Windows 8 odświeży system w... 8 minut

Steven Sinofsky, odpowiedzialny za rozwój Windowsa, poinformował o nowych szczegółach dotyczących dwóch funkcji, które pojawią się w nadchodzącej wersji okienek. Odświeżenie naszego PC będzie znacznie łatwiejsze.

Prawie każdy użytkownik Windowsa zauważył po pewnym czasie, że jego maszyna zwolniła i nie zachowuje się już tak, jak tuż po zakupie. Producent systemu zrzuci pewnie winę za ten stan rzeczy na nieodpowiednie użytkowanie komputera, ale my wiemy swoje: tak to już jest z Windowsem.

Dwie nowe funkcje w nadchodzącym Windowsie 8 - Reset PC i Refresh PC - pomogą rozwiązać te problemy.

Pierwsza usunie wszystkie dane, programy i ustawienia z naszego komputera i zainstaluje świeżą kopię systemu. Druga przeinstaluję Windowsa pozostawiając dane, programy i ważne ustawienia. Proste jak kliknąć.

Odświeżenie ma zająć tylko 8 minut. Wystarczy kilka ruchów myszką i będzie można zapomnieć o wszystkich występkach, jakie popełniliśmy przeciwko utrzymaniu naszego systemu w dobrym stanie.

Choć z pewnością znajdą się sceptycy, które tak łatwe rozwiązanie problemów z komputerem uznają za informatyczną herezję.

 

[ za theverge.com ]

Więcej o:
Komentarze (23)
Windows 8 odświeży system w... 8 minut
Zaloguj się
 • grzemach

  Oceniono 2 razy 2

  cóż, może to nie herezja, ale ciekawe jak sprawią aby wszystkie programy zachowały *.dll które potrzebują? Pewnie, znowu po każdej takiej operacji, będzie połowa programów wymagała przeinstalowania...

 • giertych-only

  Oceniono 1 raz 1

  Wiedząc jak często trzeba ten crap reinstalować to może byc tzw killer-feature.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 1 raz 1

  "windowsa"? Cóż to takiego ta "windowsa"?

 • zeus_gromowladny

  Oceniono 1 raz 1

  Producenci malware szybko rozkminią jak wpakować swój produkt na obraz, z którego się odświeża system.

 • kotek.filemon

  Oceniono 5 razy 1

  "my wiemy swoje: tak to już jest z Windowsem"

  Mam dwie maszyny ze stareńkim XP, obie dual-boot z opensuse. Jeden to desktop prawie 5-letni, drugi to netbook 3,5-letni. Oba systemy M$ nigdy nie reinstalowane, nie grzebane w rejestrze, nie "odświeżane" poza okazjonalnym defragiem i skanem antyvir dla pewności. Za błędy "systemu" w 99% odpowiada użyszkodnik.

 • makabrapolska

  Oceniono 2 razy 0

  Windows to gniot szpiegowski. To system z zamknietym zrodlem kodu wiec nie powinno sie go uzywac.
  Ciemnota spoleczna ma za niskie IQ zeby zrozumiec co to oznacza.

 • Gość: as..

  0

  W8? to bedzie tsunami zyskow :)

 • ksmx

  0

  Każdy windows działa prześlicznie po wyłączeniu swapa, prefetch i innych gówien. O ile "zadeklarowana" ilość pamięci nie przekracza dostępnej pamięci, swapa zalecam wyłączyć. Nieprawdą jest, że likwidujemy wtenczas pamięć wirtualną, windows zaraz sobie dorobi tyle ile potrzebuje w pamięci RAM, a komputer pracuje jak marzenie.

 • str8send

  Oceniono 2 razy 0

  eh... najpierw skopali na maxa... teraz maja "nowe, ekscytujace funkcje!!!" dla ktorych warto sie przesiac na to cudo... eh... microshit!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX