Pomysł na biznes? "Popełniajcie błędy. Ja zaczynałem w wynajętym mieszkaniu z dziewczyną"

źródło: StartupTVpl
27.03.2014 16:02
- Popełniajcie błędy. Czym więcej ich popełnicie, tym lepsze wyciągniecie z nich wnioski - mówi Bogdan Wiciński, założyciel polskiej firmy Manta, w rozmowie z StartupTVpl. Wiciński nazywa początki swojej firmy 'megahardcorem' i 'owczym pędem'. Dlaczego? Jak wyglądały pierwsze lata Manty i co mają z tym wspólnego Chiny? Zobacz jak z pomysłu 23-latka z wypożyczonego mieszkania, wykiełkował jeden z poważniejszych graczy na rynku elektronicznym. 'Carpe diem' - uśmiecha się Wiciński. Na czym polega jego sukces? Zobaczcie sami.
Komentarze (79)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jakis_gosc01

  Oceniono 4 razy 2

  Sprzedawanie takiego badziewia jakie sprzedaje Manta powinno być karalne. Poza tym 5 minut tej firmy już dawno minęło. Nawet w marketach już mało kiedy się widzi badziew z logo Manty, bo już nikt tego szajsu nie chce kupować.

 • frank.west

  Oceniono 6 razy 2

  hi hi hi Wicik!

 • kms2x

  Oceniono 1 raz 1

  Wynajęte mieszkanie i dziewczyna(y).
  To rzeczywiście pomysł na biznes.
  Ale dość tradycyjny.

 • niemtakm

  Oceniono 1 raz 1

  dobrze ze nie "w mieszkaniu z wynajeta dziewczyna" ... zart

 • drzejms-buond

  Oceniono 1 raz 1

  odtwarzanie z automatu więc NIECHCĄCO wysłuchałem całości
  - nie zachęcił mnie ten pan do biznesu
  bardzo to "LOŁKOSTOWO" INTELEKTUALNIE

  ...A teraz wszyscy przechodzą do wywiadu ze Stasiukiem.

 • sunbathingnosferatu

  Oceniono 1 raz 1

  Biznes w wynajętym mieszkaniu z dziewczyną to raczej z czym innym mi się kojarzy.

 • gj61

  Oceniono 3 razy 1

  Rozpoczynał w wynajętym pokoju z dziewczyną... Jedną dziewczyną, a teraz ma ile i w ilu pokojach? He, he, he...

 • drzejms-buond

  Oceniono 1 raz 1

  Mancie POZWOLONO rozkręcać biznes nie dlatego ze są tacy dobrzy ale właśnie dlatego ze nie są żadną konkurencją dal Zachodu. ( vide: Optimus)
  Manta jest na poziomie Tesco nie Tiffaniego.

 • pawel.lewski

  Oceniono 1 raz 1

  A kończyłem z chłopakiem!!!

 • kaczy_czubek123

  0

  Blondie w sturtupie w Wolsce ... coham ten crai :)

  Gdzie som "Gruziny" por favor?

 • jare_jare

  0

  Początek: "Ja zaczynałem w wynajętym mieszkaniu z dziewczyną" świadczy najlepiej o tym, jak bardzo Pan jest oderwany od rzeczywistości. Jeśli dawniej to była wielka trudność - to wynajęte mieszkanie - to proszę sobie wyobrazić, że obecnie prawie każdy młody Polak wchodzący w dorosłość (a nierzadko będący już w niej) tak właśnie mieszka. Teraz takie życie to jest codzienność, a nie wielki wyczyn.

  Oczywiście, że nie należy siedzieć na dupie i trzymać rąk w kieszeni krzycząc "dajcie", niemniej cały ten cykl wielkich biznesmenów to jest jakaś komedia, a ich wypowiedzi dość często budzą politowanie :)

 • skrzyneczka2

  0

  Ja jak wynajałem mieszkanie to było bez dziewczyny. Nie każdy ma szczęscie :(

 • splatanie.kwantowe

  0

  Pomysł na biznes? "Popełniajcie błędy. Ja zaczynałem w wynajętym mieszkaniu z dziewczyną"
  Wzruszająca historia. Co masz teraz i czyim kosztem pajacu.

 • noel24

  0

  A ja nadal jestem prawiczkiem. Gazeta chce pobić rekord Piccarda z 1961 w kategorii "Nagłówek".

 • moni-qa

  0

  Kupiłam tablet Manty za ponad 600zł, po 3 dniach sie zepsuł, oddałam do reklamacji i znowu to samo- bujam sie z felernym towarem juz drugi rok- Avans mnie zwodzi(teczka z korespondencja pęcznieje),a towar zawodzi- nigdy wiecej nie kupie nic z firmy Manta- NIGDY
  moni-qa@gazeta.pl

 • kaczkodan

  0

  Całkiem inteligentny (choć niewykształcony) człowiek. Jak widać, zamiast robić na siłę dyplom z sopsychomargiki lepiej założyć własną firmę i dobrze żyć.

 • Mariusz Manta

  Oceniono 8 razy 0

  Dzień dobry.
  Ponieważ kilka wątków pojawiło się równolegle w różnych postach pozwalamy sobie na odpowiedź w jednym miejscu.
  Nasza firma od samego początku pragnie dostarczać na rynek urządzenia w cenie dostosowanej do oczekiwań przeciętnego Kowalskiego. Nie jest to więc sprzęt przeznaczony dla profesjonalistów, lecz dla osób poszukujących produktów do codziennego, rekreacyjnego zastosowania, których istotną cechą jest właściwy stosunek ceny do jakości. Możemy z całym przekonaniem stwierdzić, że nasze produkty cieszą się stałym, a nawet rosnącym zainteresowaniem ☺ Sądzimy, że to niezły dowód na skuteczność i celowość naszej strategii biznesowej. Tym bardziej, że jak wielu komentujących zauważyło, naszą działalność rozpoczynaliśmy w okresie wyjątkowo niestabilnego otoczenia prawno-biznesowego. To, że Manta cały czas działa i rozwija się jest kolejnym argumentem za tym, aby uznać, że choć szczęście i intuicja w biznesie są ważne, to jeszcze ważniejsze są umiejętności, wiedza i wizja rozwoju przedsiębiorstwa!
  Manta podobnie jak wszystkie inne firmy (włącznie z Apple, Samsungiem itd) zleca produkcję w krajach takich jak Chiny. Być może niebawem to się zmieni. Intensywnie pracujemy nad tym, żeby coraz większa część produkcji naszego sprzętu odbywała się w Polsce. Dzieje się już tak, na przykład, w przypadku telewizorów!
  Manta jest i będzie polską firmą. Jesteśmy z tego niezmiernie dumni!
  Każdy klient kupujący na terenie Polski nasze urządzenia otrzymuje dwuletnią gwarancję oraz dostęp do serwisu gwarancyjnego. Staramy się niezwykle skrupulatnie przestrzegać praw konsumenckich.

  Pozdrawiamy
  MantaTeam

 • lukki69

  0

  przylepianie metek na chiński towar to nie lada strategiczny biznes.Obecny "sukces" w biznesie polega na skutecznej spekulacji:)) W obecnym biznesie niema demokracji ani zasad gospodarki rynkowej:)

 • jacutin

  0

  Koleś dynamitu nie wymyślił. Tani sprzęt małego AGD sprowadza między innymi MPM Product z Milanówka oraz kilka innych podobnych firm. Naklejają na to swoje logo i sprzedają na rynku. Całe wyzwanie polega na stworzeniu sieci punktów naprawy tego złomu.

 • 01kotek01

  0

  raz dwa...super truper...

 • mniklasp

  0

  12 minut kobieta I facet rozmawiaja I do konca nie wiadomo co I jak. czyli co firma produkuje Elektronika! I czy tylko handluje..

 • milewidziany

  Oceniono 2 razy 0

  Mam szacunek dla firm produkcyjnych, które wnoszą jakąś wartość.
  A ci wszyscy pośrednicy, sprzedawcy cudzego towaru to dla mnie
  tylko handlarze.

 • megaxs

  Oceniono 6 razy -2

  to ten placek miał/ma dziewczynę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX