Tablet Amazon Kindle Fire pełny nowości, lecz ma konkurencję

Amazon Kindle Fire

Amazon Kindle Fire (Amazon Kindle Fire)

Już w najbliższy wtorek długo wyczekiwany tablet Kindle Fire trafi do sprzedaży. Amazon podgrzewa atmosferę ujawniając coraz dłuższą listę aplikacji i czasopism dostępnych na tym urządzeniu. Debiutujący równocześnie konkurent od Barnes & Noble nie ustępuje mu jednak funkcjonalnością.

Oprócz standardowego oprogramowania dla Androida posiadacze Kindle Fire będą mogli korzystać m.in. z biblioteki filmów i seriali Hulu Plus oraz bazy wyników sportowych ESPN ScoreCenter. Prócz treści wideo Amazon dostarcza ponad czterysta magazynów, wśród nich Glamour, GQ, The New Yorker czy Vanity Fair, które przez pierwsze trzy miesiące mają być dostępne za darmo.

I właśnie ten mariaż Amazona z dostawcami treści multimedialnych, zapewniający bazę osiemnastu milionów plików, jest podstawową przewagą Kindle Fire nad innym równie ciekawym urządzeniem. Nook Color 2, zaprezentowany w tym tygodniu tablet Barnes & Noble, może pochwalić się nieco lepszą specyfikację techniczną - tu szczegółowe porównanie. Czy jednak pomimo równie atrakcyjnej ceny wynoszącej 199 dolarów zdobędzie serca konsumentów?

[za Mashable]

Komentarze (1)
Tablet Amazon Kindle Fire pełny nowości, lecz ma konkurencję
Zaloguj się
  • frankfurterium

    0

    Raczej nie. Będzie tak samo jak z czytnikami - B&N tworzy sprzęt równie dobry albo i lepszy od Amazona (korzystałem z Kindle'a, teraz mam Nooka), ale B&N to urządzenia tworzone na Amerykę, Amazon - na cały świat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje