Wjeżdżasz na czerwonym? Wiedzieliśmy!

Specjalny algorytm oceni czy samochód wedrze się na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Oczywiście zanim do tego dojdzie.

Naukowcy z MIT opracowali specjalny algorytm mający zapobiegać wypadkom, do których dochodzi na skrzyżowaniach. Wykorzystując dane zbierane bezpośrednio w aucie (prędkość, tempo hamowania, odległość od świateł na skrzyżowaniu), algorytm w ciągu pięciu milisekund oceni czy pojazd wjedzie na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Informacja ta jest następnie przesyłana do innych znajdujących się w pobliżu samochodów za pomocą technologii opracowywanej przez firmę Ford - V2V (vehicle-to-vehicle communications). Jeśli algorytm obliczy, że może dojść do wypadku, kierowca jest o tym informowany odpowiednio wcześnie by mógł zareagować.

O ile rozwiązanie ma sens, to póki co nie da się go jeszcze wprowadzić ze względu na konieczność "spięcia" samochodów w większą sieć. Sieć aut komunikujących się za pomocą chociażby V2V. Naukowcy twierdzą jednak, że algorytm przetestowano na 15 tysiącach samochodów. W 85% przypadków, był on w stanie przewidzieć, że może dojść do kolizji.

Więcej o:
Komentarze (5)
Wjeżdżasz na czerwonym? Wiedzieliśmy!
Zaloguj się
 • pomysl.po.wypiciu

  Oceniono 1 raz 1

  to bardzo dobra wiadomość. teraz spokojnie już będzie można wjeżdżać na czerwonym świetle.

 • observa

  0

  raport mniejszości?

  straszne do czego zmierza ten świat...

  jak to dobrze że dane nam było pożyć w świecie gdzie nadal to MY decydujemy a nie komputery - przykro, że nasze dzieci nie będą nawet mogły kupic kajzerki w sklepie bez analizy przez system czy czasem nie jest to 18 kajzerka w tym tygodniu, a zatem nalezy odmówic sprzedaży ze względu na zagrożenie nadwagą (oczywiscie wszystko w interesie obywatela, zgodnie z wytycznymi NWO)....

 • remo29

  0

  Pan Waldek za parę stówek wyp.ierdoli ten moduł, żeby można było oldskulowo "zdanżać" na wczesnym różowym.
  --
  parada karzełków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX