Samsung wygina śmiało tablet

Samsung nie zamierza zostawać w tyle. Producent opublikował niedawno film, prezentujący koncepcję elastycznego tabletu-wyświetlacza Samsung Mobile Display.

Jest elastyczny - można go rolować i zginać - ale także przezroczysty. Oczywiście do czasu, kiedy zaczyna wyświetlać kolory.

W zasadzie film pokazuje urządzenie idealne - smartfon rozwijany do formy tabletu. Czy lub kiedy zobaczymy je w działaniu - nie wiadomo. Samsung nieśmiało wspomina, że w 2012 roku wprowadzi na rynek pierwsze urządzenia wyposażone w elastyczny wyświetlacz AMOLED.

Bardziej realną wizję podczas Nokia World 2011 zaprezentował fiński producent telefonów - Nokia Kinetic Device zakładało wykorzystanie zginania jako interfejsu użytkownik-urządzenie, na przykład w warunkach, w których nie chcielibyśmy zdejmować rękawiczek, tylko po to, aby zatrzymać odtwarzanie filmu.

Rok 2012 zapowiada się bardziej interesująco niż mogło się to wydawać jeszcze dwa miesiące temu.

Więcej o:
Komentarze (12)
Samsung wygina śmiało tablet
Zaloguj się
 • waszprezydent

  Oceniono 1 raz 1

  Apple ich pozwie za plagiat Ipada 6 którego jeszcze nie ma, a Microsyf wciśnie to jako funkcję do windowsa i objawi pierwszy na swiecie windows phone z funkcją przezroczystości i wyginalności, co wiecej, każdy komputer na świecie z nowym windowsem będzie mógł stać się przezroczysty ... otóż po włączeniu nie będzie widać niczego.

 • kontik_71

  Oceniono 1 raz 1

  Fajna rzecz.. mam tylko jedno pytanie.. czy akumulator tez sie zgina i jest przezroczysty :)?

 • vorpal_saber

  Oceniono 1 raz 1

  Aye. Apple wynalazło wszelkie innowacje w dziedzinie tabletów na 300 lat naprzód. Podobno wielki Steve Jobs zostawił serię wytycznych, co i jak mają wynaleźć na następne pokolenia :P Samsung już przegrał, bo kudy mu do Wielkiego Wizjonera. Wszystko co zrobią to i tak będzie naśladownictwo Apple...

 • Gość: przemek

  0

  a gdzie niby karta sim bedzie? nie slyszalem o technologi w urzyciu internetu mobilnego bez sim... chore to.

 • wybitniemadry

  0

  wymyslanie nowych ekranow nie ma nic wspolnego z wizjonerstwem, to nieunikniony postep technologii, wizjonerstwo to tworzenie urzedzen ktorych obsluga sprawia zwyklemu smiertelnikowi przyjemnosc, a takim wizjonerem byl swego czasu sony, a potem steve jobs, a teraz nikt.

 • piwowiec

  0

  Wyobraźcie sobie, że podrasują technologię i zczną robić takie szkła kontaktowe...

 • lillesult

  0

  Dopuki nie bedzie mozna go poskladac jak kartki to nie bardzo widze zastosowanie...

 • stachumaria

  0

  trochę przesadzili z hologramami, ale dobrze wygląda

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX