Komentarze (74)
Jak łatwo wyśledzić twój telefon? Bardzo łatwo
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • last-posener

  Oceniono 3 razy 1

  Agenci opresyjnego reżimu w PL też nie potrzebują nakłaniać operatorów internetu do przekazywania danych osób piszących na forach. Gazeta Wybiórcza jak i inne reżimowe paszkwile chetnie sama przesyła takie dane.

 • twardokesek

  Oceniono 1 raz 1

  Ale mi kuzwa rewelacja. Toz musieli sie hakerzy nameczyc... a wystarczylo poczytac ogolnodostepna specyfikacje GSM... Hint -> "paging". Jak juz mieli problem ze znalezieniem specyfikacji (ogolnodostepna w necie i to legalnie), to mogli spytac pierwszego lepszego studenta badz absolwenta telekomunikacji.

 • Gość: Michał

  Oceniono 1 raz 1

  Jako profesjonalista w branży GSM mogę powiedzieć, że fake'owy BTS jeszcze da się załatwić (kwestia odpowiedniego oprogramowania firmware'u), choć nie będzie to żaden open source - to, czego amerykanie użyli do testów to swoisty open-source'owy symulator sieci GSM, a nie firmware telefoniczny.

  No i podstawowa sprawa - wyśledzić to możemy drugą osobę dopiero jak jesteśmy w tym samym BTS (czyli na relatywnie małym obszarze), nie ma żadnych szans wyśledzenia telefonu znajdującego się w innej części Polski. No, chyba że dysponujemy bazą własnych telefonów, których mamy tyle, ile jest BTS w Polsce :-)))))).

  Aha, podobają mi się te poniższe rady - zmieniaj kartę SIM po każdym telefonie, kup kartę w innym mieście itd. W skrócie powiem wam, że to i tak nic nie da, zauważcie co wykorzystali amerykanie - algorytmy obliczeniowe, heurystyczne. Dokładnie takie same stosują służby specjalne, gdy lokalizują ważny telefon (tyle, że nikt tego nie użyje do odnalezienia skradzionego telefonu, bo to kosztowałoby setki razy drożej niż wart jest ten telefon :-))))).

 • matadeusz

  Oceniono 1 raz 1

  trzeba zawinac w sreberko telefon i juz nikt nie namierzy

 • niesforny666

  Oceniono 5 razy 1

  to ja was pytam- kim jesteście i co nabroiliście, że czujecie palącą potrzebę bycia niewykrywalnymi? sami kuffa mafiozi czytali ten artykuł?? mimo wszystko pozdrawiam.
  btw, mam telefon na abonament, stale włączony GPS i widoczny nr

 • makuzy

  Oceniono 1 raz 1

  Nie oszukujmy się. Globalna wioska to właśnie taka wioska, w której każdy może bez trudu dowiedzieć się co robi jego sąsiad mieszkający w domu 4500 km obok. Efekt wioski będzie coraz silniejszy im więcej danych będą w stanie przetwarzać komputery. Statystyka będzie nowym narzędziem, coraz precyzyjniejszego obrazowania życia ludzi. Dyktatorzy chętnie korzystaliby z tych "zabawek" ale to właśnie oni są pierwszymi ich ofiarami, co pokazała arabska wiosna. Więc jest się czego bać ? Może właśnie nie.

 • lu_kaczu_szenko

  Oceniono 1 raz 1

  Skoro polega to na tym, ze page´ujemy telefon "ofiary" na tyle szybko, ze ma sie nie zorientowac o tym, to teraz wystarczy tylko dopisac na takowy telefon aplikacje, ktora bedzie takie proby page´owania analizowac i ostrzebac o tym uzytkownika.
  Druga sprawa, to ze przypuszczam iz takie urwane w polowie proby nawiazania polaczenia moga byc wychwycone przez operatora w statystykach.

 • h4zardek

  0

  Polecam ten serwis:

  lokalize.pl/v/wpjc
  Bardzo dobrze wyszukuje osobe tylko po podaniu jej nr telefonu. Sprawdzalem na sobie i dziala swietnie: )

  Pozdrawiam=]

 • Gość: ewa

  0

  czyli jak to można zlokalizować krok po kroku

 • Gość: bart73

  0

  bogato

 • zwyklaosoba

  Oceniono 4 razy 0

  A ja noszę telefon w małym metalowym pudełku. I wyjmuję go tylko gdy rozmawiam. Niech mnie namierzają: pracodawca, operatorzy, służby i kto tam chce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX