Chcęto: uniwersalne gniazdko elektryczne

Nie trzeba być profesorem fizyki kwantowej żeby wiedzieć jak niewygodne są gniazdka elektryczne. Niby nic skomplikowanego - dwie dziurki, a wystarczy że nie widać jak są ułożone, aby szybkie wetknięcie wtyczki graniczyło z cudem. Czy nie ma alternatywy?

Projektant "Pączka" postawił sobie za punkt honoru, że aby skorzystać z jego gniazdka wystarczy wiedzieć gdzie się znajduje. Dwie dopasowane dziurki zastąpił w tym wypadku pierścieniowaty otwór. Choć autor projektu nie wyjaśnił do końca jak rozwiązać kwestię różnych biegunów, można się tego - powiedzmy - domyślać. Wokół otworu ułożone są dwa półkoliste przewodniki. Jeden z nich oznaczony minusem, drugi plusem. Jakkolwiek wetkniemy wtyczkę, nie ma możliwości aby jedna nóżka dotykała jednocześnie obu przewodników. Wydaje się proste.

Teraz czekamy tylko na masowa produkcję i rozpoczynamy wymianę. Póki co pomysł chwalony jest wyłącznie na blogu Yanko Design.

Więcej o:
Komentarze (7)
Chcęto: uniwersalne gniazdko elektryczne
Zaloguj się
 • fiaccik

  0

  Apeluję o zlikwidowanie działu Technologie.

 • master4k

  0

  Z poziomem u Was różnie bywało (merytorycznym i stylistycznym) no ale na tę egzegezę angielskich tekstów źródłowych prostu brak jest skali prof. Hui Lmfao...

 • johanna_haase

  0

  "Choć autor projektu nie wyjaśnił do końca jak rozwiązać kwestię różnych biegunów, można się tego - powiedzmy - domyślać. Wokół otworu ułożone są dwa półkoliste przewodniki. Jeden z nich oznaczony minusem, drugi plusem."

  Wstyd tego czytać. Technologie, pożal się Boże, w nazwie.

 • daflippi

  0

  "Choć autor projektu nie wyjaśnił do końca jak rozwiązać kwestię różnych biegunów, można się tego - powiedzmy - domyślać."

  A poniżej obrazek dokładnie tę kwestię wyjaśniający. Oj, humaniści... Nie mówiąc już o plusach i minusach, ale tego nawet twórca gniazdka, jak można się tego - powiedzmy - domyślać, nie wie.

 • zalathorm

  0

  Ok, a gdzie uziemienie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX