Zaszybko.pl - sprawdź czy fotoradar zrobił ci zdjęcie

W bazie zdjęć serwisu jest już prawie 20 tysięcy fotek, a stronę polubiło już ponad 600 osób na Facebooku. Zapowiada się przydatna usługa, prawda?

W Sieci pojawił się nowy serwis, który może zainteresować rodzimych kierowców. Szczególnie tych, którzy nie lubią zdejmować nogi z pedału gazu. Zaszybko.pl chce przyciągnąć nas do siebie obietnicą gromadzenia zdjęć wykonanych przez fotoradary (mobilne i stacjonarne) z całej Polski.

Serwis chwali się tym, że zgromadził już blisko dwadzieścia tysięcy zdjęć. Można z nich dowiedzieć się jakie przewinienie zostało utrwalone, kiedy zrobiono fotkę i o ile dokładnie policja odchudzi portfel spieszącego się kierowcy. Nie ma na co czekać - sprawdzamy, czy przyłapano nas na łamaniu przepisów ruchu drogowego.

Jak to działa?

Macie ochotę kliknąć i sprawdzić? Nie róbcie tego. Mamy złą wiadomość

Sprawdziliśmy, jak działa serwis zaszybko.pl. Po wpisaniu interesującego nas numeru rejestracyjnego, okazało się, że kierowca tego pojazdu złamał przepisy dwa razy w ciągu ostatniego miesiąca. Jeśli jednak zechcecie zobaczyć zdjęcie z miejsca wydarzenia, czeka was niemiła niespodzianka:

zaszybko.pl

Tak, zaszybko.pl to wydmuszka. Twórcy serwisu chcą udowodnić nam, że zbyt szybko udostępniamy swoje dane i zbyt rzadko czytamy regulaminy różnych usług internetowych.

Nie, nie działa i patrz w co klikasz

Jaki jest morał tej historii? Dokładnie taki, jaki wymieniają autorzy serwisu. Przede wszystkim należy jeździć tak, byśmy nie mieli potrzeby przeglądania zasobów podobnych serwisów. Powinniśmy także zastanowić się komu i gdzie udostępniamy różne dane i czytać regulaminy serwisów, z których zamierzamy skorzystać.

Zbyt często bowiem w oczekiwaniu nagrody (pewność, czy będę mieć mandat) oddajemy swoje - bądź co bądź - cenne dane osobowe (w tym wypadku w postaci numerów rejestracyjnych samochodu).

Osoby, które tego nie robią może czekać większa i mniej przyjemna niespodzianka niż mandat.

Więcej o:
Komentarze (37)
Zaszybko.pl - sprawdź czy fotoradar zrobił ci zdjęcie
Zaloguj się
 • plasterkiewicz

  Oceniono 4 razy 4

  Jak będę miał nr rejestracyjny to juz po twoim koncie. ;) Nr rejestracyjny nie jest dana osobowa. Bandyci ze sluzb specjalnych maja dastep do wszystkich danych on-line i za niewielka oplata je udostepniaja. Uwazam ze wszyscy powinii miec dostep do danych wszystkich wraz z informacja kto do tych danych zaglada i kiedy.

 • przeszukiwacz

  Oceniono 1 raz 1

  Są fajne aplikacje na komórkę które ostrzegają jak zbliżamy się do radaru, policji, korka czy wypadku. np globalny Waze czy Yanosik (za appdnia.pl )

 • panstanislawpaprykarz

  Oceniono 1 raz 1

  moje hasło to

  tusk4kaczynski

  wyświetliło się?

 • b.oh

  Oceniono 1 raz 1

  wiecie, że jak się wpisze swoje hasło do konta do komentarzy technologie.gazeta.pl to system je wygwiazdkuje? O tak:

  ***************

  Niezły bajer

  ------------------------

  Sex Sells - co można sprzedać za pomocą gołej baby

 • robekcb2

  0

  CB-radio poradnik

  Sympatycy łączności przez CB radio i krótkofalówki PMR 446 z Sulejówka i okolic publikują informacje o sprzęcie, akcesoriach, porady.

  www.radioamator.elektroda.eu

 • panstanislawpaprykarz

  0

  panstanislawpaprykarz zmień to hasło ;P

 • Gość: t0

  0

  Numer rejestracyjny to nie są dane osobowe! Tylko policja ma dostęp do danych osoby rejestrującej pojazd. Niech panowie z Zaszybką się douczo :)

 • panstanislawpaprykarz

  0

  Też nie mam pojęcia czemu nie zostało zmienione a może Ktoś inny wie ?

 • panstanislawpaprykarz

  0

  @panstanislawpaprykarz
  Tak, wyświetliło się. A jakim cudem jeszcze nikt Ci tego hasła nie zmienił to ja nie wiem...

  Pozdrawiam i życzę więcej rozsądku na przyszłość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX