Darmowy Internet od Aero2 teraz taniej

Po proteście Urzędu Komunikacji Elektronicznej firma Aero2 zmieniła warunki świadczenia darmowego dostępu do Internetu. Teraz nie trzeba już przyjechać do Warszawy osobiście, aby odebrać kartę SIM.

Wraz z wejściem na polski rynek technologii telefonii komórkowej LTE, nazywanej też 4 generacją, firma  Aero2 otrzymała koncesję na użytkowanie potrzebnych do korzystania z LTE częstotliwości radiowych. Jednym z warunków koncesji było udostępnienie usługi darmowego dostępu do Internetu w ciągu trzech lat od pokrycia połowy powierzchni Polski zasięgiem LTE wraz z jednoczesnym pokryciem 75% powierzchni kraju zasięgiem w technologi HSPA.

Operator udostępnił usługę, ale w sposób utrudniający korzystanie z niej - aby zamówić kartę SIM dającą darmowy Internet należało zgłosić się osobiście w biurze firmy w Warszawie, oraz zapłacić 50 złotych zwrotnej, nieoprocentowanej kaucji, co jak na "darmowy" internet jest sporą sumą.

Urząd Komunikacji Elektronicznej wystosował oficjalny protest , dzięki któremu firma zmieniła warunki świadczenia darmowego dostępu. Od 1 września 2011 kaucja wynosi tylko 20 złotych, a kartę można też zamówić listownie. Zapowiedziana jest także rozprowadzanie kart przez sieć dystrybutorów Aero2.

Do 10 maja 2012 prędkość darmowego dostępu ma wynosić 256 kilobitów na sekundę, później dopuszczalny transfer ma ulec podwojeniu. Jednorazowe połączenie z siecią może trwać do 60 minut.

Więcej informacji o możliwości darmowego podłączenia do Sieci na stronie firmy Aero2.

Więcej o:
Komentarze (37)
Darmowy Internet od Aero2 teraz taniej
Zaloguj się
 • d1ler

  Oceniono 5 razy 3

  @ szczepionkipowodujaraka:

  Prawde godo. U mie na wiosce jak włączyły 4G, to sie kury nieść przestali, krowy mleka nie dajo, a córka sołtysa sie puściła ze starszym sikawkowym za remizją. Ale wzieli my widły i siekiery i przegonili my tego interneta.

 • netpluss

  Oceniono 3 razy 3

  Gdyby ktos mial watpliwosci - Aero2 naprawde dziala. Ja czekalem na karte miesiac (a placilem jeszcze depozyt w wysokosci 55 zlotych, nie 50, jak sugeruje artykul). Trzeba pamietac, ze niezbedne jest jeszcze posiadanie zgodnego telefonu, tabletu lub modemu 3G do komputera - to moze byc dodatkowym wydatkiem.

  Dokladne opis dlaczego Aero2 rozdaje dostep do Internetu za darmo, gdzie znalezc i jak wypelnic formularze oraz jakie modemy dzialaja z karta SIM i jak je skonfigorowac mozna znalezc tutaj:

  netpozytywny.pl/internet/417-aero2-ale-jak-to-internet-za-darmo :)

 • Gość: puchacz5

  Oceniono 1 raz 1

  Jestem posiadaczem aero2 od tygodnia Brzeg zasięg b.dobry speedtest odbiór 250kb/s wysyłanie 200kb/s Opole podobnie ,po godzinie rozłańcza ale to nie jest uciążliwe modem huawei e 1752c kompie antena wewnętrza odbiór ok w telefonie też b.dobrze samsung galaxy s plus 9001 Jak za darmo to polecam.

 • 2aero

  Oceniono 1 raz 1

  obecnie cała przyjemność kosztuje 20 zł depozyt 7 zł przesyłka pocztowa w sumie 27 zł i mamy dość przyzwoity internet zupełnie darmo wszystkie szczegóły i opinie użytkowników można znaleźć na forum aero2forum.cba.pl/

 • Gość: adi

  Oceniono 1 raz 1

  co z tego jak btsy bardzo rzadko spotykane

 • goldenboy79

  0

  JA TA NIE WIEM 20 TO NIE PIENIĄDZ W SKALI PLAY CZY ORANGE ITP CO MIESIĄC 60ZŁ A TU CI KARTĘ PO ZWRACAJĄ 20ZL I LACHA W TE I TAMTE:))

 • stalewiak

  0

  Ja zamówiłem te karte 50 dni czekałem opis co i jak tu

  skuterypolnoc.ubf.pl/forum/viewthread.php?forum_id=27&thread_id=3941&pid=35165#post_35165

 • in_qubus

  0

  Może się wypowiedzieć ktoś kto ma Aero2 w mniejszej miejscowosci ?
  Chodzi mi o zasięg i przepustowość ? Jak ostatnio testowałem zasięg
  Orange Free to miałem łatwiej bo po prostu poprosiłem znajomego który
  dostał go w pakiecie z Freedomem 

 • yacol2

  0

  Darmowy internet teraz taniej. Skoro darmowy oznacza, że nic nie płacę - to taniej może być już tylko w jeden sposób - dopłacają mi za to żebym go używał. Suuuuper ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX