Media Markt wystartował ze sklepem internetowym. Konkurencja w e-handlu jest coraz większa

Od 21 listopada klienci sklepu Media Markt mogą dokonywać zakupów na stronie internetowej. To już drugie otwarcie w tym miesiącu w ramach koncernu handlowego Media-Saturn. W pierwszym tygodniu listopada uruchomiony został sklep internetowy Saturn
Media Markt podobnie jak Saturn już wcześniej udostępnił swoim klientom możliwość rezerwacji produktów z oferty poszczególnych marketów na stronie internetowej oraz ich odbioru w sklepie stacjonarnym. Od 21 listopada działa już w pełni funkcjonalny sklep internetowy, w którym klienci znaleźć mogą wszystkie towary dostępne w sklepach stacjonarnych. - Jako chyba jedyni w branży opieramy nasz sklep internetowy na obecnie działających sklepach stacjonarnych, a nie na magazynie centralnym - mówi Wioletta Batóg, rzecznik prasowy Media Saturn.

Czytaj więcej: Saturn rusza z e-sklepem.

W ramach sieci Media Markt w Polsce działa 46 sklepów. Dla porównania Saturnów jest tylko 17. Robiąc zakupy online, klienci mogą zamawiać wybrane towary bezpośrednio ze strony internetowej . lub poprzez call center. - Towar dostarczany jest do klientów w całej Polsce. Logując się, trzeba podać kod pocztowy miejsca dostawy, a wtedy klientowi wyświetli się najbliższy sklep - mówi Batóg. - Towary do klientów, którzy mieszkają blisko jednego z naszych sklepów, będą dostarczane przez naszych dostawców w ciągu 24 godzin. Maksymalny czas dostawy, jaki gwarantujemy, to 48 godzin - dodaje Batóg.

Płatność za zakupy internetowe możliwa jest za pomocą kart kredytowych, e-przelewu, standardowym przelewem bankowym oraz za pobraniem. Kupione towary można też odebrać w najbliższym sklepie - jak zapewniają nas przedstawiciele sieci, jest to możliwe już po godzinie od złożenia zamówienia.

Oczekiwania były

Przygotowania do otwarcia sklepu w Polsce trwały kilka miesięcy. - Od dłuższego czasu dostawaliśmy od naszych klientów sygnały, że oczekują oni otwarcia sklepu internetowego. Mogliśmy zrobić to już wcześniej, ale chcieliśmy, aby nasz sklep był w pełni profesjonalny - podkreśla Batóg. Koncern Media Saturn liczy na to, że po roku funkcjonowania nowych e-sklpów sprzedaż w internecie będzie stanowiła 5 proc. całej sprzedaży. - W krótkim czasie chcemy zostać liderem w sprzedaży internetowej, opierając się na silnej pozycji, jaką marka Media Markt zdobyła w Polsce przez 14 lat działalności w handlu stacjonarnym - zakłada Marcin Rosati, członek zarządu Media Saturn Holding Polska.

Niemiecka sieć długo zwlekała z otwarciem własnego sklepu w internecie. Dopiero w październiku ubiegłego roku w Niemczech wystartował sklep internetowy Saturna, a w styczniu tego roku - internetowy sklep Media Markt. Zwlekanie z wejściem do sieci było związane z polityką wewnętrzną firmy. Wcześniej ceny w poszczególnych sklepach nie były ujednolicone, w każdej placówce kierownictwo sklepu ustalało je osobno, dostosowując ceny do poziomu lokalnej konkurencji.

Więcej o:
Komentarze (11)
Media Markt wystartował ze sklepem internetowym. Konkurencja w e-handlu jest coraz większa
Zaloguj się
 • yabadabadou

  Oceniono 24 razy 22

  nie dla idiotów? patrząc na ceny to raczej odwrotnie ;)

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 15 razy 11

  W Polsce są najdrożsi, w Niemczech najtańsi. Czyżby u nas odbijali sobie straty?

 • amica.veritas

  Oceniono 23 razy 5

  Niech się gonią. Nie istnieją w porównywarkach, to nie istnieją w e-handlu. Szukają idiotów, którzy nie będą porównywali cen. Z daleka od Media Markt - ceny dla idiotów.
  Gdyby mieli zmysł marketingowy, to zrobiliby akcję promocyjną, od właściwego dnia (jak dzień darmowej dostawy), wystawili produkty w bardzo atrakcyjnej cenie, żeby zasinieć wśród najtańszych - OD PIERWSZEGO dnia, we wszystkich porównywarkach. Nie zaistnieli - nawet z towarami ze swoich gazetek (bo są zasadniczo droższe)
  Saturn obudził się z opóźnieniem, Media Markt powiela błąd.

 • wnusio6wehrmachtowca

  Oceniono 10 razy 4

  nie dla idiotow ale w Polsce ... bez sensu

 • 4we

  Oceniono 17 razy 3

  jak kupowałem plazme Panasonika to w sklepie dla Idiotów był po 8500 zł a w internecie w OLE OLE dałem 4600

  Niemcy widocznie są idiotami bo Polacy potrafią liczyć i posługiwać sie internetem ,

 • rasta-tata

  Oceniono 13 razy 3

  Prawdziwe okazje to sa w e-sklepie ELECTROWORLD. rzadziej w Euro-RTV-AGD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX