Jak wygląda samolot po zderzeniu z bezzałogowcem?

Piloci zaczynają się bać maszyn bezzałogowych.

Co stanie się kiedy maszyna bezzałogowa uderzy w samolot pilotowany przez człowieka z krwi i kości? To oczywiście zależy od wielkości drona i samolotu. W omawianym przypadku, nad Afganistanem doszło do zderzenia małego RQ-7 Shadow i transportowego MC-130. O tym jak po kolizji wygląda samolot możemy się przekonać oglądając zdjęcia dołączone do tekstu. Tego co stało się z dronem można się tylko domyślać, gdyż jego fotografii nie opublikowano. Być może nie było po prostu czego uwiecznić na zdjęciach.

Tymczasem z anonimowych komentarzy amerykańskich pilotów latających nad Irakiem i Afganistanem wynika ponoć, że coraz częściej w większym stopniu obawiają się właśnie zderzeń niż ostrzału z ziemi. I choć w omawianym przypadku MC-130 szczęśliwie wylądował, to tego typu wydarzenia mogą w przyszłości stać się plagą. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że Stany Zjednoczone myślą o otworzeniu cywilnej przestrzeni powietrznej dla bezzałogowców. Strach pomyśleć co by się stało gdyby uzbrojony dron zderzył się z samolotem pasażerskim.

Bezzałogowy RQ-7 Shadow

Więcej o:
Komentarze (5)
Jak wygląda samolot po zderzeniu z bezzałogowcem?
Zaloguj się
 • prac124

  0

  Samolot w Smoleńsku urwał skrzydło o brzozę. Drugie nadal miało siłę nośną więc obróciło samolot pleckami do dołu. Zwykły moment obracający wokół osi podłużnej.
  W Peru, czy Boliwii jest też takie lotnisko na płaskowyżu i podchodzi się z dolinki. Nie było kwartału by ktoś się na tym lotnisku nie rozwalił. Oni to traktują już jako normalność, jak swoisty rytuał.

 • d.kos

  0

  Nie ważne. Pislamowców nic nie przekona że czarne jest czarne, a białe jest białe. Mały modelik rozwala pół skrzydła, brzoza całe, ale i tak był zamach. Byle do wyborów, jeszcze tylko dwa miesiące i będzie SPOKÓJ !!!!! Brak pislamu, huuuuraaaaa!!!!

 • age.kruger

  0

  Hel, mgla i dobijanie rannych. Amerykanskie satelity szpiegowskie wszystko widzialy.

 • macqbat

  0

  może dron też był nasączony sokami jak (bie-)dron-ka na wiosnę?

 • losos_norweski

  0

  Czyli zderzenie samolotu transportowego o wytrzymalej konstrukcji nosnej z leciutkim aluminiowym samolocikiem niszczy poszycie skrzydla to moze jednak gruba, nieruchoma brzoza moze rozerwac skrzydlo samolotu pasazerskiego? I to bez wzgledu na to czy jest nasaczona sokami czy nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX