Policja szuka osób, które przeprowadzały ataki na strony rządowe

Jeśli ktoś myślał, że ataki DDoS na strony rządowe w czasie protestów dotyczących ACTA ujdą płazem, to prawdopodobnie srogo się mylił.

Wygląda na to, że policja już jest na tropie haktywistów. Na skrzynkę pocztową portalu Niebezpiecznik.pl wpłynął taki mail:

Pomagam/zarządzam kilkoma sieciami, przeważnie małe i średnie i wygląda na to, że po całej tej akcji stop acta, hakowaniu stron, floodach, ddosach zrobiło się niezłe bagno. Od poniedziałku dostałem około 30 ticketów na inwestygację i zebranie logów po tym jak policja powysyłała wezwania na dostarczenia logów/informacji.

Szczegóły dotyczące wspomnianych ataków można znaleźć u źródła, a więc na wspomnianym Niebezpieczniku. Wygląda na to, że policja nie zamierza przepuścić żadnemu biorącemu udział w atakach. Jak czytamy dalej we wspomnianym mailu:

(...) widzę, że sporo osób które podchwyciło bakcyla na dosy i hacki będzie miała jeśli nie wyroki to sporo problemów skoro przefiltrowali dane do tego stopnia, że nawet takie pierdnięcia po 30 minut wychwycili i teraz za to ścigają.

Tomasz Kutera

Więcej o:
Komentarze (50)
Policja szuka osób, które przeprowadzały ataki na strony rządowe
Zaloguj się
 • killgore

  Oceniono 33 razy 27

  Chwileczkę, musi chodzić o coś innego. Sam słyszałem, jak Pan Graś mówił, że NIE BYŁO ŻADNYCH ATAKÓW. To było kolosalne zainteresowanie internautów.... ;)

 • xnonx

  Oceniono 25 razy 17

  Wiedzą już kto Papałę zabił, złapali zleceniodawcę to i mają czas na pierdoły.
  Ciekawe czy tylko mi się wydaje, że największa skuteczność służby mają JEDYNIE wtedy gdy sprawa dotyczy władzy lub polityków a celem są zwykli ludzie.
  Teraz już wiecie na co idą Wasze podatki.

 • konstanty999

  Oceniono 22 razy 16

  po tym jak gazeta napisala, ze strony sa atakowane, wszedlem na kilka z nich z ciekawosci, zobaczyc czy naprawde nie dzialaja

  czy tez jestem wobec tego hakerem?

 • acta-suck

  Oceniono 17 razy 15

  rozumiem iz nasza dzielna policja złapała juz morderców Jaroszewiczów, Papały i tego kto stal za sprawa Olewnika i tylko dla dobra sledztwa tego nie ujawnia.?????.i dlatego cala pare moze puscic w łapanie ludzi puszczajacych pinga na rzadowe sajty? Gratulejszyn :PPPP

 • krysto1959

  Oceniono 20 razy 14

  System Tor sie klania i zaprasza do korzystania.

 • kotek.filemon

  Oceniono 29 razy 13

  Polityka miłości rządu ryżego?

 • freedomfist

  Oceniono 25 razy 11

  CHCĄ REPRESJI TO JE DOSTANĄ !!!
  NIE ZDAJĄ SOBIE SPRAWY ŻE OTWIERAJĄ PUSZKĘ PANDORY....
  Jeśli tak to morze warto rozpropagować w społeczeństwie temat sieci TOR tak zręcznie omijany przez wszelakiej maści media i policje...
  Próbują nas zastraszyć zamknąć nam usta SKANDALEM JEST WYPOWIEDZ premiera w kwestii referendum .
  Jeśli społeczny wniosek o referendum zostanie odrzucony przez ten jakże nieudolny rząd. Należy wyjść na ulice i za pomocą siły przypomnieć kto tak naprawdę rządzi.. W tej chwili należy głośno nawoływać i podpisywać wnioski o referendum ale jeśli siła kilkuset tysięcy głosów obywateli nie jest ważna dla rządu należy stworzyć struktury i przygotować demonstracje łącznie z bojówkami do walki z policją bądź wojskiem. Jeśli premier chce krwi na ulicy będzie ją miał. PAMIĘTAJCIE WARTO JEST PRZELEWAĆ KREW ZA WOLNOŚĆ BEZAPELACYJNIE !!!
  Pamiętajcie także że nie o acta tu idzie WALCZYMY O SPRAWĘ O SZEROKO POJĘTĄ WOLNOŚĆ DLA NASZYCH DZIECI WNUKÓW. Nie chcemy dyktatury, koncernów, korporacji banków ROZWALMY CHORY SKORUMPOWANY SYSTEM JESTEŚMY SOLIDARNOŚĆ 2.0
  ANONIMOWI - OBURZENI - popierający Wikileaks- The pirate bay inne frakcje typu partia piratów-zwolnicy szeroko rozumianej definicji wolności itd.
  STAŃMY WSZYSCY RAZEM I POKARZMY CAŁEMU ŚWIATU
  ŻE JESTEŚMY SIŁA KTÓRA ZMIENI WSZYSTKO.
  WIDZIELIŚCIE CO SIĘ STAŁO JAK WYSZŁO NAS KILKANAŚCIE TYSIĘCY. WYOBRAŹCIE CO SIE STANIE JAK BĘDZIE NAS KILKASET.
  Kto zdąży niech czyta i przekazuje dalej zaraz ten wpis zniknie z wyborczej.
  www.facebook.com/pages/NIE-G%C5%81OSUJE-NA-PO-ZA-ACTA/222770094476696

 • maquis.drake

  Oceniono 15 razy 9

  Dzień dobry, w dniu 7 lutego 2012 roku rozpoczęło się w Polsce pałowanie aktywistów... :P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX