Opera kupuje serwis Handster, oferujący aplikacje dla urządzeń mobilnych

Dyrektor generalny Opera Software, Lars Boilesen, poinformował wczoraj o przejęciu przez jego firmę serwisu Handster - platformy z aplikacjami przeznaczonymi dla smartfonów.

Inwestycja ta jest kolejnym etapem ekspansji Opery na rynku mobilnym. Przypomnijmy, że w marcu tego roku, norweska firma wystartowała z własnym sklepem, oferującym aplikacje dla urządzeń przenośnych. Opera Mobile Store znajduje się obecnie w czołowej dziesiątce serwisów tego typu.

Najnowszy zakup niewątpliwie umocni zatem pozycję Norwegów, jako dostarczycieli produktów i usług dla posiadaczy smartfonów oraz tabletów, a także - jak ujął to sam Boilesen

umożliwi przekształcenie Opery z producenta przeglądarek w zintegrowany serwis mobilny.

Handster jest bowiem jednym z liderów swojego segmentu rynku, oferującym aplikacje dla platform takich jak Java, Symbian, BlackBerry, Windows Mobile czy Android. W przypadku OS-a Google dysponuje największą biblioteką aplikacji wśród wszystkich serwisów niezależnych. Zajmuje się również dostarczaniem różnego rodzaju usług operatorom sieci i producentom urządzeń.

Zakup Handstera niewątpliwie stanowi istotne wzmocnienie dla norweskiej firmy. Miejmy tylko nadzieję, że nie oznacza jednocześnie wycofywania się Opery z rynku desktopowych przeglądarek, w którym firma posiada obecnie jedynie ok. 2,5% udziałów. W przypadku segmentu przeglądarek mobilnych, jest to już ok. 21,6%. Kolejne posunięcie szefostwa Opery wskazują jednak wyraźnie, że firma nie ma nowych pomysłów na rozwój ich - do tej pory - flagowego produktu.

[za: Mashable]

Więcej o:
Komentarze (4)
Opera kupuje serwis Handster, oferujący aplikacje dla urządzeń mobilnych
Zaloguj się
 • turbo-liberal

  Oceniono 4 razy 4

  > Kolejne posunięcie szefostwa Opery wskazują jednak wyraźnie, że firma nie ma nowych pomysłów na rozwój ich - do tej pory - flagowego produktu.

  To Operę trzeba rozwijać? Dziwne. Niemalże zawsze inne przeglarki zżynają pomysły, które właśnie Opera miała pierwsza :)

 • gregviii

  Oceniono 1 raz 1

  bah a 12.00 w alpha to niby co? Pieski u sąsiada?
  farmazony prawicie, że aż szkoda.
  Jeszcze parę takich notatek a zniechęcicie mnie to klikania na technologie.gazeta.pl... bo poziom plotka mnie dobija.

 • roar

  Oceniono 1 raz 1

  Litości. Desktop to 1/3 przychodów Opery. I to praktycznie za nic, ot, obudować silnik renderujący, który i tak muszą rozwijać, odpowiednim UI.

  Już nie mówię o tym, że Opera koncentrowała się na rynku komórek i innych gadżetów chyba jeszcze w zeszłym stuleciu. Od zawsze, od kiedy pamiętam. Nic im to nie przeszkodziło do tej pory robić wersję desktop i świetnie na tym zarabiać, więc nic nie wskazuje na to, że będzie im to przeszkadzało kiedykolwiek.

 • jakosek

  Oceniono 1 raz 1

  Opera Mobile na Symbian z wersji na wersję działa coraz gorzej, wolniej, tnie się i ma inne dziwne napady. O ile z pierwszych testowych wersji korzystałem z przyjemnością to teraz spowrotem przesiadłem się na Operę Mini... Z Opery na PC korzystam od przeszło 10 lat i jakoś nie mogę się przerzucić na żadną inną :)

  Szkoda że na MacOS nie mogą napisać poprawnie działającej wersji :/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX