Komentarze (108)
Jedni podnoszą, inni obniżają. Różnice w opłatach za kilometr autostrady wynoszą nawet 18 gr. Gdzie kierowcy jeżdżą najchętniej?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • cucurucu

  Oceniono 20 razy 12

  Pieknie! Kolej rozjebana na autostrady nas nie stac. Wspanialy nowy swiat wg Tuska.

 • jack20

  Oceniono 12 razy 12

  To co w przyszlosci stanie sie z polskimi autostradami widzimy na przykladzie dzisiejszej Hiszpani -. nie mozna swirowac cen za przejazdy nieadekwatnych do zarobkow. i oderwanych od rzeczywistosci.

 • jan_dreptak

  Oceniono 42 razy 12

  trzeba płacić, trudno, ale czy gamonie z viatolla nie mogliby się dogadać z prywatnymi autostradami i jednym kontem rozliczać wszystkie bramki,
  na państwowej podjeżdżasz pod bramkę, cyk, kasa znika z konta,
  na prywatnej szukaj drobniaków, bierz papierek, dziewczynie marznie ręka - strata czasu
  każde auto z viaboxem jest jednoznacznie zidentyfikowane, przecież wszystko to można rozliczyć elektronicznie ??

  i ostatnie pytanie, skoro 1,5 mln ciężarówek i ileś osobówek ma już viaboxy i płaci za drogi kiedy jakiś geniusz wpadnie na pomysł że wszyscy powinni je mieć ???

 • imaman.pl

  Oceniono 11 razy 9

  Zlodzieje zbudowali,zlodzieje beda jezdzic.Ziemia polska,asfalt kapitalisty.Polacy moga uzywac drog piaszczystych,dlatego partyzanci moga jezdzic po niedokonczonych.

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 11 razy 9

  System na autostradzie A2 - odcinek Wielkopolski to jakies chore kuriozum brami przegradzajace autostrade do 30 kilometrów-zwalniające ruch powodujące korki. To samo bedzie na końcówce autostrady z Warszawą. Jak wszytskie samochody tam skonczą to będzie ogromny korek i cały sens autostrady pojdzie w pidu.

 • smrodek71

  Oceniono 14 razy 8

  a róbcie sobie z tą polszą co wam się podoba... chcecie mieć burdel na autostradach zamiast jednego jasnego systemu jak wszyscy? ok

  chcecie mieć nieprzystosowane drogi rozjeżdżone przez tiry? ok

  chcecie żebym marnował czas na bocznych drogach bo paliwo (więcej niż połowa to i tak podatek)+ cena przejechania płatną- wybudowaną za podatki ale płatną :) autostradą zaczynają być śmieszne przy zarobkach.....? ok

  dowalcie jeszcze więcej zusów, ścigajcie jeszcze fajniej niż teraz "dłużników" (ja jak miałem firmę w polszy to potrafiłem dostać wezwanie o niezapłacenie 1zł.... koszt upomnienia 8 zł hahahahahah)
  na bank będzie więcej pracy :)

  budujmy lepszą przyszłość hahahahaha eh eh

 • badziewiak66

  Oceniono 8 razy 8

  To może otworzyć je dla rowerzystów i wrotkarzy ? Wiele korzyści , długo garbów nie będzie.

 • rosolina

  Oceniono 9 razy 7

  Jeszcze raz pytam: Co przeszkadza, żeby w Polsce wprowadzić winiety jak np. w Czechach? Chyba jakiś przekręt.

 • jkmjkm

  Oceniono 6 razy 6

  Polskie autostrady: co chwilę punkt poboru opłat ale bramek za mało i tworzą się korki, nie wiadomo ile zapłacimy, tu drożej, tam taniej, a Premier przedstawia ten burdel jako wielkie osiągnięcie.

 • kgbltd

  Oceniono 8 razy 6

  Niemcy w koncu dopieli swego. Mają eksterytorialne autostrady.

  Przeciętnego Kowalskiego na jazdę nimi nie stać. Stać niemców i bogatych.

 • qatroscc

  Oceniono 6 razy 6

  dzięki Brukselo, przynajmniej wiemy gdzie jest próg zyskowności na autostradach ~ 10 groszy, wszystko ponad to zysk

  z drugiej strony Polacy lubią być dymani: drogie autostrady, kolejki w NFZ, wszechmogący ZUS
  co tu się dziwić polityką, że dymają jak przeciętny Polka/Polak pozwala

 • mike68

  Oceniono 6 razy 6

  na A4 kilkanaście km kosztowało mnie 9zł !!! nie wiem jakim prawem tyle skasowała mnie na bramce A4 w Mysłowicach - wjeżdżałem w Chrzanowie , powiedziała że nie ma takiego cennika

 • andykal

  Oceniono 6 razy 6

  Jak obstawiacie która pierwsza autostrada zbankrutuje jak Hiszpanii, gdzie 2 już zbankrutowały.

 • wapienko

  Oceniono 7 razy 5

  Głosujcie na Mira, Zbycha, Rycha, Donka i Bronka,
  a ludziom będzie się żyło lepiej.

 • tygrys102

  Oceniono 5 razy 5

  UWAGA : nie po to rząd planuje okraść nas na 1, 5 mld z łapanki przez fotoradary, by zezwolić na tańsze i bezpieczne autostrady...gnojostwo i obłuda

 • losiu4

  Oceniono 5 razy 5

  no, jak tak mówi pijar specialist, to musi to być "prawda" :)

  Pozdrawiam

  Losiu

 • net_friend

  Oceniono 5 razy 5

  Mimo sprawdzonych wzorców kochamy utrudniać sobie życie.

 • fackir

  Oceniono 5 razy 5

  zaraz zaraz, czy tylko ten kawałek A4 miał dofinansowanie z UE? raczej chyba mało który kawałek nie miał - chyba A4 Katowice - Kraków. ale to wszystko przypomina Hiszpanię - prawda?

 • tadomowakura

  Oceniono 4 razy 4

  hm...
  no, przecież mamy kapitalizm... wszystko jest dla pieniędzy, a nie dla ludzi...
  mamy już mieszkania, które nie są dla ludzi i stoją puste...
  mamy autostrady, którymi coraz mniej pojazdów jeździ...
  dla zwykłych ludzi nic się nie zmieniło... ale... pieniądze mają się dobrze...

 • tojuzchyba10konto

  Oceniono 8 razy 4

  Dużo jeżdżę po naszych autostradach i stwierdzenie, że jest na nich mały ruch wywołuje u mnie śmiech. Jedyna autostrada, na której jest zauważalnie mniej aut to od Zbąszynka do Berlina i ostatnie kilkanaście kilometrów przed Olszyną. Na kilku nie daje się bezpiecznie wyprzedzać (Wrocław-Kraków), na niektórych ruch rośnie z dnia na dzień (Kowal - Łódź Północ). 30 tys. aut to zwykle więcej o parę tysięcy niż zakłada biznesplan dla nowotworzonej autostrady.
  Pytam zatem: o co chodzi w tym tekście???

 • arab-z-bajki

  Oceniono 3 razy 3

  W Polsce jest szalone parcie na kasę, a ci którzy mają dużo chcą jeszcze więcej. Wcale się nie dziwię, że chcą podnosić opłaty bo swoje pieniądze i tak dostaną. Przy tak spisanych umowach, to może nikt nie jeździć po autostradach to państwo pokryje utracone zyski właścicielowi autostrady !!!
  Kapitalista-koleś nie może ponieść strat. Teraz już wiecie skąd bierze się dziura budżetowa.

 • pancerna_pchla

  Oceniono 3 razy 3

  Trochę mnie martwią te autostrady. Żeby dopłacić właścicielom za przechowanie przegranych polityków trzeba będzie podnieść wat do 50%.

 • erhapl

  Oceniono 3 razy 3

  @droch
  Przeczytaj drochu uważnie, o czym pisze partybarman ! Nie ma tam ani słowa o o tym czy A4 jest pusta czy nie !
  A nawiasem mówiąc, to czego się czepiasz to jest jeszcze jeden polski fenomen i osiągniecie rodzimej myśli wynalazczej: sama autostrada właściwie "pusta" a na bramkach stoi się niekiedy 30-40 min.!!!

 • talsen

  Oceniono 3 razy 3

  Więc w końcu są pustki na autostradach ,bo drogo ,czy nie? Tytuł coś nie bardzo adekwatny ,do treści artykułu.

 • spider78

  Oceniono 3 razy 3

  Żeby jeszcze na tych zaj..ch bramkach był czytnik kart zbliżeniowych i wydruk kwitu na wysokości okna kierowcy, to trochę sprawniej by to szło, a tak to trzeba swoje odstać i traci się czas który zyskało się na autostradzie w porównaniu do jazdy drogą krajową.

 • maldario

  Oceniono 13 razy 3

  a pamiętam gdy niejaki M. Pol proponował winiety; no ale wtedy PO i PIS wyśmiały ten pomysł; przyprawili nawet ministrowi łatkę 'Winietu' (przyznaję - sprytnie); wtórowali im także forumowicze tego portalu; więc proszę wyborców POPIS - u by teraz nie narzekali; macie co chcieliście :]

 • erhapl

  Oceniono 2 razy 2

  @arab-z-bajki

  "Komfort szybkiej jazdy" jest jednym z (!) celów - powiedziałbym, niekoniecznie najistotniejszym społecznie - budowy autostrad. Myślę i z pewnością nie jestem w tym sądzie odosobniony, że o wiele ważniejszym jest zmniejszenie ruchu na drogach niższej kategorii a tym samym zmniejszenie ich dewastacji(miliardowe koszty), liczby wypadków (miliardowe koszty) czy zatrucia środowiska(miliardowe koszty)!!! Wysokie opłaty i najgłupszy, "po polsku" zorganizowany system poboru powoduje raczej przeciwne skutki.

 • onoki

  Oceniono 2 razy 2

  w nastepnym njusie: "Ludzi nie stac na chleb. Bedzie jeszcze drozszy (bo kogo biedni obchodza, bogatego stac bedzie na podwyzki)".

 • dziwny22

  Oceniono 4 razy 2

  Jak zbudowano A1 po wschodniej stronie Torunia o połowe mniejszego niz Bydgoszcz, zamiast pomiedzy Bydgoszczą, a Toruniem i odcięto ósme miasto w Polsce od sieci nowoczesnych dróg to jednocześnie pozbawiono drogę ośrodka generującego największy ruch w tym regionie. Czyli podejmując polityczne, a nie gospodarcze decyzje politycy popełnili powazny błąd, ale oni za nic nie odpowiadają i teraz, albo płacisz dużo, albo nie jeździsz.

 • tom2578

  Oceniono 3 razy 1

  Nie widzę uzasadnienia za dodatkowe płacenie na autostrady. W paliwie płacimy już podatki: VAT, akcyza, podatek drogowy. Więc niech ci złodzieje z tych wpływów utrzymują autostrady. Ale znając życie w Polsce gdzie nic nie jest normalne to tym pazernym złodziejom jeszcze jest mało kasy !

 • galaktycznypulpet

  Oceniono 2 razy -2

  A wystarczyłoby ustawić fotoradary i puścić mobilny fotopstryczek i z samych mandatów byłyby większe przychody. I nie trzeba byłoby kasować wszystkich na bramkach.

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 8 razy -2

  Obniżenie ceny z 20gr do 10gr spowodowało wzrost ruchu o 1/3. Czyli z biznesowego pkt widzenia obniżenie cen sie nie opłaci bo wzrost ruchu nawet nie zrekompensował 50% obniżki ceny nie mówiąc o zwiększonych kosztach w związku ze wzrostem ruchu.
  Po drugie widac - kto ma jechać ten pojedzie bo ten wzrost o 33% bez Euro byłby pewnie na poziomie 10%.
  Nie zapominajmy bowiem że zwiększony ruch to po pierwsze Euro a po drugie oddanie kolejnego kawałka autostrady - w związku z wydłuzeniem trasy zawsze zwiększa się ilość chętnych.
  A1 się ładnie jezdzi, nie ma zdezelowanych Golfów na drodze, nie ma obaw że oberwiesz urwanym kołem czy wydechem.
  Na A2 już gorzej, zwłaszcza na państwowym odcinku dla ubogich, poza tym lata dużo fur kolnierzyków...
  A4 od Wrocławia do Legnicy to z kolei nie autostrada, niebezpieczny odcinek gdzie własciciele Audi i BMW zespawanych z trzech testują wytrzymałość swoich fur.

 • gonzor

  Oceniono 10 razy -4

  a po co wam autostrady jak nie potraficie na nich się poruszać waszymi furmankami

 • sid666sid

  Oceniono 9 razy -5

  tylko marudzic potraficie. Torun-Gdansk 30zl, robie te trase w 1,30min. gdybym jechal stara jednynka, cala podroz zajelaby mi z 3-4 godziny + jakis gratis w postaci mandatu, bo jechalem 45, a nie 40 km/h.
  typowo polskie marudzenie.

 • klingel

  Oceniono 5 razy -5

  jedyna rzecz ktora przetrwa wieki

 • agnesa81

  Oceniono 9 razy -5

  No nie wiem czy autostrady są takie puste. Na A2 zawsze stoję w kolejce do bramki i te kolejki są coraz dłuższe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX