Chrome 17 - co nowego?

Google właśnie udostępniło nową wersję swojej przeglądarki - Chrome - tym razem już oznaczoną numerem 17. Jakie usprawnienia dodano, co zmieniono?

Pobierz nową wersję przeglądarki Chrome

Kolejne edycje Chrome'a nie przynoszą może rewolucji, ale widać postęp - tym razem nacisk położono na szybkość bezpieczeństwo.

Pierwsza zmiana dotyczy wpisywania adresu stron. Jeśli Chrome rozpozna często odwiedzaną stronę, to już w czasie pisania zacznie ją ładować. Powinno to przyspieszyć i ułatwić użytkownikom przeglądarki korzystanie z sieci.

Druga znacząca zmiana dotyczy bezpieczeństwa. Za każdym razem, gdy użytkownik ściąga plik, Google porówna go z bazą danych zaufanych plików i wydawców. Jeśli go tam nie znajdzie, to przeprowadzi automatyczną analizę bazowaną na rozmaitych informacjach i jeżeli stwierdzi, że może być groźny, to ostrzeże przed nim użytkownika. Ostrzeżenie będzie można oczywiście pominąć.

Chrome będzie więc wiedział, co ściągają jego użytkownicy. Google obiecuje jednak, że dane te nie będą wykorzystywane w żadnych innych celach, jak tylko opisany powyżej.

Najnowszą wersję przeglądarki Google Chrome można znaleźć między innymi na jej oficjalnej stronie. Aktualizacja powinna zostać automatycznie pobrana w przypadku tych osób, które już z Chrome'a korzystają.

Więcej o:
Komentarze (26)
Chrome 17 - co nowego?
Zaloguj się
 • asmall4

  Oceniono 20 razy 12

  "Chrome będzie więc wiedział, co ściągają jego użytkownicy. Google obiecuje jednak, że dane te nie będą wykorzystywane w żadnych innych celach, jak tylko opisany powyżej."

  Ależ oczywiście ...

 • Gość: gość

  Oceniono 1 raz 1

  /Chrome będzie więc wiedział, co ściągają jego użytkownicy. Google obiecuje jednak, że dane te nie będą wykorzystywane w żadnych innych celach, jak tylko opisany powyżej./

  W tym kontekście "don't be evil" - to brzmi już jak kpina w żywe oczy.

 • n3mc1a

  Oceniono 1 raz 1

  To ja sobie poczekam na wersję SRWare - Iron. Bez wszystkich szpiegujących dodatków, unikalnego id itp bzdur.

 • luni8

  Oceniono 1 raz 1

  A że dorzucę jeszcze małe piekiełko.
  Jak to jest że o nowej wersji Chroma, FF czy IE zawsze jest kilka artykułów, a o operze nawet słówko się nie pojawia?

 • panbies

  0

  Chrome jest fajne ale za chiny ludowe nie mogę się nauczyć i zapamiętać że jak mi jedna karta zostanie i ją kliknę to mi cała przeglądarka się wyłącza:/

 • Gość: K

  0

  17 ?? :D:D:D

  W sumie czemu nie od razu 138, będzie wyglądało jeszcze "dojrzalej"...

 • charnel

  0

  nie ma zachwytu... chyba tylko nad tempem numeracji kolejnych wersji....17 !?!

 • stach_79

  Oceniono 2 razy 0

  Lubie chrome - najlepsza przegladarka na rynku, laduje sie z 5 razy szybciej od firefoxa na starcie, szuka z 2 razy szybciej... Internet Explorer 9 tez ostatnio radzi sobie lepiej niz Firefox...

 • vontomke

  0

  Sorry ale to są kompletne bzdury co napisaliście, podajcie źródło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX