Wszystko co musisz wiedzieć o sklepie z aplikacjami na Windows 8

Podczas konferencji prasowej w San Francisco Microsoft zaprezentował Windows Store - nową platformę zakupową, dzięki której użytkownicy nie będą musieli iść do sklepu aby coś kupić... a producent przeniesie cześć obrotów do bardziej opłacalnego kanału internetowego.

Oto co o Windows Store zdradził Antoine Leblond z Microsoftu:

- Windows Store oficjalnie otworzy podwoje pod koniec lutego 2012 roku. Uruchomienie sklepu ma być powiązane z wprowadzaniem na rynek wersji beta nowego Windowsa z numerkiem 8.

- Platforma pomieści aplikacje działające w oparciu o architekturę x86 - wszelkiej maści komputery - jak te, które stworzone zostały pod katem współpracy z procesorami ARM, czyli z tabletami i telefonami.

- W początkowej - próbnej - fazie istnienia sklepu dostępne będą wyłącznie darmowe aplikacje. Ponadto, aby pobrać część z nich wymagane będzie odpowiednie zaproszenie.

- Niektóre aplikacje będą angażowały mikro-płatności wewnętrzne. Microsoft daje projektantom oprogramowania taką możliwość.

Previewing Windows Store

- Już od pierwszych dni można oczekiwać konkretnej oferty aplikacji dostępnych w sklepie. Leblond podkreślał bowiem, że Microsoft zamierza dołożyć wszelkich starań i udzielić wsparcia, aby programiści rozwinęli skrzydła jeszcze zanim Windows Store zostanie oficjalnie otwarty.

- Kategorie produktowe w Windows Store mają być przejrzyste i łatwe w nawigowaniu. Microsoft chce bowiem uniknąć problemu z wyszukiwaniem konkretnych aplikacji, kiedy ich katalog zacznie puchnąć w tysiące, a wreszcie w dziesiątki tysięcy.

- Prawdopodobnie będzie można wyszukać konkretną aplikację znajdująca się w zasobach Windows Store za pośrednictwem wyszukiwarek internetowych. Microsoft chce zezwolić zewnętrznym silnikom wyszukiwania na indeksowanie swoich katalogów. Oby ta niespodziewana otwartość nie skończyła się na Bingu.

- Microsoft dopuszcza możliwość zdefiniowania stref geograficznych i ustalania "lokalnych cen". W efekcie może to oznaczać, że kupując aplikację w Polsce będziemy płacili złotówkami, a nie euro albo funtami szterlingami. Leblond wspomniał przelotnie o możliwości utworzenia nawet 40 stref.

- Płatności to jednak nie wszystko. Sklep będzie dostępny w języku polskim. Ma funkcjonować w ponad stu wariantach językowych.

- Aż 70% ceny aplikacji ma trafiać do jej twórców. Microsoft pobierze "tylko" 30% od sprzedanej sztuki (zupełnie jak Apple), ale kiedy aplikacja okaże się hitem sprzedażowym, przekraczając próg 25 tysięcy dolarów, sklep zmniejszy swoją marżę do 20%. Tego już Apple nie oferuje.

Leblond stwierdził, że biorąc pod uwagę, że samych licencji systemu Windows 7 sprzedano więcej niż iUrządzeń i Androidów łącznie, Microsoft optymistycznie i z entuzjazmem spogląda w przyszłość projektu Windows Store. Tego jednego nie da się amerykańskiemu producentowi odmówić - efektu skali. Nawet jeśli Windows Store nie od razu wywoła rewolucję, bardzo szybko może przynieść duże przychody.

Więcej o:
Komentarze (4)
Wszystko co musisz wiedzieć o sklepie z aplikacjami na Windows 8
Zaloguj się
 • arektk

  0

  Ja tan wole sklep z aplikacjami piratebay store. codziennie nizsze ceny ;)

 • mohh

  0

  No i dobrze, gdy Widows będzie bardziej designerski i estetyczny, to nikt nie będzie już pamiętał tej wojny między zapyziałymi trollami od Windowsów i Linuksów, a pretensjonalnymi lansiarzami z Apple. Wszyscy będziemy żyć w zgodzie <3

 • raster10

  0

  Taaaaa. O czywiście Apple to fanboje, naiwniacy, Iphone maja dla szpanu, nabieraja się na marketing, sekta, kult i ine brednia, a póki co to każdy chce byc jak Appple, jak Ios, jak Iphone, jak i pad, jak Mac. Szajsungi i inne syfungi dziwnie przypomninaja iphony i ipady, systemy na siłe trzeba upodabniac do Iosa - i masa naiwniekaów kupuje ten szmelc w nadzieji, że ma tańszy apple, i ujadaja po całym internecie jaki to galaxy SII plastikowy smiec jest lepszy piekniejszy i nieprzepłacony

  Ech......
  żenada

 • Gość: spioch

  0

  się obudzili ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX