Batterygate? - aktualizacja iPhone'a do iOS 5 drastycznie skraca czas pracy smartfona

Wielu użytkowników iPhone'a twierdzi, że po pobraniu nowego systemu operacyjnego, baterie w ich smartfonach wyczerpują się w zastraszającym tempie.
iPhone 3GS, po 8 godzinach w trybie czuwania, poziom naładowania baterii spadł do 23%.
To samo u mnie. Z poziomu 100% do 0% przechodzę w 5-6 godzin. Absolutnie niedopuszczalne.
Mam ten sam problem. Bateria umiera w mniej niż osiem godzin, w zasadzie w około sześć godzin.

Apple ma problem? To jedynie trzy komentarze z setek, które pojawiają się na forach internetowych. Dyskusja użytkowników iPhone'a rozkręcała się na łamach serwisu Macrumors, ale prędko przeniosła się na oficjalne forum dyskusyjne firmy Apple.

Praktycznie wszyscy użytkownicy biorący udział w dyskusji narzekają, że ich iPhone rozładowuje się w zastraszającym tempie. Niektórzy twierdzą, że co parę minut znikają kolejne procenty z poziomu naładowania baterii. Inni twierdzą, że smartfon "pada" w ciągu kilku godzin od wypięcia go z ładowarki. Generalnie, większość użytkowników twierdzi, że po pobraniu systemu operacyjnego iOS 5, żywotność baterii gwałtownie spadła.

Póki co nie udało się jeszcze określić co sprawia, że tak się dzieje. Niektórzy twierdzą, że jest to wina usługi iCloud. Inni uważają, że winny jest sam system operacyjny albo zaprezentowana w nim nowość - Siri.

Na zakończenie dodamy, że część użytkowników uważa, iż rozwiązanie problemu jest stosunkowo proste. Podobno wystarczy podłączyć iPhone'a do peceta i zsynchronizować go z iTunes. Następnie powinniśmy wybrać opcję "przywróć domyślne ustawienia" (Restore to Default Settings), ponownie zainstalować iOS 5 i jeszcze raz zsynchronizować urządzenie.

Niektórzy twierdzą natomiast, że wystarczy wyłączyć wszystkie aktywne aplikacje i zresetować telefon.

Zaznaczamy jednak, że nie są to sprawdzone (oficjalne) metody rozwiązywania tego problemu.

Niestety, głosu w tej sprawie nie zabrali jeszcze przedstawiciele Apple. Czekając na ich komentarz zachęcamy użytkowników iPhone'a do oddania głosu w naszej sondzie. Dajcie nam i pozostałym czytelnikom znać, czy i wy zetknęliście się z tym problemem.

Czy po zainstalowaniu iOS 5 masz problemy z baterią iPhone'a?
Więcej o:
Komentarze (106)
Batterygate? - aktualizacja iPhone'a do iOS 5 drastycznie skraca czas pracy smartfona
Zaloguj się
 • luk4sek

  Oceniono 3 razy 3

  Redaktor widzę nie obeznany w tym temacie. Jak można twierdzić że bateria trzyma krócej, bo jest Siri. Przecież Siri jest tylko w Iphonie 4S, przy czym jego użytkownicy nie mają wyboru Ios 5 czy 4, bo ten pierwszy jest już na pokładzie. Dla Iphone 4 i 3gs coś takiego jak siri nie istnieje.
  U mnie osobiście zero problemów, bateria trzyma dłużej, wręcz jest poprawa. Mimo że używam ostro icloud(synchro, strumień zdjęc, mam podpięte 2 konta pocztowe).
  Rozwiązanie z przywróceniem telefonu to jest standard, zawsze się to robi jak coś nie działa poprawnie, więc...
  Poza tym polecam pogrzebać w ustawieniach telefonu i wyłączyć część usług lokalizacyjnych(np. dla FB, pogody, które włączają się zawsze jak otworzymy pogodę, nawet na belce, czy też automatycznego wyboru strefy czasowej!! iphone nas co jakiś czas namierza i zmienia strefy czasowe, dla ludzi którzy nie opuszczają Polski/naszych sąsiadów rozwiązanie bez sensu, ale włączone domyślnie.
  Do tych co psioczą na apple i iphony, macie jakieś inne propozycje? przecież to co się dzieje na platformie android to kosmos, 5 różnych wersji systemu(minimum), kilka systemów rozdzielczości. Połowa aplikacji nie działa, bo nie dla Twojego telefonu. Beteria w moim galaxy s trzymała niecały jeden dzień, przy włączonym push mailu czego w iphone używam i jest 2-3 dni.
  nokia niestety wymagającym klientom nie jest w stanie nic zaoferować
  BB? jako telefon/mail super, rozrywka/aplikacje pełne rozczarowanie, na nokii już lepiej chyba

 • longinus13

  Oceniono 7 razy 3

  Prawda jest taka, że Ci wszyscy, którzy w komentarzach tak plują na Apple nie użytkowali tego sprzętu. Ja byłem sceptyczny co do Apple ale muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem jakości wykonania, unifikacji urządzeń mobilnych poczynając od hardware do software. iOS to bajka. Kto nie ma ten niech płacze. Owszem Apple potrafi czasem wkurzyć ale osoby, które posiadają jakiś sprzęt Apple'a z reguły zostają fanami tych rozwiązań.

  A w wolnej chwili dla użytkowników różnych systemów i tak zostaje usenet i grupy binarne www.usenet.info.pl/

  Kolega ma Galaxy S i muszę powiedzieć, że daje radę. I już wiem dlaczego Apple tak walczy od 2007 roku z Googlem. To właśnie wtedy po bliskiej współpracy Apple z Google nagle pojawił się na rynku Android tak bardzo podobny do iOS...a poza tym baaardzo często musi ładować baterię ;)

 • kotek.filemon

  Oceniono 11 razy 3

  Kolejna dawka emejzingu w wersji beta? Ja bym to rozwiązał na sposób prowincjonalny, tzn. dał na mszę w intencji, żeby bateria zaczęła dłużej trzymać.

 • master4k

  Oceniono 2 razy 2

  Pomimo całego larma to jednak nie będzie pierwszy wypadek w historii kiedy to sprzęt nie uciągnął OS'u. A tak BTW. Nie rozumiem dlaczego Apple z uporem maniaka pozbawia użytkowników możliwości wymiany baterii, która z każdym cyklem ładowania coraz bardziej odstaje od pierwotnych parametrów.

 • derfidel

  Oceniono 1 raz 1

  będzie orędzie aj(waj)fona

 • second.majster

  Oceniono 3 razy 1

  Ja pie..., jakie rozwiązanie problemu genialne, synchronizacja z debilnym internetowym sklepem muzycznym. A można by pomyśleć że telefon służy do dzwonienia, ale nie, jak nie zsynchronizujesz z komercyjnym g... to zapomnij że zadzwonisz.

 • odra2010

  Oceniono 3 razy 1

  Pomaga!

  Ustawienia -> Usługi Systemowe (jest na samym dole) -> Ust. strefy czasowej (wyłączyć)

  Domyślnie Apple włączył Ustawiania strefy czasowej i non stop GPS jest uruchomiony.

  I najlepiej włączyć opcję "Ikona na pasku zadań" (domyślnie jest wyłączone w iOS5), to wtedy widaćkiedy telefon używa GPS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX