Kosmetyczna zmiana na Android Market? Google zezwala na aplikacje o wielkości nawet 4 GB!

Bez trudu możemy sobie wyobrazić grę komputerową o wielkości 4 GB. To zresztą nic szokującego. Jeśli jednak pomyśleć, że teraz także aplikację na smartfony mogą osiągać tak zawrotne rozmiary... robi się dziwnie.

Decyzja Google o podwyższeniu limitu wielkości aplikacji z 50 MB do aż 4 GB nie znaczy oczywiście, że nagle Android Market spuchnie od kilkugigabajtowych aplikacji, których nikt nie będzie pobierał w obawie o koszt transferu. Co to, to nie.

Jak twierdzą eksperci - w praktyce - zniesienie limitu to gest dobrej woli i przejaw zaufania do twórców aplikacji (w szczególności gier). Do tej pory bowiem na serwerze Android Market mogli przetrzymywać tylko 50 MB swojej aplikacji. Resztę natomiast u siebie. Teraz Google przechowa maksymalnie dwa dodatkowe rozszerzenia do aplikacji, każde do 2 GB wielkości.

Specjaliści twierdzą, że na podwyższeniu limitu skorzystają także użytkownicy. Teraz bowiem będą widzieć prawdziwy rozmiar aplikacji, nie zaś tylko (często) fragmentu umieszczonego w Android Market. Ponadto Google uspokaja - limit wielkości dla plików APK pozostał na poziomie 50 MB.

Więcej o zmianie na Android Developers Blog.

Więcej o:
Komentarze (4)
Kosmetyczna zmiana na Android Market? Google zezwala na aplikacje o wielkości nawet 4 GB!
Zaloguj się
 • Gość: Ja

  Oceniono 10 razy 2

  Na Andka jest duzo softu dobijajacego do 1GB. Po prostu wiekszosc plikow pobierana jest w tajuch przypadkach z serwerow producenta, a w Markecie laduje tylko instalator. Swoja droga nie wiem co to za roznica skad beda sie sciagac te same pliki.

 • icywind90

  Oceniono 8 razy 2

  I bardzo dobrze. Ściągając bardziej zaawansowaną grę trzeba potem czekać aż dodatkowe dane pobiorą się na kartę pamięci. Zniesienie limitu nie sprawi, że market zaleją ogromnej wielkości aplikacje jedynie ułatwi korzystanie z tych które już są duże.

 • lu_kaczu_szenko

  Oceniono 12 razy 2

  Fajnie, bedzie sie mozna przez Android Market wymieniac divxami. Wreszcie sie zmieszcza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX