SETI ponownie szuka życia w kosmosie

Po trwającej ponad pół roku przerwie program SETI zostaje ponownie uruchomiony. Obserwatorium Allen Telescope Array oprócz szukania pozaziemskiej inteligencji pomoże przygotowywać podróże kosmiczne.

W kwietniu tego roku jeden z najstarszych i najsłynniejszych projektów badawczych w USA SETI musiał przejść w stan hibernacji na skutek cięć budżetowych Baracka Obamy. Teraz dzięki prywatnym dotacjom i wsparciu ze strony Amerykańskich Sił Powietrznych radioteleskop Allen Telescope Array w Kalifornii staje się częścią programu SSA (Space Situational Awareness).

Oprócz prób nawiązania kontaktu z  pozaziemską inteligencją obserwatorium ATA będzie  zajmować się wyszukiwaniem obiektów (takich jak asteroidy lub kosmiczne śmieci), które mogłyby zagrozić infrastrukturze kosmicznej i planowanym misjom.

Wciąż czekamy na powtórzenie sukcesu z 1977 roku, kiedy wykryto trwający 72 sekundy sygnał "WOW!"

[za theverge.com]

Więcej o:
Komentarze (5)
SETI ponownie szuka życia w kosmosie
Zaloguj się
 • krab1200

  Oceniono 1 raz 1

  Prof. Paul Davies radził ostatnio, żeby śladów obcych poszukać najbliżej jak się da, nawet na Ziemi (bo mogą być): infra.org.pl/fenomen-ufo/ycie-pozaziemskie-nauka-a-ufo/1148-szukajmy-ladow-obcych-na-ziemi

 • smutas

  0

  O jakich cieciach Obamy mowi autor? SETI jest utrzymywane glownie z prywatnych srodkow. Nawet jesli rzad USA mial jakis wklad, to po pierwsze bylo to b dawno temu, po drugie sumki byly skromne.

  Srodki z USAF sa pierwszymi "rzadowymi" srodkami dla SETI, i to jest wlasnie ciekawostka :-)

 • warezownik

  Oceniono 2 razy 0

  WoWa UFO przewidziało! Teraz gracze są dumni!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX