Najpierw Danone, teraz Podravka. Kaufland wycofuje produkty ze sklepów

Z półek marketów Kaufland zniknęły makarony, przyprawy i przetwory produkowane przez chorwacką firmę Podravka. Jak pisze Portalspozywczy.pl, to efekt trudnych negocjacji handlowych, które Podravka prowadzi z niemiecką siecią marketów. Kilka tygodni temu w podobny sposób zniknęły z Kauflanda produkty marki Danone
W niektórych marketach sieci Kaufland od kilku tygodni trudno znaleźć flagowe produkty Podravki jak przyprawy Vegeta czy Warzywko, ale też makarony, przetwory pomidorowe czy pasty warzywne. Czemu produkty zniknęły ze sklepowych półek? - Kłopoty z dostępnością produktów Podravki w Kauflandzie mogą wynikać z normalnego cyklu negocjacji między nami a firmą Kaufland - powiedziała w rozmowie z serwisem Portalspozywczy.pl Anna Wierzchowska, brand manager Podravki.

W połowie czerwca Kaufland zastosował podobny manewr w stosunku do firmy Danone i wycofał produkty francuskiego koncernu ze swoich sklepów. Ogłosił to też w gazetce promocyjnej sieci: "Drodzy klienci, ponieważ firma Danone nie dostarcza wszystkich swoich produktów po atrakcyjnych cenach, proponujemy w zamian produkty innych firm" - można było przeczytać w gazetce. Zamiast jogurtów Danone Kaufland polecał produkty Bakomy, Zotta i Müllera.

Francuski koncern w odpowiedzi wystosował oświadczenie. "Danone oferuje firmie Kaufland atrakcyjną ofertę handlową i ubolewa, że firma Kaufland, nie zgadzając się na nią, nie zapewnia konsumentom optymalnej oferty produktowej. Zamieszczona reklama jest nieprawdziwa, nieetyczna i stanowi czyn nieuczciwej konkurencji (...). Firma Danone żałuje, że firma Kaufland przez swoje praktyki nie zapewnia klientom pełnej oferty produktów mlecznych" - czytamy w komunikacie Danone, na którego końcu mamy drobną złośliwość odnoszącą się wprost do wpisu z gazetki reklamowej: "Jednocześnie, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, pragnie poinformować, że pełna oferta produktowa dostępna jest w całym kraju, m.in. w następujących sieciach handlowych: Carrefour, Auchan, Elea, Tesco, Real, Leclerc, Intermarche, Żabka, Polomarket, Biedronka, Makro, Selgros, Eurocash, Netto oraz tysiącach mniejszych sklepów".

O działaniach Kauflanda czytaj też na blogu Piotra Miączyńskiego: Wojna handlowa: Kaufland wyrzucił Danone ze sklepów

Daleka droga do ekomarchewki. Czemu Polacy nie chcą kupować? >>


Co sądzisz o strategii Kauflandu?
Więcej o:
Komentarze (108)
Najpierw Danone, teraz Podravka. Kaufland wycofuje produkty ze sklepów
Zaloguj się
 • lw73

  Oceniono 198 razy 174

  A może Kaufland chciał "półkowe" a firmy się cenią i nie chcą płacić myta

 • zwo3119

  Oceniono 153 razy 63

  Typowe dla ścierwackich mediów: Napuścić jednego na drugiego, żeby tylko była awantura. A o tym, że Danone za swoje probiotyczne śmieci bierze 2 razy więcej niż to warte, mówi się od baaardzo dawna.
  Dziwaczna sytuacja, kiedy sklep broni klientów przed producentami a klient pluł na sklep bo woli płacić więcej niż mniej.

 • henie

  Oceniono 28 razy 18

  Zobaczymy, kto w rezultacie wygra. Kilka lat temu z tesco znieknęły produkty firmy Mars, np. chappi, whiskas, itp. Tesco zmiękło po kilku tygodniach. I kto wygrał? FIRMA!

 • szyderczy_szyderca

  Oceniono 17 razy 15

  Wystarczy wpisać w google dwa wyrazy: DANONE i NIERZETELNE i poczytać sobie o tym jak rzetelnie ta firma informuje o właściwościach swoich produktów i dlaczego w związku z tym dostała karę. Tyle na temat prawdy, etyki i uczciwości na którą się powołuje Danone.

 • professional_scoffer

  Oceniono 17 razy 13

  Do przedstawicieli Danone:

  przeżyję, tak jak i wielu innych, bez waszej "pełnej oferty produktów mlecznych". I proszę bardzo nie ubolewać nad moją ograniczoną ofertą melczną - dam sobie radę.

 • tam96

  Oceniono 26 razy 12

  :) zaczeli producenci kombinowac i skonczyli zle.

  biedronka juz od pol roku bierze belgijski olej rzepakowy, nasi kombinowali haha

  pienil sie przy smazeniu ;) ja sie tam nieznam :P

 • kr_kr

  Oceniono 10 razy 10

  A Auchan wycofał majonez.
  Ludzie stoją przed półką z majonezami i szukają majonezu.
  Obsługa wkurzona "już chyba pięćdziesiąty raz dzisiaj mówię że nie ma majonezu".

  Bo źli i niedobrzy klienci nie chcą byle jakiego majonezu który Auchan chce im wcisnąć.
  Chcą Kieleckiego Majonezu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX