Jak zbudować karabin maszynowy ASG w mniej niż kwadrans

ASG z butelki

ASG z butelki (fot. YouTube)

Karabinki ASG są zwykle dość drogie i otacza je swoisty nimb prawie-realnej broni. Jeśli jednak zrezygnować z imitowania rzeczywistych modeli okazuje się, ze karabinek ASG możemy zrobić sami... i to w czasie krótszym niż kwadrans.

Jak zwykle jednak w przypadku przepisów, na przykład, na super-łatwe ciasta, najpierw będziemy musieli udać się do sklepu, aby kupić odpowiednie składniki. W tym wypadku będziemy potrzebowali sześciu:

- plastikowej butelki po gazowanym napoju

Im sztywniejsza, tym lepsza. W osiągnięciu tego parametru pomagają liczne karbowania na powierzchni butelki.

- plastikowych kulek do ASG

- przewodu hamulcowego o średnicy 7mm i długości około 15 cm (6 cali)

- 1/4" calowa szybkozłączka do kompresora

- pistolet ciśnieniowy do kompresora

- kompresor powietrza

Przy montażu przyda się także wiertarka i klej. Korek i butelkę nawiercamy. Przetykamy przewód hamulcowy. Doklejamy ją na sztywno do korka. Skręcamy kompresor ze spustem i mocujemy w drugim otworze. Teraz wystarczy tylko wsypać kulki (do połowy butelki) i karabin ASG gotowy.

Pozostaje jeszcze kwestia źródła sprężonego powietrza. Możemy się posłużyć wieloma sposobami, łącznie z ręczną pompką, ale najlepszy efekt da podłączenie szybkozłączki naszego karabinu do końcówki węża kompresora.

Cały koszt przedsięwzięcia? Około 50 złotych, plus koszt kulek.

Doradzamy ostrożność. Kulki wystrzeliwane są z potworną prędkością i częstotliwością. Otrzymany w powyższy sposób karabinek stanowi zagrożenie dla zdrowia ludzi oraz zwierząt.

Komentarze (18)
Jak zbudować karabin maszynowy ASG w mniej niż kwadrans
Zaloguj się
 • Gość: murad

  Oceniono 23 razy 21

  poprosze autora tekstu o wskazanie gdzie mozna kupic wszystkie części wymienione w artykule (łącznie z kompresorem) "za mniej niż 50zł"....

 • kociomisio

  Oceniono 17 razy 15

  Znam lepszy sposób. Bierzemy prawdziwy pistolet rozłożony na części i składamy go w kilka sekund. Takie duperele jak sprężarka nie będą potrzebne. Butelki użyjemy jako celu.

 • 4m5marek

  Oceniono 11 razy 9

  Witam szanownego pana redaktora.Czy może pan opublikować jak tanio zbudować w piwnicy albo w łazience dziłko bezodrzutowe i kamizelkę kuloodporną

 • Gość: radca

  Oceniono 7 razy 1

  Proste ale niebezpieczne!!!!
  Jak tym pojedynczy strzał oddać? I do tego celny. :(
  Przy jakim ciśnieniu z kompresora i po jakim czasie butelka pęknie i jakie bedą tego skutki?
  Bardzo często jest tak, że samo rozwiązanie jest proste, ale uczynienie wyrobu bezpiecznym tzw. idiotoodpornym nastręcza sporo kłopotów i sporo kosztuje.
  To trochę tak jak z kisielem, proszek kisielowy wielokrotnie tańszy od opakowania.
  Co do kosztów, facio policzył ceny zakupu części, ale nie policzył kosztów zakupu, narzędzi, nakładu pracy z podatkami i narzutami zus i NFZ, VAT-u, opakowania (nadania PKWIU i CE), transportu do handlu, marży handlu. A jako broń to pozwolenie na produkcję i pozwolenie na użytkowanie. :(
  Samo zapoznanie się z tymi przepisami potrwa setki x dłużej niż wykonanie tego pistoletu. ;))

 • Gość: szantrapa

  Oceniono 2 razy 0

  na długo wystarcza jedno nabicie butelki powietrzem? i czy jak bym zastosował pompkę ręczną np taką do piłek to długo bym musiał pompować?

 • nit21

  Oceniono 2 razy 0

  Świetny przepis na super karabin. Można już bawić się w lesie z kumplami. Dzięki: ). Tylko gdzie kupię za 50 zł kompresor powietrza? Brak tu tej ważnej informacji, bo potrzebuję kompresor, bo będę wypiekał pączki.

  Hmm. A do tego złączkę, przewód, pompkę, sznurek, dwie puszki po marmeladzie, sznurówkę i pustą beczkę p o kapuście. I mamy prawdziwy czołg, który będą podziwiać koledzy, a u koleżanek to wyposażenie wzbudzi pożądanie byśmy zostali ich kumplami. By czołg jeździł i strzelał potrzeba jeszcze bagatela tylko dwieście metrów kabla i transformator do zamontowania na plecach. Kabel wieszamy na pobliskim słupie wysokiego napięcia…
  Polecamy też inne nasze porady, wujcia dobrarada.
  A coś rozsądnego to może zajrzeć na Spryciarze.pl ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje