Podręczna 'chmura' z książkami - księgarnia zintegrowana z Dropboxem

Księgarnia Helion wpadła na prosty a funkcjonalny pomysł, który pozwoli mieć książki zawsze pod ręką i korzystać z nich na każdym.

Sklep pozwala na zintegrowanie swojego konta w ebookpoint.pl z Dropboxem - serwisem do przechowywania swoich plików w internecie. W ten sposób kupione książki można manualnie lub automatycznie przesyłać do tego serwisu. Aplikację pozwalającą na ściągnięcie książek z Dropboxa można zainstalować na telefonie, komputerze, czy tablecie. Jeśli więc zostawiliśmy czytnik w domu, a chcemy kontynuować lekturę wystarczy ją stamtąd ściągnąć. Jeśli np. często korzystamy z literatury specjalistycznej, można trzymać ją na takiej wirtualnej półce i ściągać w razie potrzeby.

Oczywiście z wielu księgarni da się ściągnąć książkę na dysk i wysłać na Dropboxa - jednak automatyzacja tego procesu wiele ułatwia. Wystarczy kliknąć przycisk i wygenerowany plik pdf, epub czy mobi zostanie przesłany do chmury. Mam nadzieję, że więcej księgarni udostępni takie rozwiązanie. Ideałem jest tu Amazon, który za pośrednictwem aplikacji pozwala na błyskawiczny dostęp do wszystkich zakupionych przez nas książek.

Więcej o:
Komentarze (11)
Podręczna 'chmura' z książkami - księgarnia zintegrowana z Dropboxem
Zaloguj się
 • fajny_zajety

  Oceniono 9 razy 5

  "Księgarnia Helion wpadła na prosty a funkcjonalny pomysł, który pozwoli mieć książki zawsze pod ręką i korzystać z nich na każdym" - chomikuj wpadł na taki pomysł kilka lat temu! I do tego kilka lat temu już go zrealizował. Przed wynalezieniem druku pojawiały się osoby które mówiły ,że dostęp do książek moga mieć tylko królowie i księża ciekawe czy znów z pomoca ACTA bedziemy do tego wracać.

 • maxstirner

  Oceniono 3 razy 3

  Z taką FUNKCJĄ! Ludzie nauczcie się wreszcie definicji słowa "funkconalność" i używajcie go zgodnie ze znaczeniem! To juz naprawdę jakas plaga.
  Funkcjonalny znaczy: wygodny, odpowiedni do danego zastosowania, dobrze spełniający swoją funkcję.
  Więc funkcjonalność to wygoda używania, zrozumcie to wreszcie i przestańcie bezmyślnie we wszystkim kopiować angielski.

 • r1234_76

  Oceniono 3 razy 3

  Nie jest to pierwsza księgarnia z taką funkcjonalnością...

 • Gość: Aster

  Oceniono 2 razy 2

  Serwis księgowy http://ifirma.pl też jakiś czas temu się z nimi zintegrował w swojej usłudze biura rachunkowego. To dobra droga i wygodna.

 • adam3407

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli na takie "przełomy" technologiczne przychodzi nam czekać parę lat to obawiam się, że na podróże kosmiczne przyjdzie czas za 300-400 lat.

 • adlerpl

  0

  Z Dropboxa korzystam od ponad roku i muszę powiedzieć, że to świetna sprawa. Synchronizuje automatycznie dane między wirtualnym dyskiem, PC i Laptopem w czasie rzeczywistym. Przykładowo trzymając tam folder z GG, mam jednocześnie tą samą historie, dane, kontakty na dwóch komputerach jednocześnie.
  To samo z trzymaniem wszelkich prac, sprawozdań. Nie raz uratowało mnie trzymanie tam kopii pracy magisterskiej. Często robiłem poprawki między laptopem, a komputerem stacjonarnym co było wygodne, jednocześnie mając do niej dostęp z poziomu strony WWW. W razie uszkodzenia któregoś z komputerów, nie obawiałem się, że będzie problem z jej odzyskaniem. Nawet włamanie na dropboxa, czy wykasowanie na którymś z komputerów spowoduje że gdzieś kopia zostanie :-) (PS. Wykasowany plik jest trzymany w dropboxie do 30 dni więc jest możliwość jego odzyskania)
  Część danych możemy również upubliczniać, dzięki czemu każdy plik może mieć swój unikalny link :-)

 • xorock

  Oceniono 1 raz -1

  Ale zaraz, zaraz. Regulamin dropboxa mówi, że wszystkie tam umieszczone pliki stają się ich własnością. W sensie przekazania praw autorskich. To rozumiem że w tym momencie empik je traci, tak?

 • juknier

  Oceniono 8 razy -2

  Ciekawe kiedy jakaś instytucja zamknie Dropboxa jak Megaupload i skasuje wszystkie dane. Trzymanie plików w tak zwanej chmurze to szczyt nieodpowiedzialności. Po pierwsze można je stracić nie z własnej winy z powodu na przykład działań prawnych lub bankructwa właściciela serwerów. Po drugie nie ma żadnej gwarancji, czy ktoś tych plików nie przegląda.
  A trzymanie plików firmowych w takich miejscach to działanie na szkodę firmy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX