CES 2012: 70 calowy telewizor Ultra HD

Wszyscy, którzy twierdzą, że telewizja HD nie prezentuje odpowiedniej ilości szczegółów, będą się mogli cieszyć nowym standardem - Ultra HD.

Co prawda wedle naszej wiedzy format UHDV potrafi wyświetlić obraz o rozdzielczości 16 razy większej od HDTV, ale producent zaprezentowanego na targach CES prototypu 70-calowego telewizora mówi o rozdzielczości 4 razy większej.

Nieskompresowany 18 minutowy klip w formacie UHDV (określanym też jako UHDTV i Super Hi-Vision), zajmuje 3,5 terabajta danych. Wideo na żądanie w takiej rozdzielczości zapchałoby chyba każdą europejską sieć, ale w przyszłości - około roku 2025 - standard ma zastąpić HDTV. Na początku w kinach czy muzeach.

Prezentowany na targach prototyp telewizora ma jednak szansę znaleźć się w sprzedaży znacznie szybciej. Bez wątpienia wielkość i jakość obrazu robią piorunujące wrażenie. Zobaczcie sami.

 

[ via wisegeek.com ]

Więcej o:
Komentarze (7)
CES 2012: 70 calowy telewizor Ultra HD
Zaloguj się
 • longmanus1

  0

  @leppek
  1. Jeśli czegoś nie wiem, to nie podaję tego dalej a już BEZAPELACYJNIE nie piszę o tym artykułów.
  2. Jeśli zakładasz że autor był/jest na CES to /imho/ grubo się mylisz.
  3. Istnieje "wujek Goggle" który szybciutko udzieli odpowiedzi na pytanie - wystarczy tylko nie pisać co ślina na język przyniesie - ja np. w ciągu paru sekund znalazłem coś takiego - www.engadget.com/2012/01/11/sharp-8k-super-hi-vision-lcd-4k-tv-and-freestyle-wireless-lcd-h/
  wystarczy przeczytać, przepisać i już jest artykuł - lekko, łatwo i przyjemnie - pod warunkiem że potrafi się przepisać - ciekawostka, o ile dobrze rozumiem angielski to ten tv ma 85" a nie 70"...

 • longmanus1

  0

  Ładna próba wybrnięcia, tylko że jak ktoś jest głupi to się nie uczy, tylko próbuje poprawiać błędy nie myśląc...
  Udowadniając po raz wtóry niewiedzę autora - bo widzisz nawet jeśli jest tam coś zbliżonego do 4000 /precyzując 4320/ to nie w poziomie tylko pionie :-), bo w poziomie ma ten telewizor 7680 pikseli :-).
  Ciekawe na co autor zmieni ? :-) - bo poprzednio było tylko "Ultra HD, czyli 4 tysiące pikseli", teraz dodał "w poziomie" - zostaw samo Ultra HD - kto miał się pośmiać to już się pośmiał...

 • longmanus1

  0

  Mhm, 4 tysiące pikseli - na 100% macie rację - tylko nie wiedzieć dla czego ja prywatnie uważam że pisał to kretyn...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX