Więcej kart SIM, niż Polaków

Kiedy rynek się nasyci? Wygląda na to, że nieprędko.

GUS opublikował nowe dane na temat rodzimego rynku telefonii komórkowej. Wynika z nich, że pod koniec ubiegłego roku, Polacy posiadali 50,7025 mln aktywnych kart SIM. W ciągu dwunastu ostatnich miesięcy przybyło ich zatem aż 3,23 mln. Penetracja rynku w ostatnim dniu zeszłego roku wyniosła 132,67% (o 8,28 pkt. proc. więcej niż pod koniec 2010 roku).

Rynek ma się więc całkiem dobrze i stale rośnie. W połowie zeszłego roku donosiliśmy, iż w Polsce było 48,5 mln aktywnych kart SIM. Trochę ponad połowa z nich (51%) to karty SIM działające w systemie przedpłatowym (telefony na kartę).

Tym razem nie uzyskaliśmy danych na temat klasycznej, telefonii przewodowej. W lipcu 2011 korzystało z nich 7,5 mln gospodarstw domowych (o 4,2% mniej niż w roku 2010).

[za: Telepolis]

Więcej o:
Komentarze (7)
Więcej kart SIM, niż Polaków
Zaloguj się
 • hens

  0

  Każdy Polak jest teoretycznie praktyczny i oszczedny. !
  Każdy polak posiada kilka telefonów !
  Każdy z nas ma w d...e wlasną sieć i patrzy na koszty !

  Będzie to się działo tak długo dopóki we wszystkich sieciach,
  cena minut do wszystkich nie będzie takie same do wszystkich.

 • luni8

  0

  Pytanie ile z tych kart działa z telefonem.
  Ot choćby internet mobilny czy choćby wiele instalacji alarmowych, a wszystko to wpisane jako jedno.

 • tam96

  0

  co ja pacze :D

  Wydłużenie ważności kart SIM wpłynie na wyniki spółek. – Spadnie wskaźnik odejść klientów, który wynosi obecnie 5,6 proc. i jest najwyższy w Europie, gdzie średnio waha się pomiędzy 2 a 3 proc. – mówi Miroslav Rakowski, prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci T-Mobile.

 • stefanpajonk

  0

  No co ty naprawdę ?

  Może dlatego że przeciętny polak co 2 lata podpisuje abonament (tak tam też jest karta sim) i bierze nowy telefon z nową kartą, i tak w kółko aż zdobywa pokaźną kolekcje telefonów a najstarsze oddaje rodzinie (babci dziadkowi) albo i nie trzyma je a dziwnym trafem karty zachowują dosyć długo świeżość.

 • tamerlan80

  0

  Co się dziwić? Sam ma pięć aktywnych kart sim. Jedną w abonamencie (T-Mobile), dwie na kartę (POP i Play Fresh - telefon działa jako budzik) i oprócz tego jeszcze dwie aktywacje z internetu mobilnego. Teraz, kiedy konto na prepaidach jest ważne nawet i rok nawet bez regularnego doładowywania opłaca się trzymać te karty. Jakbym musiał je doładowywać regularnie to nie miałbym ich aż tyle.

 • jogibaboo

  0

  Co tu się dziwić? W rodzinie 2+1 posiadamy aktywnych łącznie sześć kart komórek i jedną stacjonarną. Co daje siedem kart SIM na trzy osoby.

 • pan_cernik

  0

  Mgr Pielesiek niech lepiej zajmie omawianiem rynku skarpet bo w ramach wierszówki wrzuca tu prawdę objawioną o wartości porównywalnej z tą, że Kolumb odkrył nową drogę do Indii. BTW, rynek już dawno jest nasycony, więc bzdury wygaduje pan magister.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX