Chcesz kupić sprzęt RTV czy AGD? Ruszaj na łowy tuż po świętach - duże obniżki

Sieci handlowe sprzedające sprzęt RTV i AGD w okresie przedświątecznym przeżywają prawdziwe oblężenie. Towarzyszy im wiele promocji, ale już po świętach sieci wietrzą swoje magazyny i wyprzedają towary. To najlepszy okres na zakupy, bo wtedy sprzęt będzie można kupić o wiele taniej
Co roku w sklepach koncernu Media Saturn prowadzone są akcje "wietrzenia magazynów". Od 27 grudnia markety wprowadzają duże obniżki na cały asortyment. - Koniec grudnia i początek stycznia jest dla właścicieli wielu sklepów tzw. martwym okresem, w którym sprzedaż jest bardzo niska. My co roku prowadziliśmy wielkie wyprzedaże w postaci wietrzenia naszych magazynów - mówi Wioletta Batóg, rzeczniczka prasowa Media Saturn Polska. Przedstawicielka koncernu nie chciała zdradzić, czy akcja promocyjna będzie prowadzona także w tym roku, ale widząc duże zainteresowanie wśród klientów, można się spodziewać, że także od 27 grudnia tego roku w sklepach będą duże obniżki cen.

Inne sieci nie kryją, że w okresie poświątecznym będą wielkie obniżki i przyznają, że poświąteczne wyprzedaże to już domena niemalże każdej branży. - Co roku Euro uruchamia "Ofertę Specjalną", czyli promocję ze spektakularnymi cenami na szeroki asortyment produktów. Tak też będzie i w tym roku - mówi Tomasz Siedlecki, dyrektor ds. marketingu w sieci RTV Euro AGD. Także w Avansie klienci będą mogli skorzystać ze specjalnej wyprzedażowej oferty cenowej.

A co kupujemy przed świętami?

Jak mówią nam przedstawiciele branży, okres przedświąteczny to czas, w którym rodziny często decydują się na zmianę swojego sprzętu RTV - przede wszystkim telewizorów czy całego kina domowego. - Obserwujemy to zarówno przed Bożym Narodzeniem, jak i świętami wielkanocnymi - mówi Batóg. Co kupujemy przed świętami? - Panowie kupują dużo sprzętu AGD, pewnie jako prezenty dla kobiet. Mamy też dużo promocji na towary we wszystkich kategoriach, dlatego dobrze sprzedają się zarówno telewizory, jak i konsole czy gry - dodaje Batóg.

Przedstawiciele sklepów wśród najczęściej kupowanych produktów wymieniają m.in.: nawigacje, maszynki do golenia, drobne AGD, konsole czy smartfony. - W okresie przedświątecznym sprzedajemy bez wątpienia najwięcej tych produktów, które klienci najchętniej wybierają na prezenty dla swoich bliskich. Bardzo popularnymi prezentami są również laptopy, aparaty fotograficzne i telewizory - mówi Artur Herod, dyrektor marketingu sieci Avans.

Ceny niskie, bo dużo kupujemy

Koncern Media Saturn uruchomił w listopadzie sklepy internetowe dla swoich marketów. Jak udało nam się dowiedzieć, od tego czasu stale monitorowane są ceny i dostosowane do konkurencji. Dla przykładu przed miesiącem sprawdziliśmy ceny telewizora Samsung, konsoli Xbox 360 i gry Fifa 13 w sklepie Saturn w Warszawie. Ponownie wybraliśmy się do sklepu w tygodniu przed świętami i okazało się, że wszystkie wybrane przez nas produkty są tańsze niż jeszcze w listopadzie.

- Okres przedświąteczny to czas, w którym na większą skalę sprzedajemy asortyment z każdej grupy produktowej. Klienci lubią w tym okresie korzystać z ofert specjalnych i kupować sprzęt różnego rodzaju - na równi z produktami, które bez problemu zmieszczą się pod choinką, sprzedajemy także lodówki, pralki, kuchenki - zaznacza Herod.

Więcej o:
Komentarze (34)
Chcesz kupić sprzęt RTV czy AGD? Ruszaj na łowy tuż po świętach - duże obniżki
Zaloguj się
 • klokanpolska

  Oceniono 242 razy 180

  Piszący sponsorowany artykuł gimbusik zapomniał napisać, że na łowy najlepiej ruszyć do cywilizowanych krajów.

 • cezar85

  Oceniono 187 razy 167

  przeceny ze stu na sto dziesięć złotych

 • siny_ptak

  Oceniono 125 razy 113

  Akcja pod kryptonimem "Naganianie Jeleni" rozpoczeta.

 • iremus

  Oceniono 82 razy 74

  Po świętach super promocje . A po Nowym Roku promocje promocji.

 • tamerlan80

  Oceniono 52 razy 46

  Obniżki? Po prostu jelenie przed świętami kupiły i ceny wracają do cen sprzed okresu świątecznego. Chociaż widziałem że w co niektórych marketach "rura zmiękła" już przed świętami. Pozamawiali sprzętu a ludzie tylko wchodzili, oglądali i wychodzili...

 • fackir

  Oceniono 49 razy 41

  w wielu sklepach internetowych jest taniej niż w idiotach z Saturna - bez promocji ;)

 • ulanzalasem

  Oceniono 54 razy 40

  Tylko czy to nie sprzęt nie z roku 2012, ale np. ten który nie zszedł jeszcze w 2011 ? To samo np. z ubraniami - czy to nie są te rzeczy, które już w ogóle nie chciały się sprzedać np. farbowane męskie jeansy rurki, może jeszcze do tego z dziurami (może męska S-ka czy XXXL-ka jakiegoś ciucha, która ostała się na magazynie)? Tradycyjny klasyczny, model...cena stała, jakoś nie ma obniżki, wyprzedaży, dlaczego ? Może w styczniu będzie obniżka na ....czapki i szaliki! :D Przecena do 50%/75%...15-30% na bluzki i spodnie, 50-57% na szaliki i rękawiczki...

 • nubem

  Oceniono 32 razy 32

  Dodajemy 30%, odejmujemy 20% i mamy promocję 50%!

 • tsuranni

  Oceniono 30 razy 24

  przejrzałem te oferty dt. aparatów foto. Kiepściuchna....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX