Biedronka przegrała w sądzie spór o nazwę forum pracowników

Forum internetowe Nasza-Biedronka.pl, nie będzie musiało zmieniać nazwy ani domeny - zadecydował Sąd Polubowny ds. Domen Internetowych. Według administratora strony rzeczywistym celem procesu była próba uciszenia forum przez Jeronimo Martins.
Na forum Nasza-Biedronka.pl zarejestrowanych jest 8,8 tys. osób, aktualnych, lub byłych pracowników Biedronki (w sumie sieć zatrudnia 37 tys. osób). Na stronie wymieniają się między innymi informacjami na temat programu "Tajemniczy Klient". To znana praktyka, która polega na tym, że pracownik kontroli udaje zwykłego klienta.

Na początku roku stroną zainteresował się właściciel supermarketów Biedronka - Jeronimo Martins Polska. Należąca do Jeronimo Martins firma Optimum Markt złożyła pozew o naruszenie praw i patentów, m.in. ochrony własności przemysłowej słowa "Biedronka". - Ponieważ nazwy wskazanych domen są identyczne ze znakiem towarowym Biedronka, w tym z nazwą naszego wydawnictwa wewnętrznego - stwierdziliśmy, że mogło dojść do naruszenia praw wyłącznych do wspomnianego znaku towarowego - tłumaczy Anna Papka z Jeronimo Martins Polska. Chodzi o tygodnik "Nasza Biedronka" który, jest skierowany jedynie do pracowników sieci dyskontów.

Cały czas administrator forum (jego nazwiska nie udało nam się ustalić) sądowymi perypetiami z Jeronimo Martins Polska dzielił się z użytkownikami.

We wrześniu Sąd Polubowny stwierdził, że administrator forum nie naruszył praw podmiotowych Optimum Markt, czyli wszystko zostaje tak jak dotychczas. Jednak tę wiadomość administrator podał dopiero we wtorek.

Dlaczego tak późno? Według administratora (używającego nicku "Bartosz") po wyroku sądu obie strony próbowały jeszcze dojść do ugody. Bezskutecznie.

Smaczku sprawie dodaje fakt, że według Jeronimo Martins to sam administrator danych zgłosił się do nich jako pierwszy z ofertą sprzedaży nie tylko domeny, ale też całej zawartości forum.

Na zarzut administratora, że procesem Biedronka chciała uciszyć pracowników forum Anna Papka odpowiada, że to nieprawda. - W sieci działa wiele niezależnych forów pracowniczych, z których swobodnie korzystają również nasi pracownicy - mówi Anna Papka.

Z administratorem forum Nasza-Biedronka.pl nie udało nam się dziś skontaktować.

Sąd Polubowny ds. Domen Internetowych jest instytucją działającą przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji. Rozpatruje spory dotyczące domen internetowych z końcówką .pl.Więcej o:
Komentarze (15)
Biedronka przegrała w sądzie spór o nazwę forum pracowników
Zaloguj się
 • romikus

  Oceniono 58 razy 54

  Ostatecznie można zmienić nazwę na Nasz-Robal.pl.

 • totylkoja000

  Oceniono 26 razy 24

  I tak zwykła mała biedroneczka musi walczyć z portugalczykami o to, aby nie zostać zakazaną nazwą. A co z piosenką" Biedroneczki są w kropeczki, durnie z Jeronimo?

 • l666

  Oceniono 25 razy 19

  LUDZIE!! Nie rejestrujcie domen PL tylko COM. I wowczas cale polskie sadownictwo oraz podmioty gospodarcze moze was w 4 litery pocalowac bo domene mozna wykupic w USA, Nowej Zelandii albo Hong-Kongu.

 • 7_of_9

  Oceniono 28 razy 16

  "Na zarzut administratora, że procesem Biedronka chciała uciszyć pracowników forum Anna Papka odpowiada, że to nie prawda." - NIEPRAWDA. Słowo "nieprawda" piszemy łącznie, ty przetrącona intelektualnie dziennikarzyno.

 • sluchajta.ludzie

  Oceniono 9 razy 9

  Dzięki procesowi masa ludzi dowiedziała się o tym forum. Gratki!

 • jkredman

  Oceniono 10 razy 8

  zawsze można opatentować zaokrąglenia [w literach], już jeden taki idiota był i nie spotkał się ze społecznym sprzeciwem, dalej kupujemy jego badziewiate zaokrąglenia

 • galnospoke

  Oceniono 5 razy 5

  Najlepsza reklama jaka mogli sobie wymarzyc. Durnei z korporacji niech sie wsciekaja.

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 8 razy 4

  "Smaczku sprawie dodaje fakt, że według Jeronimo Martins to sam administrator danych zgłosił się do nich jako pierwszy z ofertą sprzedaży nie tylko domeny, ale też całej zawartości forum."

  Och, i nie kupili?
  Co za pech...
  ;>>>

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX