Ile zapłacimy za iCloud?

Tanio niestety nie będzie.

Do premiery nowej (a w zasadzie odświeżonej) usługi Apple został jeszcze miesiąc. Mimo to, w sieci pojawił się oficjalny cennik, któremu powinni się przyjrzeć posiadacze Maców chcący skorzystać z tego rozwiązania. Jak donosi serwis 5to9Mac, użytkownicy będą mogli skorzystać z jednej z trzech opcji umożliwiających powiększenie przestrzeni, w której przetrzymywać będą swoje zdjęcia, listę kontaktów czy pocztę elektroniczną.

Do darmowych 5GB będzie można dokupić 10, 20 lub 50 dodatkowych GB. Za pierwszą opcję zapłacimy 20 dolarów rocznie. Druga opcja kosztuje 40 dolarów rocznie, a ostatnia - dodatkowe 50GB - aż 100 dolarów co dwanaście miesięcy. Apple podkreśla także, iż zdjęcia przetrzymywane i synchronizowane za pomocą iCloud, nie będą się wliczały do zajmowanej przestrzeni.

Więcej o:
Komentarze (7)
Ile zapłacimy za iCloud?
Zaloguj się
 • fiaccik

  0

  W porównaniu z Dropbox-em to drogo nie jest.

 • srb.srooba

  0

  Przecież to całkowicie normalna cena. Nawet dla polaka 10 pln miesięcznie za 20 GB to nie jest duży wydatek, prawda? Poza tym, Trend Micro ma takie same ceny dla SafeSynca
  Więc może autor rozejrzałby się najpierw po tym, co jest oferowane na rynku, a potem pisał bzdety?

 • rmiechowicz

  0

  Rozumiem, że to dla posiadaczy Mac-ów? Na biednych nie trafiło. Dziwię się, że tak tanio.

 • jasno-blady

  0

  Czy autor wpisu jest umysłowo chory? Samo iCloud jest zupełnie darmowe. Nic za usługę nie będzie trzeba płacić. Jedynie jak komuś będzie za mało 5GB na maile i dokumenty to może sobie dokupić więcej przestrzeni. Biorąc pod uwagę fakt, iż wszystko zakupione przez iTunes (aplikacjie, gry, muzyka, książki itd) nie są wliczane w ten limit 5GB, można przypuszczać że mało osób będzie potrzebować większych "zasobów'". Sam mam na poczcie MobileMe niecałe 450MB wszystkich maili (odebranych i wysłanych) razem ze wszystkimi załącznikami (ponad 4 tysiące wiadomości)

 • cvbyui

  0

  @zeli88
  A Ubuntu One jest za darmo

  5GB jest za darmo, jak w przypadku iCloud, ale te 5GB obejmuje muzykę i zdjęcia, więc w praktyce te 5GB to dużo mniej niż 5GB w iCloud.

  @zeli88
  a jak chciałby się wykupić większy transfer to jest dużo tańszy

  Dodatkowe 20GB to $30 rocznie, więc raptem $10 taniej. Jak dodamy jeszcze muzykę to płacimy już $70 rocznie, czyli $30 więcej niż w iCloud i $5 więcej niż w iCloud z funkcją iTunes Match.

 • zeli88

  0

  A Ubuntu One jest za darmo a jak chciałby się wykupić większy transfer to jest dużo tańszy. Opcja dostępna na Linux/Windows.

  --
  Darmowy katalog stron katalog.xstart.pl

 • cvbyui

  0

  "w której przetrzymywać będą swoje zdjęcia, listę kontaktów czy pocztę elektroniczną."

  "Apple podkreśla także, iż zdjęcia przetrzymywane i synchronizowane za pomocą iCloud, nie będą się wliczały do zajmowanej przestrzeni."

  Autor zaprzecza sam sobie.

  Do przestrzeni nie wliczają się zdjęcia, muzyka i aplikacje, więc większości przypuszczalnie wystarczy darmowe 5GB.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX