Chrome sam wymyśli ci hasła i zmieni je, gdy zostaniesz zaatakowany?

Co nowego pojawi się w najbliższej przyszłości w przeglądarce Google Chrome?

Być może będzie to automatyczny generator haseł. Nad takim systemem pracują obecnie programiści w Google. Na czym miałoby to polegać?

Przeglądarka sama rozpoznawałaby strony służące do rejestracji na poszczególnych witrynach i tam proponowała bezpieczne hasła. Zawsze inne, zawsze utworzone w zgodzie z zasadami internetowego bezpieczeństwa. Chrome oczywiście automatycznie by je zapamiętywał, żeby użytkownik nie pogubił się wśród wszystkich tych dziwnych ciągów liter.

Co więcej, przeglądarka może zostać także wyposażona w system, który rozpozna atak na danego użytkownika. W tym momencie automatycznie zmieniłaby hasła na wszystkich stronach.

To oczywiście na razie tylko projekt, nie wiadomo więc czy uda się go zrealizować. Brzmi to jednak ciekawie. Pytanie brzmi tylko: na ile jesteśmy w stanie zaufać przeglądarce?

[za The Chromium Projects]

Więcej o:
Komentarze (2)
Chrome sam wymyśli ci hasła i zmieni je, gdy zostaniesz zaatakowany?
Zaloguj się
 • turbo-liberal

  Oceniono 4 razy 2

  Jestem taki szczęśliwy, teraz już w ogóle nie będę musiał używać mózgu :D
  Przeglądarka sama rozpozna, zasugeruje, i nigdy oczywiście się nie pomyli !
  Tylko czasem, wyśle te hasła w chmurę góglową, tak dla zasady...

 • julianaugustyniak

  Oceniono 1 raz 1

  Można wiele w kompie, ale są sposoby by identyfikować nie tylko longin i hasło, ale też sposób i miejsce połączenia z siecią i np. inne sposoby identyfikacji przez kamerę lub skaner linii papilarnych. Jak Google nad czymś nowym pracuje, to trzeba życzyć im powodzenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX