Amazon.pl jeszcze w tym roku? Nasz informator twierdzi, że to prawdopodobne

Amazon uruchomił swój sklep z aplikacjami dla Androida

Amazon uruchomił swój sklep z aplikacjami dla Androida (fot. Amazon)

Jeśli z coraz większej liczby źródeł słyszysz, że Amazon wejdzie do Polski wiedz, że coś się dzieje. Na razie to wciąż niepotwierdzone oficjalnie plotki, ale coraz więcej przesłanek wskazuje na to, że już wkrótce największy globalny sklep internetowy będzie dostępny także po polsku.

Wskazuje na to kilka czynników - przede wszystkim doniesienia polskiej branży e-commerce, dla której wejście potężnego konkurenta może być co najmniej niepomyślne. Domena amazon.pl już od dawna należy do amerykańskiego sklepu, a ostatnio coraz więcej usług Amazona (na przykład App Store) dostępnych jest także w Polsce.

Pierwsze plotki o możliwej ekspansji na polski rynek pojawiły się już rok temu, przy okazji wprowadzenia darmowych dostaw z brytyjskiego Amazonado Polski. Wyborcza.biz pisała wówczas:

Bezpłatne dostawy dla klientów, negocjacje z polskimi firmami pocztowymi i kurierami - amerykański gigant e-handlu wyraźnie zainteresował się naszym rynkiem. (...) Na ukłonie w stronę polskich klientów Amazon nie kończy jednak podchodów pod nasz rynek. Rok temu koncern spierał się z e-księgarnią Amazonka.pl o naruszenie znaku towarowego - ale po wysłaniu jednego listu od prawników odpuścił. W ostatnich tygodniach koncern negocjował z działającymi w Polsce firmami pocztowymi i kurierskimi, m.in. z inPostem (pierwszy o rozmowach napisał "Dziennik Gazeta Prawna"). Ani Amazon, ani spółki tego nie komentują.

Teraz nieoficjalnie dowiedzieliśmy się od pragnącego zachować anonimowość pracownika Empiku, że Amazon z pewnością pojawi się na polskim rynku w ciągu najbliższego roku. Powiedział nam on, że prowadzone są już rozmowy z polskimi wydawcami, a dostawy do Polski wysyłane mają być z Niemiec.

Wygląda więc na to, że przygotowania Amazona do wejścia na polski rynek idą pełną parą. Oznaczać to będzie zapewne poważne zawirowanie dla dotychczasowych tuzów e-commerce - Merlina i Empiku.

Komentarze (17)
Amazon.pl jeszcze w tym roku? Nasz informator twierdzi, że to prawdopodobne
Zaloguj się
 • sasquatch-junior

  Oceniono 5 razy 5

  Nareszcie koniec zdzierstwa w Empiku !!!!!!

 • goooral

  Oceniono 4 razy 4

  I bardzo dobrze, wielu płyt po prostu nie można kupić w empiku nawet na zamówienie - oni po prostu nie dbają o klienta sprzedając tylko najpopularniejszy chłam

 • kamdavel

  Oceniono 2 razy 2

  Poważne zawirowania Empik i Merlin powinny już od dawna odczuwać, odkąd Amazon.co.uk wysyła do Polski zamówienia przekraczające 25 GBP - w mało którym polskim sklepie można dostać darmową wysyłkę przy takiej kwocie, a na dodatek ceny na wiele towarów są w Amazonie niższe (muzyka!), a asortyment szerszy.

 • z-ka

  Oceniono 1 raz 1

  Bosko. Oby nie dostosowali sie do polskich warunkow. Amazon.com, co.uk to klasa sama w sobie. Czekam z niecierpliwoscia.

 • lahdaan

  Oceniono 1 raz 1

  Obecnie kupuję w Amazon UK i mam nadzieję, że nadal będzie można kupić te same pozycje co tam (w co niestety wątpię, patrząc na drobne różnice w ofercie Amazon US i Amazon UK) i za podobną cenę (wiadomo, polaczki lubią dawać się doić)...No, zobaczymy jaką "politykę" przyjmie sklep względem naszego kraju..

 • bumcykcyk76

  Oceniono 2 razy 0

  Jeśli to będzie taki sam "sukces" jak Ebay.pl, to życzę powodzenia :D
  O 15 lat za późno, Amazonie.pl.

 • mirafas

  0

  iTunes już jest, więc Amazon też nie odpuści...

 • elpooho

  0

  Gdyby jeszcze wprowadzili polskie książki w wersji na Kindle'a to byłoby super :)

 • wookiee.chewbacca

  0

  no to Merlin i Empik mogą zwijać torby. W życiu nic nie kupiłem w Empiku i Merlinie a na Amazon Kindle 3G Kindle DX i masę książek

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje