MWC 2012: Photoshop na iPadzie za 8 euro. Jak to działa?

Dodajmy, że na iPadzie 2. Tylko i wyłącznie.

Zawodowi graficy zapewne uśmiechną się pod nosem, kiedy przeczytają tę wiadomość. A może nie? Odpowiedź zostawmy im. Najważniejsze dla przeciętnego użytkownika tabletu firmy Apple jest, że w App Store pojawił się Adobe Photoshop Touch, o którym oficjalnie poinformowano w trakcie targów Mobile World Congress.

Photoshop Touch jest jedną z sześciu aplikacji, które docelowo mają oddawać w ręce użytkowników iPada 2, rozwiązania znane z Adobe Creative Suite. Do mobilnych wersji oprogramowania trafić mają wszystkie najważniejsze funkcje "większego rodzeństwa". Aplikacje mają także być dopracowane pod kątem dzielenia się plikami z  innymi użytkownikami iPada 2.

Adobe Photoshop Touch

Wśród najważniejszych opcji wymienianych przez twórców Photoshop Touch znalazły się między innymi możliwość łączenia fotografii w wielowarstwowe obrazy, stosowanie profesjonalnych efektów w trakcie malowania, szkicowania czy retuszowania fotografii. Narzędzie Scribble Selection Tool umożliwia natomiast ekstrakcję obiektów z obrazu, a Refine Edge - jak sama nazwa wskazuje - wygładzanie krawędzi. Photoshop Touch jest zintegrowany z Facebookiem i Google Image Search, z którymi da się szybko wyszukać i udostępnić pliki graficzne.

Adobe zapowiada, że w najbliższych miesiącach do pakietu dołączą Adobe Collage do tworzenia tzw. ścian klimatów, Adobe Debut do prezentacji i przeglądania prac, Adobe Ideas do szkicowania, Adobe Kuler do analizowania tematów graficznych oraz Adobe Proto do tworzenia prototypów stron www i mobilnych aplikacji.

Na zakończenie jeszcze raz przypominamy, iż Adobe Photoshop Touch dostępny jest tylko i wyłącznie na iPada 2. Aplikacja kosztuje osiem euro i można ją znaleźć po kliknięciu w nasz link.

App Store: Adobe Photoshop Touch

Adobe Photoshop Touch

Więcej o:
Komentarze (18)
MWC 2012: Photoshop na iPadzie za 8 euro. Jak to działa?
Zaloguj się
 • okonio3

  Oceniono 10 razy 4

  Bzdura. Dziś zaprezentowano wersję na nowego galaxy note 10". I to z opcją przy współpracy z rysikiem, więc jeśli chodzi wersja na Ipada2, o precyzji ruchów z wersji na samsunga może tylko pomarzyć

 • emkacz

  Oceniono 2 razy 2

  Photoshop Touch najpierw był dostępny na androida.
  market.android.com/details?id=air.com.adobe.pstouch#?t=W251bGwsMSwyLDIxMiwiYWlyLmNvbS5hZG9iZS5wc3RvdWNoIl0.
  Z artykułu można wywnioskować że to aplikacja z wyłącznością na ipada 2. Rozdzielczość maksymalna edytowanego zdjęcia to 1600 x 1600 - co prawie całkowicie dyskwalifikuje program jako narzędzie do obróbki nawet na kolanie. Snapseed, czy Filterstorm nie mają tego problemu i są tańsze.

 • n3mc1a

  Oceniono 13 razy 1

  "Photoshop na iPadzie za 8 euro." iPad za 8 euro? Apple leci na łeb na szyję :D

 • tirinti

  Oceniono 8 razy 0

  Warto zauważyć, że na prawdziwych tabletach spokojnie działa normalny Photoshop. Wszak tablet to notebook z obrotowym dotykowym ekranem. To że głup jobs wyprał mózgi i wmówił sekciarzą, że iPad to tablet, ie zmienia faktu, że tabletem nie jest. Polecam Lenovo X220T.

 • Gość: lazzarus

  0

  Mi chodzi na iPad1 :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX