Teraz już naprawdę będziesz mógł sprawdzić, kto oglądał twój profil na Facebooku

WhoIsLive - wtyczka która pokazuje, kto ogląda daną stronę

WhoIsLive - wtyczka która pokazuje, kto ogląda daną stronę (Fot. WhoIsLive)

Tym razem to nie spamerska aplikacja. Rozwiązanie znalazł start-up WhoIsLive. Stworzył on wtyczkę do przeglądarki, która pokazuje kto z innych użytkowników narzędzia w tym samym czasie ogląda tę samą stronę.

Wtyczkę WhoIsLive zainstalować można w przeglądarce Firefox (wersje 3.6 i wyższe) oraz Internet Explorer (wersja 8 i wyższa). Wkrótce ma się pojawić wsparcie także dla Google Chrome.

Jak działa WhoIsLive? Trochę na zasadzie czatu Facebooka - panel z osobami dostępnymi online pojawia się po lewej stronie ekranu. Logowanie następuje via Facebook Connect, więc występujemy pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Wtyczka umożliwia wysyłanie wiadomości do wszystkich osób obecnych na stronie, jak i prowadzenie rozmów ze znajomymi będącymi online na tej samej stronie. Można zmieniać status (dostępny, zajęty, niedostępny, niewidoczny), jak i zablokować wyjątkowo niemiłych lub nachalnych użytkowników.

Po co nam to? Cóż - choćby po to, by sprawdzić, kto faktycznie ogląda nasz profil na Facebooku. Oznacza to jednak konieczność śledzenia cały czas własnego konta, ewentualnie konieczność nagrywania swojego konta, a potem odtwarzania filmu w trybie przyspieszonym.

Znajdziemy jednak lepsze rozwiązanie - WhoIsLive może się przydać jako komunikator na stronach sklepów internetowych albo innych serwisów świadczących usługi. Można wówczas ze znajomymi zastanowić się, która sofa będzie lepiej komponowała się z tymi sosnowymi półkami na książki, które kupiliśmy ostatnim razem.

WhoIsLive - wtyczka która pokazuje, kto ogląda daną stronę

A co z prywatnością? Na liście osób obecnych aktualnie na danej stronie widoczne jest nasze zdjęcie oraz imię i nazwisko, które podaliśmy na Facebooku. Kliknięcie w ikonę danego użytkownika otwiera okno czatu, a nie przenosi do profilu konkretnej osoby. Problem może pojawić się wtedy, gdy zostaniecie przyłapani na obecności na stronie, której nie chcielibyście pokazywać rodzicom.

WhoIsLive zapowiada się ciekawie. Pamiętam jednak inny serwis internetowy - Voyurl - który obiecywał dość podobne funkcje. Twórcy tłumaczyli, że "Voyurl pozwala na udostępnianie swojej "historii klikania" i sprawdzenie, kto patrzy na co, kiedy i gdzie. Można w ten sposób pokazać się znajomym, poznać nowe strony, albo po prostu sprawdzić w czasie rzeczywistym, na co patrzą inni". Od czasu startu o Voyurl raczej cicho, więc nie sądzę, by udało im się zgromadzić masę użytkowników.

Komentarze (16)
Teraz już naprawdę będziesz mógł sprawdzić, kto oglądał twój profil na Facebooku
Zaloguj się
 • whitenabuchodonozor

  Oceniono 10 razy 10

  wspaniałe
  o niczym innym nie marzę przez cały czas jak tylko o tym, żeby wiedzieć kto akurat ogląda moją stronę na FB

 • Oceniono 5 razy 5

  Czysta paranoja z tym śledzeniem kto i kiedy oglądał mój profil.
  Co mnie to obchodzi, miał ktoś kaprys to se obejrzał.
  Przecież tworząc profile chyba liczymy sie z tym, że ktoś na nas 'wlezie'.

 • pis-dryk

  Oceniono 5 razy 3

  za chwile kible nam podlacza pod fejsa :/ chyba czas wreszcie usunac dane na fejsbuku

 • fumi-komi

  Oceniono 2 razy 2

  > Problem może pojawić się wtedy, gdy zostaniecie przyłapani
  > na obecności na stronie, której nie chcielibyście pokazywać rodzicom.

  A jeśli mam 30 lat a moja mam 50 lat też mam się bać przyłapania? Czy target GW pokrył (nie powtarzać przy mamie) już także licealistów ;-) ?

  ---
  Nie pokazuj tego mamie:
  bielizna intymna

 • second.majster

  Oceniono 1 raz 1

  How amazing, kolejny startup kalkujący coś co od dawna jest jak ktoś sobie życzy i to bez fb.

 • misiek12321

  Oceniono 1 raz 1

  Ale bezsens :-) Chyba by mis e musialo konkretnie nudzic by gapic sie na wskazania jakiejs durnej wtyczki informujacej kto moj profil oglada. W ogole mala osob obchodzi kto ich profil aktualnie oglada... wiec na cholere taka wtyczka ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX