Pilot alkoholik? Producenci alkoholu żądają wycofania ich produktów z filmu

Producenci piwa Budweiser oraz wódki Stoliczna żądają usunięcia ich produktów z filmu ?Flight?, którego bohater jest pilotem nałogowym alkoholikiem.
Producent piwa Budweiser zażądał od Paramount Pictures ocenzurowania scen filmu "Flight", w których pojawia się ich piwo. Film opowiada historię pilota, który oskarżany jest o alkoholizm i pokazuje, jak odtwórca głównej roli spożywa alkohol w trakcie prowadzenia samolotu. Jak twierdzi - pokazywanie Denzela Washingtona jako pilota alkoholika nie licuje z powagą firmy. Podobne żądanie wystosował William Grant & Sons, dystrybutor wódki Stoliczna, którą również pija bohater filmu. Obie marki chcą, by logo ich produktów zostało zaciemnione lub by sceny picia podczas prowadzenia zostały wycięte.- Nigdy nie wybaczymy takiego użycia naszych produktów, zwłaszcza gdy przypominamy sobie o tym, jak długo promujemy odpowiedzialne picie i od jak dawna przekonujemy, by nie prowadzić po alkoholu - napisał Robert McCarthy, wiceszef Budweisera.

W liście, który wystosowany został do studia Paramount, producent Budweisera tłumaczy, że nie miał pojęcia, w jaki sposób zostaną wykorzystane jego produkty. Producent Stolicznej dodaje, że nawet gdyby dostał taką propozycję, to nie wyraziłby zgody na wykorzystanie logo wódki w tym filmie.

Przedstawiciel producenta filmu nie odniósł się do stawianych zarzutów.

"Flight" opowiada historię pilota, granego przez Denzela Washingtona, który ratuje samolot przed katastrofą, jednak zostaje później oskarżony o picie alkoholu przed lotem.

Inne marki wódki, między innymi Absolut czy Smirnoff, które również występują w filmie, nie skomentowały sytuacji.

Więcej o:
Komentarze (13)
Pilot alkoholik? Producenci alkoholu żądają wycofania ich produktów z filmu
Zaloguj się
 • rozwodnik

  Oceniono 20 razy 18

  Amerykański Budweiser ma całkowitą rację, takiego podłego sikacza jak Bud nikt nie wziąłby drugi raz do ust i tym samym nie mógłby popaść w alkoholizm.

 • amenominakanushi-pan-poczatku

  Oceniono 8 razy 8

  "...od jak dawna nie namawiamy do prowadzenia po alkoholu..."
  Polska jenzyka, trudna jenzyka.

 • sselrats

  Oceniono 5 razy 5

  Na cale szczescie nie pije ani Buda ani Stolicznej. Co to kvrwa jest? Nie da sie tym upic?

 • sandiii

  Oceniono 5 razy 5

  polecam książkę na podstawie której to nakręcono
  "Pilot" Autor: Robert P. Davis

 • panvader

  Oceniono 4 razy 4

  Denzel Washington w filmie "Flight" gra role pilota nałogowego alkoholika - nie wiedziałem że można być nienałogowym alkoholikiem. Dziękuję Gazeto za oświecenie.

 • bigmaciek

  Oceniono 4 razy 4

  Inaczej mówiąc te firmy produkują jedynie napoje bezalkoholowe. Producenci filmu powinni przyjechać do Polski po naukę. Wiedzieliby że tego typu napoje mogą być bezalkoholowe w wersji strong po których buja.

 • jami8

  Oceniono 3 razy 3

  Co to się powyrabiało!

  Inni płacą grube pieniądze za "product placement" a ci chcą "displacementu"?

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 2 razy 0

  piloci murzyni to chyba tylko w filmach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX