Trudna miłość - najważniejszy procesor Apple robi Samsung

Z jednej strony walczą w sądach, a z drugiej nie od dziś wiadomo, że Apple jest od Samsunga bardzo zależne - do tego stopnia, że Samsung produkuje procesor A5, serce nowych urządzeń Apple. Z jednej strony walczą w sądach, a z drugiej nie od dziś wiadomo, że Apple jest od Samsunga bardzo zależne - do tego stopnia, że Samsung produkuje procesor A5, serce nowych urządzeń Apple.

Ze źródeł zbliżonych do Samsunga brytyjski Guardian dowiedział się, że ten mały, niepozorny z wyglądu układ powstaje w należącej do koreańskiej firmy fabryce w Austin w Teksasie. Produkowany jest na specjalnej nowej linii, która kosztowała 3,6 miliarda dolarów i służy wyłącznie do produkcji układów nie będących kośćmi pamięci. Prawie wszystkie produkowane tak chipy trafiają do produktów Apple. W fabryce produkowane są także kości pamięci flash typu NAND dla nich.

Współpraca Apple i Samsunga w tym zakresie zaczęła się w tym roku, jednak firma z Cupertino odmawia komentarza. Argumentuje, że nie podaje szczegółów na temat dostawców części. Również rzecznik Samsunga nie chce rozmawiać o klientach oraz specyfikacji produkowanych w Austin chipów.

Procesor A5 został zaprojektowany przez Apple w Kalifornii, przez zespół będący częścią PA Semi - amerykańskiej firmy produkującej układy, którą Apple kupiło kwietniu 2008 r. Zadebiutował w marcu 2011 w iPadzie 2, potem trafił też do iPhone 4S. Jest dwa razy szybszy od poprzednika - A4 - także wykonanego przez Samsunga.

[Guardian]

Więcej o:
Komentarze (29)
Trudna miłość - najważniejszy procesor Apple robi Samsung
Zaloguj się
 • benkenobik

  Oceniono 4 razy 4

  Ja bym ogryzkowi zakręcił kurek z częściami
  by tych śmieciowych produktów wreszcie nie robili...

 • abdrucik

  Oceniono 3 razy 3

  I to stawia w ciekawym świetle "śmiertelne" i kretyńskie boje między miłośnikami obu marek w Polsce (raczej na forach), podczas gdy obie firmy doskonale ze sobą kooperują...

 • galik79

  Oceniono 2 razy 2

  Dwukrotne napisanie nagłówka, sprawia że artykuł jest ciekawszy. Dwukrotne napisanie nagłówka, sprawia że artykuł jest ciekawszy.

 • histeryx

  Oceniono 1 raz 1

  jak mantrować to man...: Z jednej strony walczą w sądach, a z drugiej nie od dziś wiadomo, że Apple jest od Samsunga bardzo zależne - do tego stopnia, że Samsung produkuje procesor A5, serce nowych urządzeń Apple. Z jednej strony walczą w sądach, a z drugiej nie od dziś wiadomo, że Apple jest od Samsunga bardzo zależne - do tego stopnia, że Samsung produkuje procesor A5, serce nowych urządzeń Apple. Z jednej strony walczą w sądach, a z drugiej nie od dziś wiadomo, że Apple jest od Samsunga bardzo zależne - do tego stopnia, że Samsung produkuje procesor A5, serce nowych urządzeń Apple. Z jednej strony walczą w sądach, a z drugiej nie od dziś wiadomo, że Apple jest od Samsunga bardzo zależne - do tego stopnia, że Samsung produkuje procesor A5, serce nowych urządzeń Apple. Z jednej strony walczą w sądach, a z drugiej nie od dziś wiadomo, że Apple jest od Samsunga bardzo zależne - do tego stopnia, że Samsung produkuje procesor A5, serce nowych urządzeń Apple. Z jednej strony walczą w sądach, a z drugiej nie od dziś wiadomo, że Apple jest od Samsunga bardzo zależne - do tego stopnia, że Samsung produkuje procesor A5, serce nowych urządzeń Apple. Z jednej strony walczą w sądach, a z drugiej nie od dziś wiadomo, że Apple jest od Samsunga bardzo zależne - do tego stopnia, że Samsung produkuje procesor A5, serce nowych urządzeń Apple. Z jednej strony walczą w sądach, a z drugiej nie od dziś wiadomo, że Apple jest od Samsunga bardzo zależne - do tego stopnia, że Samsung produkuje procesor A5, serce nowych urządzeń Apple.

 • 4v

  Oceniono 1 raz 1

  o mój Boże, o mój Boże... Apple fani już zdzierają sweterki i apaszki po przeczytaniu tego artykułu - po przeczytaniu tego artykułu...

 • romarrio

  Oceniono 1 raz 1

  Z jednej strony walczą w sądach, a z drugiej nie od dziś wiadomo, że Apple jest od Samsunga bardzo zależne - do tego stopnia, że Samsung produkuje procesor A5, serce nowych urządzeń Apple. Z jednej strony walczą w sądach, a z drugiej nie od dziś wiadomo, że Apple jest od Samsunga bardzo zależne - do tego stopnia, że Samsung produkuje procesor A5, serce nowych urządzeń Apple. Z jednej strony walczą w sądach, a z drugiej nie od dziś wiadomo, że Apple jest od Samsunga bardzo zależne - do tego stopnia, że Samsung produkuje procesor A5, serce nowych urządzeń Apple. Z jednej strony walczą w sądach, a z drugiej nie od dziś wiadomo, że Apple jest od Samsunga bardzo zależne - do tego stopnia, że Samsung produkuje procesor A5, serce nowych urządzeń Apple. Z jednej strony walczą w sądach, a z drugiej nie od dziś wiadomo, że Apple jest od Samsunga bardzo zależne - do tego stopnia, że Samsung produkuje procesor A5, serce nowych urządzeń Apple.

  ktos za bardzo lubi sie powtarzac...

 • kocurxtr

  Oceniono 1 raz 1

  kto się czubi....

 • kazimierz

  0

  Apple jako takie robi design. Z elektroniką to Oni nie bardzo...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX