Apple ponownie pozwany - tym razem za funkcję z Mac OS X

back to the mac

back to the mac (fot. Apple)

Apple został pozwany za system szybkiego uruchamiania wykorzystywany w systemie Mac OS X. To kolejny przypadek, w którym koncern z Cupertino oskarżany jest o naruszenie opatentowanych rozwiązań.

Cała sprawa została opisana przez Patently Apple. Jak czytamy w serwisie, pozew został złożony przez firmę Operating Systems Solutions która zarzuca Apple, że podkreślany przez niego wielokrotnie sposób szybkiego uruchamiania się systemu wykorzystuje w istocie patenty należące do OSS.

Co ciekawe, jak zauważa serwis Mashable, patent na który powołuje się Operating Systems Solutions należał kiedyś do firmy LG, a następnie został odsprzedany lub odstąpiony Protimus Technologies. Czy OSS jest z nimi w jakiś sposób związany? Nie można tego wykluczyć.

Choć równie prawdopodobna jest hipoteza stawiana przez Patently Apple, według której Operating Systems Solutions jest trollem patentowym, czyli firmą która odkupuje patenty i nie wykorzystuje ich we własnych produktach, lecz na drodze sądowej, domagając się rekompensaty za ich zastosowanie.

Komentarze (29)
Apple ponownie pozwany - tym razem za funkcję z Mac OS X
Zaloguj się
 • malvision

  Oceniono 7 razy 5

  no tak, jak uderzają w Apple to trolle patentowe, a jak apple uderza... Ehhh... moralność Kalego...

 • kotek.filemon

  Oceniono 6 razy 4

  @el_komentatore:

  Po pierwsze, myślałem, że takich cudeniek jak Mac nie trzeba rozkręcać. Przecież rasowi Starbucksowi profesjonaliści mogą wyłącznie coś popsuć.
  Po drugie, jakiego to objawienia doznaje się po rozkręceniu i obejrzeniu w środku - że są tam takie same bebechy, jak we wszystkich innych blaszakach, tylko ok. 2 lata przestarzałe?

 • malvision

  Oceniono 6 razy 4

  @ el_komentatore: Wystarczy dotknac, popatrzec, rozkrecic i obejrzec w srodku i popracowac na komputerze apple

  Patrz, a ja na OpenSuse osadowionym na składaku (pardon, snobistycznie napiszę "hardware przystosowanym i odpowiednio rozbudowanym na miarę potrzeb") nie muszę nawet zaglądać pod maskę, żeby znać jego nieoceniona dla mnie wartość, zwłaszcza przy dużych projektach audio :)

 • gondas

  Oceniono 7 razy 3

  Apple, robi soft, hardweare odkupuje od innych... to czy robi najlepsze komputery... raczrej składa...

 • malvision

  Oceniono 7 razy 3

  > dotknac, popatrzec, rozkrecic i obejrzec w srodku i popracowac

  onanizmu przy otwartej obudowie ze wstydu nie wymieniłeś? ;)

 • ogrodnik.january

  Oceniono 7 razy 3

  @leppek:

  Z czego wnosisz?

 • bs_1976

  Oceniono 2 razy 2

  Apple robi najlepsze systemy operacyjne, co do komputerow to bym polemizowal.. W ciagu 3 lat szlag trafil mi 2 szt. PowerMakow G5 (ale kupione uzywane), z czego jeden wytrzymal jakies 2,5 roku a drugi pol roku. A stare G4 dziala... Coraz badziewniejszy ten sprzet.. A wszystkich lowcow patentow powinno sie wytarzac w smole i pierzach...

 • emes102

  Oceniono 2 razy 2

  PS
  Żeby nie było.Nie posiadam iPhona bo telefon, który"nie potrafi" wysłać pliku przez bluetooth albo nie ma radia, mimo, że ma ukłąd pozwalający na odbiór ni nadawanie fm to porażka.
  Ale z drugiej strony Nokia, która ma właściwie wszystko, nie ma najwazniejszej części sprzętu.
  Dobrego oprogramowania. Z dwojga złego wolę kulejącą Nokię niż niedorobionego iPhona.
  Choćby najpiękniejszego;-)

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 2 razy 2

  No i penis z nimi.
  ówno nam do tego.
  Wam zresztą też...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje