Magia Jobsa wciąż działa? A może to po prostu dobry telefon?

Firma badawcza sprawdzała, czemu uważamy, że iPhone 4S jest dobrym urządzeniem. I czy w ogóle tak uważamy.

Firma badawcza ChangeWave Research sprawdziła, czy użytkownicy iPhone'a 4S są z niego zadowoleni. Odpowiedzi, co nie powinno zaskakiwać, są z reguły pozytywne. 77% przebadanych stwierdziło, że są bardzo zadowoleni z tego urządzenia. 19% ujawniło, że są częściowo zadowoleni, a jedynie 2% badanych powiedziało, że są niezadowoleni z nowego smartfona Apple.

ChangeWave Research pytało też o elementy smartfona, z których użytkownicy są najbardziej zadowoleni. Prawie połowa przebadanych odpowiedziała, że najciekawszym i najlepszym z nich jest wirtualna asystentka Siri. Na kolejnych pozycjach wymieniano system operacyjny iOS 5 oraz aparat fotograficzny.

Oczywiście nie zabrakło także pytania o to, co irytuje użytkowników iPhone'a 4S. Większość badanych (38%) odpowiedziała, że najbardziej denerwujący jest krótki czas pracy baterii. 30% ankietowanych powiedziało, że jest najbardziej irytuje ich brak obsługi 4G, a 11% stwierdziło, że 4S powinien mieć większy ekran.

Trzeba jednak podkreślić, że badanie przeprowadzono zaledwie wśród 215 posiadaczy iPhone'a 4S. Gdyby obejmowało ono większą liczbę Polaków, jego wynik byłby zapewne zdecydowanie inny.

Więcej o:
Komentarze (27)
Magia Jobsa wciąż działa? A może to po prostu dobry telefon?
Zaloguj się
 • asmok6

  Oceniono 4 razy 4

  iphone dobry? Może wygodny. Ale brak 4G i czytnika kart go dyskwalifikuje jak dla mnie.

 • fukitol

  Oceniono 2 razy 2

  Powiedzmy otwarcie, większość uzytkowników nie wie, czy są z iPhona zadowoleni, bo albo nikt im jeszcze tego nie powiedział albo są zbyt tępi, by to sprawdzić. Znam kilku, którzy sms odbiorą ale z wysłaniem mają problemy. Oprogramowania korzystającego z chmury nie uzywają (np. Dropbox) a o systemowym iCloud nawet nie wiedzą, że mają. Synchronizacja iPoda z komputerem? Zapomnij, nawet nie wiedzą co to jest ("a tak, to trzeba podłączyć. Kabelka nie mam... Aaa, dobra, to potem. Dawaj, muszę dzwonić"). Nie pytaj, po co im akurat 'Ajfon' - dla fajnego szkła do muskania palcem i aluminium (ten surowiec staje się powoli tożsamy z burackim sznytem ("Audi, z rajchu, w dizlu i na alusach")
  Tym dziwaczniejsze, że mówię tu o ludziach z tzw. biznesu, przaśnych lolkach w garniturach, z Mercedesem na podjeździe.

 • maquis.drake

  Oceniono 2 razy 2

  Następny artykuł z cyklu z ajfonem wśród zwierząt.
  A pyry panie maci? ;)

 • sailor50

  Oceniono 2 razy 2

  Wynik prosty. Przepytano WSZYSTKICH polskich użytkowników iPhone 4S.
  :)))

 • antyrzad

  Oceniono 4 razy 2

  Kolejny model to będzie 4SJ 0 jak Steve Jobs.
  Nowością w tym modelu będzie 4G.
  Ludzi to kupują bo chcą oddać hołd SJ... żenada.
  Biorąc pod uwagę że większość amerykanów żyje na kredyt to żal myśleć za co, i po co kupili ten telefon.

 • amtos

  Oceniono 8 razy 2

  chyba nie mają takie badania sensu skoro psychika człowieka powoduje, że jeśli za coś dużo zapłaciliśmy to automatycznie nie będziemy na daną rzecz narzekać tylko poszukamy pozytywów żeby utwierdzić się w przekonaniu że zakup był dobrym wyborem

 • popijajac_piwo

  Oceniono 3 razy 1

  Steve umarł, a wraz z nim ajFilozofia. Następne urządzenia już nie będą takie same...

 • booree

  Oceniono 3 razy 1

  nie istnieje jeszcze w europie i nawet USA .. 4G .. tylko tak wciskaja .. co wiecej z tego co czytalem ostatnio nie ustalono jeszcze do konca specyfikacji dla sieci i modelu 4G.

 • karo80.0

  Oceniono 9 razy 1

  Gdyby badanie obejmowało "większą ilość Polaków" to... co? Jak rozumiem, badano rzeczywistych użytkowników iPhone'a, a nie forumowych trolli Wyborczej, którzy coś bełkoczą o "fanbojach Apple", nie zdając sobie ewidentnie sprawy że w kreatywnych zawodach (graficy, muzycy, fotografowie) pracują ludzie korzystający ze sprzętu Apple od 20-30 lat. Wtedy zresztą też nie brakowało (zwłaszcza w Polsce) trolli przekonywujących że do pracy nadaje się tylko PC z systemem DOS...
  Nie ma obowiązku korzystania ze sprzętu Apple, ale warto zrozumieć oryginalną koncepcję (i konsekwencję) Jobs'a polegającą na kreatywnym, eleganckim połączeniu sprzętu, oprogramowania i treści. Świat nowoczesnych technologii wyglądałby bez Apple znacznie bardziej siermiężnie, może dlatego w Polsce jest tylu kuriozalnych "przeciwników" tej firmy... Perły przed wieprze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX