Microsoft: z wirusem HIV walczmy jak ze spamem

Naukowcy z Microsoft Research chcą zastosować metody używane do walki ze spamem by pokonać wirusa HIV.

Ragon Instute to połączone siły uczonych z MIT, Harvardu i Szpitala Głównego w Massachusets, którzy pracują nad szczepionką na HIV. Okazuje się, że pomocną dłoń może podać im Microsoft Research. Naukowcy dokonali ciekawej obserwacji - mutujący i mnożący się wirus HIV można porównać do spamera, który próbuje pokonać filtr pocztowych śmieci: mikrob ciągle próbuje nowych metod, by przedrzeć się przez ludzki system immunologiczny. Microsoft chce wykorzystać techniki jakie opracował przez kilka lat zwalczania spamu w usłudze Hotmail i aplikacjach Outlook i Exchange, by skuteczniej i dokładniej wyszukiwać te mutacje.

Zespół opracował aplikację PhyloD, która zbiera dane z Ragon Institute i przetwarza je w komputerach Microsoftu - dużo bardziej efektywnie - a wyniki odsyła do instytutu. David Heckerman z MS stwierdził, że gdy dostał od szefa Ragon Institute, Bruce'a Walkera, problem w piątek, to w poniedziałek były już gotowe wyniki analizy tego jak jak system immunologiczny zwalcza wirusa HIV. Czyżby spam miał się w końcu do czegoś przydać?

[The Verge]

Więcej o:
Komentarze (5)
Microsoft: z wirusem HIV walczmy jak ze spamem
Zaloguj się
 • kloszu

  0

  Jeśli ma to działać jak filtr w outlooku to przy okazji doprowadzi do marskości wątroby i zapalenia mózgu.

 • konstanty999

  0

  ciekawe, ciekawe..

  Bill Gates powiedzial w 2004 "w ciagu dwoch lat problem spamu zostanie rozwiazany"
  kto ciekawy, latwo znajdzie zrodlo tej wypowiedzi BG i jej liczne cytowania

 • age.kruger

  0

  To jak zabawa w gluchy telefon. Nastepna gazeta, ktora zacytuje ten art. napisze, ze spam powoduje HIV (jak pokazali naukowcy z MIT).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX