Chrome pokona Internet Explorera jeszcze w tym roku?

Król co prawda jeszcze nie umarł, ale co bardziej optymistyczni mogą już wołać "niech żyje Chrome". O ile uwierzą w przewidywania.

Z danych zaprezentowanych przez StatCounter wynika, że przeglądarka Google urosła w 2011 roku aż o 84%, osiągając 27. procentowy udział w rynku, na którym wciąż panuje Internet Explorer z wynikiem 39%.

Jeśli trend się utrzyma Chrome ma szansę zająć miejsce odwiecznego króla przeglądarek jeszcze w tym roku.

Nie zapomnijmy jednak, że to jedynie przewidywania, z którymi nie zgadza się inna pracownia - Net Applictions informuje, że szybko zdobywający popularność Google Chrome z wynikiem 22% plasuje się za Firefoxem, tymczasem IE obsługuje aż 52% rynku.

Rezultaty badań obu pracowni można porównać na wykresach.

[ za businessinsider.com ]

Więcej o:
Komentarze (8)
Chrome pokona Internet Explorera jeszcze w tym roku?
Zaloguj się
 • jarek_z_a_k

  Oceniono 1 raz 1

  Dopóki Chrome i FF nie beda współpracować poprawnie z AD dopóty nie pokanaja IE

 • l666

  Oceniono 1 raz 1

  Czy Chrome to ta przegladarka, ktora nie pyta sie w jakim katalogu ma sie zainstalowac i przy okazji instalacji wrzuca kilka innych programow bez pytania?

 • lesiaczek_rz

  0

  Bardzo mi się to podoba, jak wszyscy tak się obawiają tego śledzenia przez Google, po czym wpisują dobrowolnie swoje dane i wstawiają zdjęcia na Facebooka i NK :)

 • kraq

  0

  wszystkie sprawdziłem i generalnie wszystkie są ok poza IE i Safari, której nie można odinstalować. chrome też zapamiętuje poprzednie sesje (kwestia ustawień). a jak ktoś chce chroma i jeszcze lepiej chronić swoją prywatność, to niech zainstaluje comodo dragon. to, że google kogoś śledzi poprzez chroma, to jakiś wydumany problem, do tego nieudowodniony. niezłe trzeba mieć mniemanie o sobie, żeby sądzić że google potrzebuje czyjeś indywidualne dane do czegokolwiek.:)

 • jezykowski

  0

  Ja używam Opery gdy potrzebne jest bezpieczeństwo (bank itp) oraz gdy potrzebuję otworzyć sobie kilkadziesiąt stron z materiałami do poczytania gdy jadę pociągiem. Super sprawa pamięta poprzednią sesję.

  Lisek FF do dużej ilości stron gdy pracuję nad projektem na bierząco, ale w Operze te które chcę na dłużej mieć zapisane i otwarte.

  Chrome - do mapek googla i kilku gier np. AngryBirds
  IE - sam nie wiem do czego, sprawdzenie czy działa http i takie tam, 2 razy w roku

 • stefanpajonk

  0

  Sam mam zainstalowany Chrome oraz Firefox ale po nie długich analizach stwierdziłem że FF jest mniej zasobożerny niż Chrome który otwiera kilka procesów.

 • 0gt

  0

  Chrome nigdy nie wejdzie na komputery użytkowników i firm świadomie chroniących swoje dane. Nie wszystkim zwisa czy w ich danych google grzebie czy nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX