Wielki test - który smartfon robi najlepsze zdjęcia?

Zdjęcie zrobione smartfonem T-Mobile MyTouch Slide 4G

Zdjęcie zrobione smartfonem T-Mobile MyTouch Slide 4G (fot. pcworld.com)

iPhone 4 i 4S, Samsung Galaxy S II, HTC Sensation 4G i inne smartfony poddane testom.

Co wybrać, niewielkie urządzenie, które zawsze mamy przy sobie czy sprzęt cięższy i mniej poręczny. Zdecydować się na zdjęcia o bardzo dobrej jakości, którymi nie podzielimy się ze znajomymi od ręki, czy słabsze fotografie, które można momentalnie opublikować chociażby na Facebooku.

Redakcja PC World przeprowadziła test, w którym zmierzyły się ze sobą popularne smartfony z wyższej półki cenowej. Jednym z ich konkurentów był także Nikon Coolpix P300. Dzięki temu można porównać jak zdjęcia ze smartfona wypadają na tle fotografii uwiecznionych aparatem fotograficznym.

Testy

Zasady rządzące testem były stosunkowo proste. Zdjęcia robiono smartfonami i aparatem fotograficznym przytwierdzonymi do statywu. Każda próba przeprowadzana była w tych samych warunkach oświetleniowych. Urządzenia robiły zdjęcia z ustawieniami automatycznymi z maksymalną rozdzielczością.

Uwiecznione fotki zostały wydrukowane na drukarce Fujifilm Pictrography 3500 i bez żadnych oznaczeń przekazane pięciu sędziom. Ci oceniali między innymi nasycenie barw, ostrość czy ilość „szumu”. To samo jury oceniało też materiały filmowe nagrane przez urządzenia, biorąc pod uwagę takie same parametry.

Na pierwszym miejscu w teście znalazł się oczywiście klasyczny aparat fotograficzny - Nikon Coolpix P300. Zwycięzcą wśród smartfonów okazał się natomiast dostępny na amerykańskim rynku T-Mobile MyTouch Slide 4G. Na drugim miejscu uplasował się Samsung Galaxy S II, a na trzeciej pozycji iPhone 4S. Trzeba jednak podkreślić, że różnica punktowa między trzema pierwszymi urządzeniami była niewielka - mniejsza niż jeden punkt.

Który smartfon robi najładniejsze zdjęcia?

Można więc uznać, że te urządzenia robią zdjęcia podobnej - bardzo dobrej - jakości. Słabsze okazały się dopiero HTC Sensation 4G, iPhone 4 i Motorola Droid Bionic. Uwiecznione przez nie zdjęcia opisano jako dobre (w przypadku Motoroli "przyzwoite").

Jeśli więc szukamy smartfona z dobrym aparatem, to wiemy już, na które urządzenia zwracać uwagę. Pełny test razem ze zdjęciami i materiałami filmowymi znaleźć można na łamach PC World.

Zobacz jak prezentuje się i jakie zdjęcia robi HTC Titan:

 

Komentarze (29)
Wielki test - który smartfon robi najlepsze zdjęcia?
Zaloguj się
 • Gość: asdfa

  Oceniono 4 razy 4

  artykul zawiera lokowanie produktu

 • Gość: koala

  Oceniono 3 razy 3

  Nie ma co bardzo obiektywny tekst. Aparat Nokia N8 zjadlby te telefony na sniadanie.

 • ylk

  Oceniono 2 razy 2

  To jakiś absurd, bo w ogóle nie są uwzględnione tu smartfony, które potrafią robić zdjęcia. Ifon4 jest w tym beznadziejny.

 • pingwo

  Oceniono 4 razy 2

  Nokia nie jest modna ostatnio wiec nie podali jej w tym rankingu. Ocene jednak Nokia dostała by najwyższą.

 • okonio3

  Oceniono 2 razy 2

  Oto zdjęcia z mojego malutkiego, BARDZO TANIEGO smartfonu, SE VIVAZ (symbian, sensor 8mpix, video HD z continue AF, touchfocus, i inne ficzerki):

  ifotos.pl/zobacz/201009252_hqwrhpp.JPG/
  ifotos.pl/zobacz/201106061_hqwnnaa.JPG/

  A to w przy bardzo słabym oświetleniu:

  ifotos.pl/zobacz/201106031_hqwnnqp.JPG/

  Kompresję zwiększam photoshopem dla małego rozmiaru, gdyż nie widzę znacznej różnicy w jakości...

 • tyr8338

  Oceniono 8 razy 2

  Gdzie Nokia N8? Telefon posiada matryce 12 megapikseli o sporych rozmiarach i zdaje sie jest najlepszy do robienia zdjec z dostepnych na rynku obecnie smartfonow.

 • Gość: adi

  Oceniono 1 raz 1

  Tak szczerze to przy aparacie Nokii N86 to każdy z nich wymięka, nawet SGS III.
  Okonio3 popieram, Vivaz robi fajne zdj;)

 • czarny_ghul

  Oceniono 1 raz 1

  Kolejny kretyński tytuł artykułu.
  W oryginale jest: "Smartphone Camera Battle: iPhone 4S vs. the Android Elite". Nie ma mowy o żadnym "wielkim teście". Trochę łatwiej wtedy zrozumieć, dlaczego pominięto niektóre modele. Chociaż brak SE (jak chociażby Xperia Neo czy Arc) może prowadzić do podejrzenia, że to jeszcze jeden tekst reklamowy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje