Największe zagrożenie 2012 roku czai się w Sieci

Cyberprzestępczość groźniejsza od terroryzmu.

Amerykańskie agencje rządowe zajmujące się bezpieczeństwem coraz poważniej podchodzą do sieciowych przestępstw i  cyberterroryzmu. W wyniku kolejnych ujawnionych ataków na instytucje rządowe i prywatne firmy, ataki hakerów skomentował sam dyrektor FBI - Robert Mueller. Stwierdził on, że w najbliższej przyszłości, zagrożenie ze strony hakerów, cyberterrorystów przewyższy zagrożenie ze strony "klasycznego" terroryzmu.

Komentarz ten został wygłoszony, gdy w mediach pojawiły się kolejne doniesienia na temat przeprowadzonych ataków. Ich ofiarą padło Ministerstwo Handlu. W wyniku przeprowadzonego ataku, urzędnicy nie mogli korzystać z Sieci przez dziewięć dni. Czy przyczyni się to do ulepszenia zabezpieczeń chroniących najważniejsze sieci, komputery w USA? Oficjalnego komentarza w tej sprawie brak, choć ostatnio donosiliśmy, że eksperci ze Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej przeprowadzili wspólne ćwiczenia mające pokazać, czy są w stanie odeprzeć poważny cyberatak.

W zeszłym tygodniu mogliśmy natomiast przyjrzeć się rankingowi najlepiej cyberzabezpieczonych krajów na świecie. Więcej na te tematy przeczytasz w innych tekstach opublikowanych na łamach Technologii.

Zobacz także:

 Najbardziej cyberzabezpieczone państwa świata - ranking McAfee

Najbardziej cyberzabezpieczone państwa świata - ranking McAfee

 Czy przetrwamy cyberatak? Eksperci USA i UE sprawdzają

Czy przetrwamy cyberatak? Eksperci USA i UE sprawdzają

[za: Slashgear]

Więcej o:
Komentarze (6)
Największe zagrożenie 2012 roku czai się w Sieci
Zaloguj się
 • meet_amor_foza

  Oceniono 2 razy 2

  Jutro światowy Dzień Bezpiecznego Internetu, więc śpijmy spokojnie. To co złe, dopadnie nas najwcześniej pojutrze.

  www.sky4fly.net/

 • Gość: Zdzichu

  Oceniono 2 razy 2

  Powiedzieli co wiedzieli.
  Skoro strona "największej organizacji zwalczającej przestępstwo" pada po zwykłym DDoSie, to ja im na słowo nie uwierzę.

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  Aha czyli jak zostanie Acta i cała reszta wprowadzona i zatwierdzona to zamykanie różnych serwisów przez rządy różnych krajów będą przez internautów traktowane jak cyberterroryzm. Super. A kto wtedy będzie ścigał te wielkie korporacje?

 • adam_moss

  Oceniono 1 raz 1

  Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie.
  Stuxnet worm
  www.nytimes.com/2011/01/16/world/middleeast/16stuxnet.html?_r=1&pagewanted=all

 • kotek.filemon

  0

  "War on terror" wkracza w nową fazę, bo bydło zaczyna beczeć, zamiast pokornie łykać kluchy o tym, jacy to terroryści są straszni. Trzeba z nich zrobić cyberterrorystów, to może uda się jeszcze potrzymać motłoch w odpowiednim napięciu emocjonalnym...

 • piada

  Oceniono 2 razy 0

  będą musieli zmienić system operacyjny bo Windows to badziewie pełne luk z których korzystają służby wywiadowcze i przestępcy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX