłownię w Warszawie, która zapewni każdemu (zwłaszcza Paniom, ale na równych warunkach także Mężczyznom, także dowolnej orientacji) profesjonalny trening, wsparcie i poradę profesjonalnych trenerów i dietetyków oraz miłą atmosferę. Nazywa się to TI Fitness, Galeria KEN. Sam starałem się tam o pracę trenera ale jestem na razie za cienki, żeby mnie przyjęli:):):)

 • 2doxa

  Oceniono 20 razy -10

  Typowe w Polsce - o 4 zlote oczy by wydrapali.

  Juz widze te sceny placzu, jak beda likwidowac groszowki... Bedzie 30 000 000 ofiar placzacych w mediach, jak to zostali okradzeni.

  Znajoma Rosjanka mowi, ze Polak jak sie wysra, to jeszcze kijem w kiblu pomiesza, czy moze cos cennego nie wypadlo...

 • crux80

  Oceniono 16 razy -12

  W Bydgoszczy kartka o owej podwyżce wisiała (jako jedyna) na drzwiach wejściowych do męskiej szatni (pewnie damskiej też). Faktycznie była niepozorna i kilka osób nie zauważyło jej jak wynikało z rozmów. Nikt jednak nie robił afery z powodu 4zł. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że do klubu należy co kilka tysięcy osób (3000 karnetów sprzedali tylko w zeszłym roku) to owe 4zł to już nie mało, ale i tak dramatu nie ma. W przypadku Bydgoszczy Yatomi powinno pomyśleć o rozbudowie bo się duszą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX