Tablet domowej roboty za jedyne 125 dolarów

Jak się okazuje, miłość ma moc sprawczą także w świecie technologii.

Pewien chiński student, Wei Xinlong, postanowił sprawić swojej dziewczynie, Sun Shashy, wyjątkowy prezent. Marzyła ona o iPadzie, ale chłopak nie miał niestety wystarczająco dużo pieniędzy, by kupić ukochanej produkt firmy Apple. Stworzył więc własnoręcznie imitację iPada na bazie znalezionych w internecie instrukcji dotyczących budowy tabletów.

Xinlong kupił w tym celu ekran dotykowy, akumulator oraz tani laptop, z którego wyciągnął m.in. płytę główną i pamięć operacyjną, złożył wszystkie elementy w całość, a by dopełnić dzieła, ozdobił tablet małymi kamieniami imitującymi diamenty.

Urządzenie nie działa na systemie Apple'a, iOS-ie, tylko na Windowsie 7, lecz nie brakuje mu naturalnie podstawowych funkcji oryginału - dziewczyna jest zachwycona możliwością czytania, pobierania plików, grania czy oglądania filmów.

Stworzenie tabletu kosztowało Chińczyka zaledwie 125 dolarów (około 420 złotych). Nie dość, że zaoszczędził jakieś 300 dolarów i uszczęśliwił wybrankę swego serca, to jeszcze stał się sławny na cały świat. Tak, miłość bez wątpienia czyni cuda.

[via CNET]

Więcej o:
Komentarze (15)
Tablet domowej roboty za jedyne 125 dolarów
Zaloguj się
 • popijajac_piwo

  Oceniono 1 raz 1

  Przepłacił. Podróba iPada pojawi się pewnie niedługo i będzie kosztować dziesiątą część tego.

 • prac124

  Oceniono 1 raz 1

  Jakiś dziwny gość. Największym stymulatorem wynalazczości jest zwykłe lenistwo. Mężczyzna jest tak skonstruowany, że potrafi wiele się narobić w pocie czoła, żeby sobie ułatwić jakąś pracę. Przykłady otaczają nas wokół. Choćby maszyna do szycia. Dopóki szyły szwaczki wszystko było tak, jak od wieków. Gdy ubranie miał uszyć pan Singer stwierdził, ze jak dla niego to zbyt żmudna robota i opracował maszynę do szycia początkowo napędzaną korbką. Garnek do gotowania mleka o podwójnych ściankach, czy krążek porcelitowy do zapobiegania wykipieniu mleka, to wszystko uratowało mężczyzn z opresji sytuacyjnych, jakie wówczas powstawały.

 • wunderbar11

  0

  wy chłopaki nie marudźcie, tylko sami zróbcie tablet... a potem śmiejcie się z Chińczyków

 • mythril

  0

  11 świetnych aplikacji na Androida za 0.10$ czyli 33gr! z okazji 10 miliardów pobrań w Markecie

  android.one.pl/index.php/2011/12/android-market-10-miliardow-pobran-11-aplikacji-po-0-10/

 • vortex21

  0

  Ciekawe czy WIndows 7 piracki czy wersja legalna....hmmm?

 • wajego

  0

  Hmmm, akurat w Chinach tablet za 100$ to żadna atrakcja cenowa. Nawet na allegro byłby z tych droższych. Przepłacił chłopak, grubo;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX