"Nie mogę oszczędzać i żyć pełnią życia". Finansowe kłamstwa, które powinieneś przestać sobie wmawiać przed trzydziestką

Jan Bliźniak
20.01.2014 15:36
A A A
Impreza

Impreza (Fot. Łukasz Węgrzyn / Agencja Gazeta)

"Nie zacznę oszczędzać, dopóki nie będę więcej zarabiać", "To za wcześnie, by myśleć o emeryturze", "Nie muszę analizować swoich wydatków". Jeżeli ukończyłeś 30 lat i wciąż to sobie powtarzasz, po prostu okłamujesz samego siebie. Business Insider zebrał najpopularniejsze kłamstwa, jakie młodzi ludzie wmawiają sobie na temat pieniędzy. Zobacz najciekawsze z nich.
Zobacz zdjęcia (6)
Komentarze (41)
Zaloguj się
 • Oceniono 128 razy 120

  "Godziwa emerytura z NFZ". Hmmm, no przyznam, że nie wiem, czy autor chciał sobie zażartować, czy też pogubił się w tych wszystkich dziwnych skrótach różnych instytucji. Bo NFZ to co prawda kasę nam zabiera, ale żadnej nigdy nie odda (no chyba że w postaci zastrzyku domięśniowego).

 • Oceniono 140 razy 96

  Czekam na komentarze osób ktore maja 800 zł pensji, trójkę dzieci na utrzymaniu, a do tego telewizor i samochod na raty.
  Prawda jest taka, ze ludzie zwykle marnują ogromne ilości pieniędzy a narzekają ze im źle. Sadza ze po podwyżce pensji będzie o wiele lepiej, bedą odkładać. Tymczasem gdy przyjdzie ta podwyżka nic sie nie zmienia. Po prostu wydają wiecej na rzeczy niepotrzebne. Ludzi którzy potrafią gospodarować pieniędzmi jest niewiele.
  Niestety w szkole tego nie uczą, bo lepiej nauczać na koszt państwa ponad 1000 godzin religii. Głupim narodem łatwiej rządzić. Ktos kto ma kredyt traci niezależność. Czasem warto, ale większość kredytów to głupota. Kupujemy rzeczy tak naprawde zbędne i jesze przepłacamy. Najcześciej jest to to nowy TV lub auto.

 • Oceniono 89 razy 75

  Mam bardzo mieszane uczucia wobec tego tekstu .
  Z jednej strony - racja :rozwaga ,planowanie itd...
  Z drugiej : dziwnie trąci to poradą "bądź zadowolonym niewolnikiem i się nie wychylaj - realizacja marzeń ? Fajna rzec ale Ciebie przecież nie stać ".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najważniejsze informacje