Tesco po aferze mięsnej wycofuje ze swoich sklepów stoiska Violi

Pierwsze konsekwencje nowej afery mięsnej. Tesco Polska postanowiło wycofać ze swoich sklepów stoiska z wyrobami zakładów Viola po tym, gdy dziennikarze odkryli, że do produktów są tam dodawane mięsa i wędliny, które wycofano ze sklepów.
Sprawę ujawnili w zeszłym tygodniu dziennikarze programu "Uwaga! TVN". Na nagraniu widać, jak zwracana ze sklepów żywność jest tak segregowana, by jak największa część odrzutów znów trafiła do sprzedaży. Zwracany towar był przerabiany na mielonki czy kiełbasy, nawet jeśli zbliżała się końcówka jego terminu ważności.

Zakład Viola zajmuje się ubojem, rozbiorem i przetwórstwem mięsa. W swoje produkty zaopatrywał wiele sklepów i hurtowni w Bydgoszczy i całym regionie. Viola była także dostawcą mięs i wędlin do 25 jednostek wojskowych w całej Polsce. Ministerstwo Obrony Narodowej już wstrzymało odbiór nowych partii żywności. Wojsko rozpoczęło badania produktów marki Viola znajdujących się w magazynach.

W piątek wojewódzki lekarz weterynarii przeprowadził kontrolę w zakładzie w Lnianie. W magazynach znajdowały się partie zepsutych wędlin. - Stwierdziliśmy, że na terenie zakładu znajdują się zamrożone przeterminowane produkty. Nie powinno ich tam być - mówi Bogumiła Mikołajczak, wojewódzki lekarz weterynarii z Bydgoszczy. - Z dokumentacji wynika, że to produkty wycofane ze sklepów, a następnie przywiezione z powrotem do zakładu. To jest niezgodne z przepisami. Towar, który opuścił zakład, pod żadnym pozorem nie może do niego wrócić. Jeżeli jakiś produkt w sklepie nie spełnia wymogów, powinien być zutylizowany poza miejscem, w którym został wyprodukowany. Mimo stwierdzenia tych nieprawidłowości wojewódzki lekarz weterynarii nie ma dowodów, że przeterminowane wędliny były używane do produkcji nowych partii wędlin.

"W tej chwili sprawdzamy raz jeszcze wszelkie procedury produkcyjne i handlowe. Już teraz możemy jednak z pełnym przekonaniem stwierdzić, że wyroby zakładów Viola są w pełni bezpieczne dla konsumentów" - pisze w wydanym w poniedziałek oficjalnym oświadczeniu prezes Zakładów Mięsnych "Viola" Krzysztof Męciński.

Jak podaje portalspozywczy.pl, Tesco Polska postanowiło jednak nie czekać na ostateczne wyniki wszystkich badań i wypowiedziało już Violi umowy najmu we wszystkich 20 swoich sklepach, gdzie zakłady sprzedawały swe produkty na specjalnych stoiskach.

Więcej o:
Komentarze (10)
Tesco po aferze mięsnej wycofuje ze swoich sklepów stoiska Violi
Zaloguj się
 • sselrats

  Oceniono 111 razy 107

  Dziennikarze odkryli? A gdzie byl sanepid? Co, dziennikarze lapowki nie chcieli wziac?

 • jachay

  Oceniono 7 razy 7

  " Mimo stwierdzenia tych nieprawidłowości wojewódzki lekarz weterynarii nie ma dowodów, że przeterminowane wędliny były używane do produkcji nowych partii wędlin."
  Tak sobie tylko trzymali, z sentymentu.

 • totyczyja

  Oceniono 5 razy 5

  Na stronie "Viola"
  www.firmymiesne.pl/zaklady-miesne-viola-meyer-sp-j,199
  "Dzięki pasji Mariana Meyera i dążeniu do zbudowania przedsiębiorstwa dorównującego europejskim standardom, powstała firma, która tradycyjne receptury łączy z nowoczesną technologią, wysokimi wymaganiami higienicznymi oraz otwartością na zmieniający się rynek i kanały dystrybucji."
  Hipokryzja właściciela.

 • bearfootlady

  Oceniono 4 razy 4

  Wielkie zaklady sa nietykalne nie ze wzgledu ze produkuja super wyroby i nie oszukuja tylko ze wzgledu ze wiedza komu i ile dac zeby nic na jaw nie wyszlo wiekszosc produktow ktore jemy to chemia i oszukanstwo i to wszyscy tak robia w calej EU a wydawalo by sie ze oszustwo to podwalina cech charakteru Polaka

 • ukrai-niec

  Oceniono 4 razy 2

  Głównym winowajcą są sieci handlowe, które wymuszają na zakładach produkcyjnych niskie ceny, których bez oszustw nie da się uzyskać. Przecież wiadomo ile kosztuje 1kg. mięsa, ile da się z niego wyprodukować wędlin i jaka może być ich minimalna cena. Jeśli sieci wymuszają coraz niższe ceny to muszą mieć świadomość, że odbywa się to kosztem jakości. Jak to wychodzi na jaw (jak w tym przypadku) to są oburzone i zrywają współpracę. HIPOKRYZJA, HIPOKRYZJA i jeszcze raz HIPOKRYZJA!!!!

 • jarekd59

  Oceniono 4 razy 2

  Sprzedawca powinien ponosić odpowiedzialność za oferowane produkty i badać je przed wprowadzeniem do obrotu pod względem sanitarnym i zgodności z opisem. Brak takiej odpowiedzialności skutkuje wymuszaniem na producencie przyjmowania zwrotów, odświeżanie produktów, sprzedawanie jako masła tłuszczu roślinnego itp.

 • money.eu

  0

  Ktore Tesco??? BO w tym w ktorym kupuje w Warszawie na Pradze NIGDY nie bylo stoiska Violi ani jej wyrobow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX